![]() |
Почему оптимизация сети университетов проводится совково-административными методами? |
Игорь Ликарчук: оптимизация вузов совковыми методами
Автор: Игорь Ликарчук, экс-руководитель Украинского центра оценивания качества образования.
Усі ЗМІ другий день поспіль передають інформацію про студентські хвилювання в Чернівцях, зумовлені рішенням про об’єднання двох університетів. Нагадаю, що в історії української вищої освіти це далеко не перший випадок, коли студенти висловлюють свою незгоду з подібними діями чиновників. Хочу нагадати ініціаторам й виконавцям такого рішення, що один із міністрів української освіти після таких протестів пішов у відставку...
У мене немає жодного сумніву в тому, що в Україні не повинна бути така кількість університетів, якою вона є. Дуже добре знаю, що багато університетів насправді такими давно не є, або ніколи ними і не були. Але…
Чому, так звана оптимізація мережі університетів, проводиться совково-адміністративними методами? Чому не створюється потужне конкурентне середовище в системі вищої освіти, під впливом якого оптимізація мережі відбувалася б природним шляхом? Чому для оптимізації мережі не використовується розподіл державного замовлення між університетами на реальних конкурентних засадах?
Чому й досі не зробили жодного кроку по створенню незалежної системи оцінювання якості вищої освіти, результати функціонування якої дадуть можливість робити висновки про ефективність роботи того чи іншого університету? Й таких «чому» є багато. Відповіді на них немає…
Освіта.ua
03.02.2016