Игорь Ликарчук: независимых агентств у нас боятся

В нашем государстве НАЗЯВО априори не может быть независимым органом. О нем надо забыть

Игорь Ликарчук: независимых агентств у нас боятся

Автор: Игорь Ликарчук, экс-руководитель Украинского центра оценивания качества образования.

Сьогодні випадково став свідком неформальної дискусії про НАЗЯВО (Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти). Висловив колегам свою думку з цього питання.

Більшості вона НЕ сподобалася, бо ми всі з СРСР. А думка наступна. Ідея створення НАЗЯВО критикувалася мною ще на етапі зародження думки про цю інституцію. У нашій державі цей орган апріорі не може бути незалежним, бо так чи інакше його діяльність буде фінансуватися з держбюджету через МОН. А далі все просто: хто платить гроші той і замовляє музику.

Але ні тоді, ні пізніше ніхто й слухати не хотів. Тож те, що маємо - закономірний результат. А всі оці витрибеньки типу затвердження членів НАЗЯВО Кабміном - повна дурниця.

Вихід один. Про НАЗЯВО забути. Негайно внести зміни до закону, які б відкривали дорогу до створення та розгортання діяльності незалежних агенцій з оцінювання якості освіти. Так, як це в інших країнах світу. Але незалежних агенцій у нас бояться дуже сильно. З однієї причини: бо незалежні. І оцінка їхня буде такою. І вся шваль, якої у нашій освіті більше, ніж позитиву, виявиться занадто очевидною. А кому це потрібно? От і колотимося з НАЗЯВО: хай буде яке-небудь, аби залежне.

Оригинал

Освіта.ua
31.03.2016

Популярные блоги
А. Заможская: я боюсь уроков трудового обучения Есть страны, где дети на трудовое обучение записываются в очередь, потому что там учат тому, что им интересно
Александр Мирошниченко: раздумия с табелем в руках Роль школы стала совсем непонятной в этом мировоззренческом хаосе дистанционного обучения
И. Ликарчук: эпидемия «выпускных» в детском саду Их породили экзальтированные мамаши при поддержке безответственных работников детсадов
Ю. Полонская: как нивелировать «плюсы» школьной автономии Почему статью о 175 днях учебного года начали выполнять только в этом году, да и то далеко не все регионы?
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев