Підприємливі студенти відкривають свої кнайпи в Берліні

Численні кнайпи, затишні бари чи місця для збіговиськ шанувальників андеграунду – у Берліні ця сфера просто квітне. Тому в цьому бізнесі відкрити щось нове й зробити кар'єру нині дуже складно.

Підприємливі студенти відкривають свої кнайпи в Берліні

Обшарпані стіни, дерев'яні меблі з блошиного ринку, полум'яне світло свічок, у найкращому випадку – грамофон і свіжі квіти. Бари в берлінському районі Reuter-Kiez плекають імідж андеграундних закладів. На відміну від загальнонімецької статистики, яка засвідчує процес вимирання кнайп, у Берліні ця сфера просто квітне. Кількість барів за останні десять років майже подвоїлася, оборот зріс ще більше.

На будь-який смак


Утім, потенціал ще не вичерпано, вважає Томас Ленгфельдер, головний директор Об'єднання представників готельно-ресторанного бізнесу. "Берлін – це місто, яке постійно розвивається", - зазначає він. Крім того, на його переконання, німецька столиця лише виграє від своєї "строкатості". "Величезна перевага полягає в тому, що в місті немає якогось одного центру", - каже Ленгфельдер.

У бар ідуть не лише за пивом

У порівнянні з барами, розташованими в центрі Берліна, або з місцями зустрічей хіпстерів у районі Пренцлауер-Берґ "Willi Mangler" у Шенебергу виглядає, ніби заклад з іншої планети: пасторальні полотна в позолочених рамах, дерев'яна модель корабля та пташина клітка. З колонок лунає Felicita. Маленький келих пива коштує 1 євро 10 центів. Але тут навіть посеред тижня велелюдно. "Сюди приходять усі – від сенатора до простого робітника", - каже керівниця закладу Бірґіт Купш.

Студентська кнайпа

Натомість невеличкий бар MacLarenos у Фридрихсгеймі ще має знайти своє місце. У грудні студенти Моохамад Гачач і Ян Шір здійснили свою мрію і відкрили ірландський паб. "Ми завжди хотіли мати паб", - розповідає Гачач. Однак цей крок був нелегким, пояснює 25-річний підприємець: "Просто існує занадто багато кнайп. Конкуренція – величезна".

Однак галузь сподівається, що бум продовжуватиметься. Туристична сфера у Берліні щороку встановлює нові й нові рекорди. Лише впродовж наступних двох років мають відкритися 50 нових готелів.

Німецька хвиля
24.04.2012

Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев