Osvita.ua Высшее образование Рефераты Всемирная история Останній військовий похід Олександра Македонського. Реферат

Останній військовий похід Олександра Македонського. Реферат

Олександр усяко прагнув зламати духовний опір македонян і греків, який з кожним роком наростав

Олександр Македонський зважується на нові завоювання. Тепер його приваблює Індія. І вже влітку 327 року до н є Олександр починає похід на Індію. Йому досить швидко вдається завоювати прикордонні провінції й фортецю Аорн.

Незабаром він починає готуватися до переправи через Інд. Там жила своїм життям "країна чудес". У Північному Пенджабі цар повинен був підкорити трьох великих раджів. Один із них - Пор - не захотів підкорятися Олександру. Пор вчинив так, як не чинив ніхто, він зважився вийти проти супротивника, який не знав поразок, на чолі своєї армії. Порові вдалося закріпитися на березі Гідаспа. щоб не дати Олександру переправитися через ріку. Однак цар не здавався й зумів під прикриттям тропічного лісу й річкового острова перекинути на інший берег частину своїх військ. Йому зустрілися бойові колісниці й кіннота на чолі із сином Пора. Успішно розгромивши їх, Олександр рушив назустріч численному війську Пора.

Олександру вдалося виграти цю битву тільки за допомогою сил кавалерії й піхоти. Завдяки цілеспрямованому використанню кавалерії й тому, що піхота підтримала в потрібний момент кавалерію, була здобута вирішальна перемога. Це був дивний бій, таких боїв історія ще не бачила.

У задуми Олександра тепер входить відкриття судноплавства на ріці Інд. Щоб цього досягти, йому було потрібно скорити вороже настроєних малійців і оксидраків. І тут знову стало в нагоді блискуче військове мистецтво Олександра. Штурмуючи одне з міст, цар ледь не загинув. Він у числі перших перебрався через стіну й зіштовхнувся разом із трьома своїми воїнами з численним супротивником.

Олександра поранили в легеню, однак він не кинув своїх товаришів у біді й продовжував боротися доти, поки не знепритомнів. Скоренням малійців й оксидраків і завершився новий похід Олександра. Це відбулося влітку 325 року до н. е.

На цьому військова діяльність Олександра завершилася. Відтепер цар волів керувати імперією, володіння якої були вельми великі.

Олександр любив бенкети. Після одного з таких бенкетів, улаштованого його другом Неархом, Олександр відчув себе хворим. Почався приступ сильної гарячки, що супроводжувалася повною безпорадністю. Це була найважча форма малярії. З кожним днем танули надії підданих на видужання царя. І ввечері 28 десія (приблизно 13 червня) Олександра не стало.


06.08.2012

Загрузка...

Чтобы получать первым
все новости от «Osvita.ua»
в Facebook — нажмите «Нравится»

Освіта.ua

Спасибо,
не показывайте мне это!