Игорь Ликарчук: действуйте в пределах своих полномочий

За невыполнение незаконных требований нельзя привлечь к дисциплинарной ответственности.

Игорь Ликарчук: действуйте в пределах своих полномочий

Автор: Игорь Лікарчук, экс-руководитель Украинского центра оценивания качества образования.

За кілька днів, що пройшли після того, як я розмістив пост про накази, що їх пишуть директори шкіл, у коментарях та зверненнях у приваті отримав чимало зауваг такого плану: «Ми вимушені це робити». Тож, хочу зазначити, що будь-яка посадова особа повинна діяти в межах своїх повноважень, що визначені чинними нормативними документами.

А у зв’язку із цим дуже прошу знайти серед чинних нормативних документів хоча б один, який зобов’язує директорів шкіл писати накази стосовно стану викладання якихось предметів, виховної роботи і т.д. й т.п.

А якщо такого нормативного документа не знайдете, то будь-які вимоги будь-якого чиновника є незаконними. Більше того, такі вимоги можна буде кваліфікувати як перевищення чиновниками своїх службових повноважень. Також знайте, що за невиконання незаконних вимог директора школи не можна притягнути до дисциплінарної відповідальності. Як і вчителя.

Але наголошую. Шукайте нормативні документи. А не усілякі рекомендаційні листи, методичні вказівки, положення, розпорядження та писульки місцевих князьків і т.д. й т.п. Якщо знайдете — повідомте. Будемо думати разом, що з ними робити. Але писати до 500 наказів щороку, з яких користі, як із козла молока, то вже занадто. Умійте відстоювати свою правоту у спілкуванні з чиновниками.

І взагалі, на будь-які вимоги чиновника типу: «Ви це зобов’язані робити», відразу питайте: «Яким нормативним документом це передбачено?». Вони цього бояться смертельно. І у 95% випадків такого нормативного документа не назвуть. Випробувано власноруч і не один раз.

P.S. Та майте на увазі, що видавати накази з кадрових та організаційно-господарських питань директор школи зобов’язаний. І повинен відповідати за їх видання.

Оригинал

Освіта.ua
08.02.2016

Популярные блоги
Д. Коптило: реформаторы не виноваты, что изменений нет Далеко не Клопотенко, Супрун или Гриневич виноваты в том, что перемен к лучшему не происходит
В. Онацкий: репетиторство как альтернатива школе Бороться с репетиторством не стоит, но нужно улучшать образовательный процесс в школах
Олег Фасоля: на сколько же выросла зарплата учителя? Государство не может обеспечить уровень зарплаты, который должен соответствовать статусу педагога в обществе
А. Костюк: Польше нужны таланты, а Украине – нет? Система высшего образования Украины обречена продуцировать массовый образовательный продукт, а не уникальный
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев