Osvita.ua Высшее образование Рефераты Всемирная история Формування Шостої анти-французької коаліції. Реферат
Загрузка...

Формування Шостої анти-французької коаліції. Реферат

У рефераті подано відомості про формування Шостої анти-французької коаліції

На російський престол вступає Олександр I, 24-літня молода людина. В Олександра був гнучкий і виверткий розум; він любив прикидатися ідеалістом, що нібито схильний забувати про свої безпосередні вигоди: він сам підтримував свою репутацію захопливого фантазера, зручну при дипломатичних переговорах. На цю вудку не раз потраплялися посли, міністри і государі.

Уже з 1801 р. Олександр починає говорити про захоплення Бонапарта і про "загальний мир", який повинен, нарешті, покінчити з нещастями, пережитими людством. При цьому цар дає зрозуміти, що такий мир може бути досягнутий тільки шляхом утворення проти Франції коаліції, очолюваної ним, імператором Олександром.

У травні 1804 р. в Англії до влади був знову покликаний Пітт. Фактично він керував загальним напрямком зовнішньої політики вже з 1803 р. Пітт із найбільшою енергією працював над створенням нової коаліції європейських великих держав проти Наполеона. Тільки утворення такої коаліції і могло, за його переконанням, запобігти висадженню французьких військ в Англії, яку вже підготовлював Наполеон у Булоні.

План Пітта зустрів повне співчуття в Олександра I. Марнолюбна думка стати на чолі "звільнення Європи від тиранії" Бонапарта остаточно опанувала царем. Вже в 1804 р. він зважився взяти участь у задуманій Піттом коаліції, хоча всі захоплення Наполеона стосувалися поки що тільки німецьких країн, Голландії, Італії, Швейцарії й анітрошки не торкалися інтересів Росії.

З переходом російських військ через Німан Олександр почав активно збивати нову анти-французьку коаліцію з колишніх союзників Наполеона.

16 (28) лютого в Каліше був підписаний союзний договір між Пруссією і Росією, і союзна армія рушила до Ельби. Перше ж зіткнення з Наполеоном 19 – 20 квітня (1 – 2 травня) при Люцені і 8 – 9 (20 – 21) травня 1813 при Бауцені закінчилися поразкою союзників, які опинилися знову відкинутими на Одер.

Однак Наполеон не зміг закріпити свій успіх і змушений був погодитися на двотижневе Плесвіцьке перемир'я 23 травня (4 червня) 1813 р.

За цей час до коаліції примкнула Австрія. Бойові дії відновилися в серпні 1813 р. І в першому ж великому Дрезденському бої 14 – 15 (26 – 27) серпня Наполеон здобув рішучу перемогу, після якої залишки союзницької армії безладно відступили до Богемських гір.

     

Коаліціонери були деморалізовані, саме існування шостої коаліції виявилося під загрозою. Але отут Олександрові повезло. 17–18 (29 – 30) серпня в Кульмському бої недобита під Дрезденом Богемська армія завдала нищівної поразки переслідуючому її корпусу генерала Д. Вандама. Сам генерал виявився в полоні, а Кульмська перемога знову згуртувала коаліцію.

Дрезденський бій став останньою великою перемогою Наполеона. Кампанія 1813 р. завершилася для нього розгромним Лейпцігським боєм – 7 (16 – 19) жовтня.

У 1814 війна була перенесена на територію Франції. Але тут союзників чекали нові сюрпризи. Наполеон, вдало маневруючи, ішов з-під їхнього удару, і брав одну перемогу за іншою.

Дуже ймовірної здавалася і можливість повстання французького народу проти інтервентів. Австрія і Пруссія готові були укласти з Наполеоном мир на умовах повернення Франції в границі 1792 р. Це не влаштовувало ні Наполеона, ні Олександра.

Для першого це було занадто мало, для другого занадто багато. Виявивши себе неабияким дипломатом, цар зумів переконати союзників у неможливості примирення з Наполеоном.

Література

  1. Всесвітня історія. Посібник. – К., 2001.
  2. Історія дипломатії від стародавніх часів до наших часів. – М., 1999.


12.08.2012

Загрузка...

Чтобы получать первым
все новости от «Osvita.ua»
в Facebook — нажмите «Нравится»

Освіта.ua

Спасибо,
не показывайте мне это!