![]() |
Родителям предлагают вступить в благотворительный фонд и заплатить 1,5 тыс. грн |
Е. Бондаренко: вступительные взносы в первый класс
Автор: Елена Бондаренко.
Знайомі передали мені для «колекції» реквізити одного благодійного фонду. Це фонд при школі. Реквізити батьки отримали, коли прийшли з дитиною на співбесіду для вступу в перший клас.
Батьки розповідають, що з ними спілкувалися дві жінки, котрі не назвалися, але є підстави вважати, якщо вони проводили співбесіду, то працівники школи. Можливо, вчитель і психолог.
Батькам відразу запропонували написати заяву про вступ … до благодійного фонду. Також рекомендували сплатити до фонду 1,5 тис грн… На обурення мами «так це ж наш район, живемо біля школи», каже, відповіли – «тому і така сума, що ваш район».
Зверніть увагу, що йдеться про «нецільову благодійну допомогу». Тобто, на що витратять ці гроші – поки не ясно. Але можуть – на що завгодно, включно і з фінансовою допомогою іншому благодійному фонду, чи на порятунок тварин (зазвичай статут фонду стандартний і все це дозволяє – не лише допомогу школі).
Ще мені цікаво, а навіщо «обов’язково вказувати клас і прізвище батьків, хто переказує гроші в банку»? А якщо благодійники хочуть залишитися анонімними? Хоча елементарна логіка підказує, що це виключно для того, щоб знати - хто заплатив і кого вже можна до школи брати, а кого – ні.
Я неодноразово чула такі історії: дала реквізити і оголосила суму людина, яка не назвалася, але була присутня на співбесіді, або сиділа у приймальні директора. Я дуже сумніваюся, що це голова батьківського комітету чи директор фонду. Але якщо комусь вдасться, то ви запитайте у того, хто дасть вам такий папірець: а ви хто? прізвище, посада? Це так, для соціологічного опитування.
Освіта.ua
04.04.2016