Игорь Ликарчук: почему не работали серверы УЦОКО

За предыдущие 10 лет работы УЦОКО хакерам ни разу не удавалось повредить работе серверов

Игорь Ликарчук: почему не работали серверы УЦОКО

Автор: Игорь Ликарчук, экс-руководитель Украинского центра оценивания качества образования.

Зарікався не коментувати будь-які події навколо системи ЗНО. Але як можна оминути інформацію від "Тиждень.ua" з посиланням на Лілія Гриневич, що наведена за посиланням.

Хочу зазначити наступне. За 10 років роботи УЦОЯО - це не перша DDOS-атака на сервери Центру. Але ЖОДНОГО разу хакерам не вдавалося зашкодити роботі серверів. Тож, на мою думку, варто подумати над кількома питаннями:

  • 1) чому абітурієнти масово кинулися роздрукувати запрошення лише за день до початку ЗНО? Чи лише їхня безпечність та безвідповідальність є причиною цього? І чи могли вони успішно їх роздрукувати у попередні дні, що передували учорашньому? Зверніть увагу, що у 2014-2015 роках 80-96% учасників зовнішнього оцінювання роздруковували запрошення-перепустки у перші два-три тижні після надання УЦОЯО такої можливості? Чи може так змінилися абітурієнти у 2016 р.?
  • 2) чому фахівці УЦОЯО не побачили, що напередодні тестування з української мови та літератури величезна кількість абітурієнтів не роздрукували запрошення-перепустки та не почали, як кажуть в народі, "бити тривогу"?
  • 3) чому регіональними центрами не були вжиті належні і, апробовані в попередні роки, заходи з активізації абітурієнтів до роздрукування запрошень-перепусток?
  • 4) найважливіше. Чи належним чином захищені сервери, на яких буде оброблятися інформація про ЗНО, від реального стороннього впливу? Повторюю: У 2014-2015 роках жодні спроби DDOS-атак не завершувалися успіхом для їхніх організаторів. Чому в 2016 р. зусилля хакерів увінчалися успіхом?
  • 5) чи не є ця атака спровокованою, щоб прикрити недоліки в розробленому впопихах програмному забезпеченні для проведення ЗНО?

Оригинал

Освіта.ua
06.05.2016

Популярные блоги
И. Ликарчук: кому и для чего нужны измерения? Каждый учитель без дорогого общенационального измерения знает, какие пробелы в знаниях имеют ученики
В. Онацкий: что делать с учителями-пенсионерами Если учитель достиг пенсионного возраста, то это вовсе не означает, что он не является современным
А. Истер: поиск оптимального формата НМТ-2023 Обязательным для выпускников должно быть тестирование и по истории Украины, и по математике
Александр Мирошниченко: обучение – это не пытки В Украине ребенок без таланта к математике полноценным человеком не считается
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев