О. Охредько: выпускные экзамены крымчан

Оккупационный министр: выпускники Крыма еще не полноценный продукт российского образования

О. Охредько: выпускные экзамены крымчан

Автор: Олег Охредько, эксперт, аналитик центра гражданского образования «Альменда».

«Випускники Криму ще не повноцінний продукт російської освіти» - саме такими словами так-званий міністр освіти тимчасово окупованого Криму Наталія Гончарова пояснювала необхідність продовження «кримського експерименту», коли випускникам анексованого Криму дозволялося вступати до вишів Росії не тільки за результатами Єдиного Державного Екзамену (ЄДЕ).

Ще наприкінці літа 2015 р. необхідні пропозиції були направлені до Державної Думи Російської Федерації і 13 жовтня 2015 р. був прийнятий відповідний закон (дії Федерального закону № 84-ФЗ від 05.05.2014 р. «Об особенностях правового регулирования отношений в сфере образования в связи с принятием в РФ Республики Крым и образованием в составе РФ новых субъектов – Республики Крым и города федерального значения Севастополя и о внесении изменений в Федеральный закон «Об образовании в Российской Федерации» були продовжені на 2016 рік).

Отже у 2016 р., третій рік поспіль, випускники шкіл окупованого Криму обирали яким чином вони будуть завершувати своє навчання – або складати ЄДЕ або ДВЕ (Державний випускний екзамен). Реєстрація на ЄДЕ тривала до 1 лютого 2016 року.

За словами окупаційного міністра освіти в цьому році ЄДЕ вирішили здавати 38% випускників (біля 4 000), що значно більше у порівнянні з минулим роком (у 2015 р. біля 1 200 випускників складали ЄДЕ). Для реалізації можливостей складання ЄДЕ збільшується і кількість пунктів з 5 до 19.

Місця складання ЄДЕ для кожного випускника визначає комп’ютер і це приводе до того, що випускники з Армянську будуть повинні їхати наприклад в Сімферополь. В цьому році учні будуть здавати два обов’язкових випробування (російську мову та математику) і ще п’ять предметів на вибір.

Таким чином у травні – червні 2016 р. біля 4 тисяч кримських випускників спробують перевірити свої знання за допомогою ЄДЕ (потрібно врахувати і те, що кількість випускників, які зареєструвалися значно не відповідає кількості тих, хто дійсно приймав участь у ЄДЕ, наприклад у 2015 р. з 1 600 зареєстрованих випускників у тимчасово окупованому Криму у ЄДЕ прийняло участь всього біля 1 200), а понад 6 тисяч – будуть складати випускні екзамени в школі.

Відбулися зміни і у випускників 9 класів шкіл окупованого Криму. Для отримання атестату (за російським зразком випускники 9 класу отримують атестат про основну загальну освіту) учням 9 класу потрібно буде скласти 4 екзамени. Два обов’язкові (російська мова та математика) і два предмети за вибором (фізика, хімія, біологія, історія, географія, інформатика, іноземна мова, суспільствознавство, література). Окрім того, для отримання атестату необхідно отримати дві позитивні оцінки з чотирьох.

І в цьому році, як і в минулі роки з початку окупації Криму, російська держави виділяє 18 тисяч бюджетних місць в російських вузах для випускників з анексованого півострова. Проте не завжди тепло приймають російські вузи кримчан. Минулої весни понад 4 тисяч кримчан повернулися з російських вузів в виші окупованого Криму.

Освіта.ua
13.05.2016

Популярные блоги
И. Ликарчук: учиться нужно только тем, кто этого хочет Полное общее среднее образование должно быть не общеобязательным, а общедоступным
Д. Ламза: никто не хочет идти в образование или школа без учителей От Кабинета Министров нет никаких действий по повышению значимости профессии учителя
С. Колебошин: 3000 спартанцев (задача о молодых учителях) 3000 молодых учителей на 15000 школ, в среднем - 1 новый учитель на 5 школ
И. Совсун: как надолго еще хватит запала учителей? Между победителями мировых олимпиад и средним базовым уровнем украинских школ гигантская пропасть
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев