С. Горбачев: кто же против финансовой автономии школы?

Школа должна самостоятельно решать, как в пределах своего бюджета тратить средства

С. Горбачев: кто же против финансовой автономии школы?

Автор: Сергей Горбачев, директор Специализированной школы №148 г. Киева.

На вчорашній зустрічі блогерів з міністром фінансів Наталією Яресько її багато запитували про принципи формування бюджету, про сплату податків та їнші глобальні речі.

Про все це можете прочитати у звітах інших учасників зустрічі на цьому ж сайті.

Мене ж цікавила, насамперед, освіта. Тому поставив їй два запитання:

  • Як вона ставиться до того, щоб школи мали фінансову автономію в межах бюджету, щоб фінансування освіти здійснювалось згідно нормативу "на учня", а можливу економію коштів школа спільно з батьками витрачала так, як вважає за потрібне для дітей?
  • До цього часу школи чують тільки обіцянки про підручники для 4 і 7 класів: їх досі нема - і невідомо коли будуть. Від МОН ми чуємо тільки порожні обіцянки. Тож чи зробив Мінфін все, що від нього потрібно, для вчасного фінансування друку підручників 5 і 8 класів на наступний навчальний рік?

Автономія школи

Яресько відповіла, що вона є прихильницею принципу «гроші йдуть за дитиною», а заклад освіти разом з батьками має самостійно вирішувати — і нести за це відповідальність — як саме в межах свого бюджету (а не кошторису, як зараз) ефективно витрачати кошти.

Мене це здивувало, бо постійно чую від керівників освіти різного рівня, що саме Мінфін категорично проти фінансової автономії школи, бо забороняє використовувати бюджетну економію на інші статті витрат.

Перепитав Яресько — і вона підтвердила: Мінфін аж ніяк не заперечує проти цього. Більше того, заступник Яресько Оксана Маркарова пообіцяла надати роз'яснення стосовно використання зекономлених коштів. Чекаю.

Якщо це так, ситуація взагалі дивовижна: виявляється, саме Міністерство освіти — замість підтримки школи — чинить спротив тому, щоб ми могли нормально вчити дітей. Бо якісна освіта — справа дорога: у всіх сенсах. І без розумного використання грошей абсолютно неможлива.

Підручники

Тепер була черга дивуватися міністру фінансів: чому запитання адресовано саме їй? Бо проведення конкурсів та тендерів, запит на отримання бюджетних коштів — все це компетенція МОН. Яресько запевнила: все, що треба від Мінфіну по фінансуванню друку підручників, буде зроблено вчасно.

Я так зрозумів, що наступного року ми знов будемо спостерігати запеклу боротьбу МОН з самим собою та проти школи, щоб, не дай Боже, діти вчасно не отримали підручники. Бо можна багато і гарно розповідати про прихильність реформам, а на ділі — залишити дітей без підручників.

Власні враження

Яресько — дуже енергійна та відкрита, не боїться гострих запитань, швидко реагує та відповідає по суті.

Коли ми зайшли до зали засідань, блогери розсілися навколо овального столу, залишивши місце в голові для міністра. Яресько, зайшовши до зали, обійшла кругом, потиснула всім руки (рукостискання, до речі, впевнене і міцне) — і зайняла вільне крісло ліворуч від мене, залишивши місце очільника порожнім.

Оригинал

Освіта.ua
30.12.2015

Популярные блоги
Д. Ламза: никто не хочет идти в образование или школа без учителей От Кабинета Министров нет никаких действий по повышению значимости профессии учителя
С. Колебошин: 3000 спартанцев (задача о молодых учителях) 3000 молодых учителей на 15000 школ, в среднем - 1 новый учитель на 5 школ
И. Совсун: как надолго еще хватит запала учителей? Между победителями мировых олимпиад и средним базовым уровнем украинских школ гигантская пропасть
Т. Сердечная: зарплаты у учителей должны быть разные Есть шанс, что когда-то государство сможет оплачивать работу людей, которые работают с его будущим
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев