И. Ликарчук: хватит создавать управления образованием

Любые проблемы директор и педколлективы решат и без органов управления образованием

И. Ликарчук: хватит создавать управления образованием

Автор: Игорь Ликарчук, экс-руководитель Украинского центра оценивания качества образования.

В Україні розпочався процес створення територіальних громад. Уважно слідкуючи за тим, як створення громад впливатиме на ситуацію в освітній сфері, приходжу до висновку, що є багато прихильників формування в таких громадах окремих органів управління освітою. Бо, як пишуть автори: «хтось повинен наставляти, контролювати, організовувати…».

Прошу звернути увагу, що авторами подібних меседжів, як правило, є директори шкіл, котрі входять чи мають увійти до складу таких громад. Безумовно, це є дикість. Дикість і заскорузлість управлінського мислення величезної кількості теперішніх (не хочу писати «сучасних») керівників шкіл.

Це є дикість нашої системи управління освітою, котру, як бачиться, не хочуть змінювати ті, хто взяв на себе відповідальність реформувати освіту. В освіті й так жирує величезна армія освітніх чиновників і методистів, які гуртом й знищують освіту держави. НЕМАЄ ЖОДНОЇ ПОТРЕБИ додавати іще їхню енну кількість. Схаменіться.

Якщо щось і створювати в територіальних громадах, то це Служби забезпечення закладів освіти, які перекладуть на свої плечі жахливі проблеми формування та утримання матеріальної бази дошкільних, загальних середніх і позашкільних закладів, що функціонуватимуть на території громади.

У працівників таких служб НЕ ПОВИННО БУТИ ЖОДНИХ УПРАВЛІНСЬКИХ ПОВНОВАЖЕНЬ, а тим більше функції контролю. За заявкою директора закладу працівники таких служб негайно мають їхати до школи і ліквідовувати будівельні, каналізаційні, водогінні, кадрові, підручникові, технічні та інші проблеми, від яких залежить нормальне функціонування закладів освіти. Всі інші проблеми СУЧАСНИЙ директор та адекватні педагогічні колективи ВИРІШАТЬ і без ОРГАНІВ УПРАВЛІННЯ ОСВІТОЮ. Й вирішать їх набагато краще, аніж із чиновниками.

А той, хто боїться чи не вміє вирішувати проблеми, й потребує чиновницької підтримки, має негайно залишити свою посаду. Бо він не є сучасний керівник.

Оригинал

Освіта.ua
11.03.2016

Популярные блоги
И. Ликарчук: кому и для чего нужны измерения? Каждый учитель без дорогого общенационального измерения знает, какие пробелы в знаниях имеют ученики
В. Онацкий: что делать с учителями-пенсионерами Если учитель достиг пенсионного возраста, то это вовсе не означает, что он не является современным
А. Истер: поиск оптимального формата НМТ-2023 Обязательным для выпускников должно быть тестирование и по истории Украины, и по математике
Александр Мирошниченко: обучение – это не пытки В Украине ребенок без таланта к математике полноценным человеком не считается
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Ольга
Безконтрольність породжує порушення! Я знаю таких вчителів, що цілий урок читають матеріал з підручника. Є такі, що викладають матеріал, який вилучено з програми, бо не опрацьовують її. Складено календарно-тематичне планування де-кілька років тому от і навчає. Зошити не превіряються майже місяць! Оцінки виставляються "глядя на дядю" і т. д. Нас тільки попусти, догралися в демократію.
Валентина
З величезною повагою до пана Лікарчука- підтримую Ваші думки з приводу цілої армії контролюючих, перевіряючих...над головою простого вчителя. Дайте нарешті нам можливість просто якісно працювати. А для цього потрібні нормальні програми і години на викладання.Бажано ще й факультативні заняття. А то з кожним роком скорочують, скорочують кількість годин, а потім- знання дитячі їм подайте!
Колишній директор
Для Валентина: Лікарчук говорить правильно. А на посаді начальника Київського ОУОНУ лазив у класах шкіл по партах ,шукаючи там пил, щотижня збирав данину у Білій Церкві від Клокар.
Комментировать