Олег Охредько: крымские аттестаты никому не нужны

Образование в оккупированном Крыму становится все менее привлекательным

Олег Охредько: крымские аттестаты никому не нужны

Автор: Олег Охредько, эксперт, аналитик Центра гражданского образования «Альменда».

В лютому 2016 року в окупованому Криму випускники писали «итоговое сочинение». Вся Росія писала цей твір в грудні, а для анексованого Криму було зроблено виключення і термін був перенесений на лютий. Це обов’язковий захід, так звана «перепустка» до завершення навчання і всі випускники приймають участь. Всього в написанні твору взяло участь 9962 (з 10114) учнів.

Отже на лютий 2016 року в 11 класах анексованого Криму навчалося трохи більше десяти тисяч учнів (в минулому році їх було на 1700 учнів більше).

Проте це не саме цікаве. У вересні 2014 року так званий міністр освіти окупованого Криму Наталя Гончарова повідомила, що до випускних класів поступило 10700 учнів.

Таким чином розбіжність складає 600 учнів, що в середньому складає 20 класів. Де ж зникли випускники?

Варіант із скороченням учнів за рахунок міграційних рухів не підходить. Так, під тиском окупаційної влади до материкової України виїжджає багато людей, але й до анексованого Криму приїжджає не мало. Протягом останніх 2 років (2014 – 2015 рр.), за даними Кримстату, кількість населення окупованого Криму збільшилася на 32,5 тисячі людей. І це при тому, що десятки тисяч кримчан виїхали до материкової України, а кількість померлих перевершила кількість народжених на 9 тисяч.

До анексованого півострову країна-окупант масово «завозить» росіян (військових, чиновників, переселенців, робітників, поліціантів та інших). Багато з них їдуть разом із сім’ями. Але зростання кількості випускників не відбулося. В чому ж причина? А причина дуже проста – кримські атестати нікому не потрібні.

Країна-окупант не чекає кримських випускників. Незважаючи на обіцянки та преференції (відміна ЄДЕ, 16 тисяч бюджетних місць для випускників-кримчан, проведення співбесід в окупованому Криму та інше), у російських вишах не дуже зацікавлені у кримчанах. Так, у 2015 році, за інформацією тієї ж самої Н. Гончарової, з російських вишів, назад до тимчасово окупованого Криму, повернулося понад 4 тисяч студентів, які перевелися з вишів Росії у роки анексії.

Куди ж зникли випускники?

Частина з випускників перейшла до середньо-спеціальних закладів (ПТУ). Адже 2015 – 2016 навчальний рік ознаменувався небувалим напливом до цих закладів, що привело до того, що окупаційна влада терміново збільшила на 1000 кількість місць у ПТУ (детально дивись статтю в «Голосі Криму» «Прощавайте кримські ВУЗи: вища освіта на півострові не в фаворі»).

Наступна частина із «зниклих» випускників перебралася до Росії, плануючи отримати «справжній» російський атестат.

І ще частина випускників переїхала до материкової України, плануючи в майбутньому вступити до українських та європейських вузів.

Підводячи підсумок зазначу, що освіта в окупованому Криму, особливо для учнів старшої школи стає все менше і менше привабливою.

Освіта.ua
29.03.2016

Популярные блоги
И. Ликарчук: кому и для чего нужны измерения? Каждый учитель без дорогого общенационального измерения знает, какие пробелы в знаниях имеют ученики
В. Онацкий: что делать с учителями-пенсионерами Если учитель достиг пенсионного возраста, то это вовсе не означает, что он не является современным
А. Истер: поиск оптимального формата НМТ-2023 Обязательным для выпускников должно быть тестирование и по истории Украины, и по математике
Александр Мирошниченко: обучение – это не пытки В Украине ребенок без таланта к математике полноценным человеком не считается
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев