Osvita.ua Высшее образование Рефераты Всемирная история Олівер Кромвель (коротка біографія). Реферат

Олівер Кромвель (коротка біографія). Реферат

Олівер Кромвель народився 25 квітня 1599 року в родині небагатого пуританського землевласника Роберта Кромвеля

Після закінчення міської школи в Гентінгдоні в 1616-17 розпочав навчатися в Кембріджському університеті, але не зміг його закінчити в зв'язку з раптовою смертю батька.

Історик Грановський у своїх знаменитих "Лекціях по історії середньовіччя" писав про нього: "Кромвель не був людиною низького походження, належав до одного із самих знатних прізвищ; одержав відмінну освіту, з молодості відрізнявся похмурим і замисленим характером, який вів його до містицизму. На 17- ому році він повинен був залишити учені заняття і повернутися додому... Тут він присвятив себе читанню релігійних книг; політичних переконань у нього не було ще. У двадцятилітньому віці він зміг продовжити освіту і два роки, з 1619 по1620 рік вивчав право в Лондоні. У двадцять один років, 22 серпня 1620 Кромвель женився на пуританці Елізабет Буршьє і тривалий час займався родиною і розвитком свого маєтку.

У 1628 році він виставляє свою кандидатуру на виборах у Палату громад і стає членом англійського парламенту від Гентінгдона. Але на цьому поприщі він практично нічого не встиг, тому що в березні 1629 року Карл I розпустив парламент.

Наступні 11 років свого життя Кромвель проводить як типовий англійський землевласник середньої руки: орендує пасовища, розводить худобу. Правда й у цей період він найчастіше займається активною політичною діяльністю, зокрема в 1636-38 роках бере участь у русі в захист общинних прав селян.

У квітні 1640 року його обирають депутатом у Короткий, а в листопаді 1640-го в Довгий парламент від Кембриджу. Як пише Грановський, Кромвель брав участь у боротьбі "перших парламентів проти короля, але він не грав ролі особливої, тому що не володів красномовством, рідко виривалася в нього ясна мова, тому що в самій голові його не було ще ясності і визначеності...".

У серпні 1642 з початком громадянської війни між парламентом і королем вступає в парламентську армію в чині капітана і починає збирати загін добровольців. До цього моменту його "переконання укріпилися; він належав до людей, які вимагали необмеженої волі, і тому він робив іншим релігійним сектам презирливу терпимість; у всякій формі він бачив стиснення релігійної волі...".

При цьому Кромвель "був затятим пуританином, фанатиком віри. У Кромвеля були бачення, він проводив ночі в молитвах і щиро вірив, що його направляє сам Бог. Своїх супротивників Кромвель щиро вважав ворогами Добродійства."

Кромвель створює і навчає армію нового зразку – так званих "залізнобоких", у число яких він приймає тільки ідейних пуритан.

     

Бере участь у ряді битв. У серпні 1643 року стає заступником головнокомандуючого парламентським військом графа Манчестера, а в 1644 році парламент призначає його генералом парламентських військ.

У 1647 починається демократичний рух левеллерів, що вимагає продовження революції. Армія захоплює в полон короля. Кромвель переходить на її сторону і 6 серпня 1647 на чолі її вступає в Лондон. Однак потім Кромвель і вищі офіцери починають переговори з королем, і левеллери оголошують його зрадником. У жовтні - листопаді в Петні на засіданні Ради армії Кромвель бере участь в обговоренні левеллерської демократичної конституції "Народної угоди" і відкидає її. У листопаді він придушує виступ левеллерів в Уері.

Навесні 1648 він бореться проти роялістів - спочатку в Уельсі, потім здобуває перемогу при Престогоні. У вересні-жовтні воює із шотландськими роялістами на півночі, на початку жовтня вступає в Единбург і укладає мир. У січні 1649 року починається суд над Карлом I. Кромвель домагається осуди і страти короля. Незабаром Кромвель став членом Державної ради, а потім його головою.

Література

  1. Барг М. А. Велика англійська революція в портретах її діячів. – М., 1991. – с. 150.
  2. Барг М. А. Кромвель і його час. – М., 1950. – с. 86, 87.
  3. Грановский Т. Н. Лекції по історії середньовіччя. – М., 1986. – с. 237-238.
  4. Барг М. А. Кромвель і його час. – М., 1950. – с. 90.


13.07.2012

Загрузка...

Чтобы получать первым
все новости от «Osvita.ua»
в Facebook — нажмите «Нравится»

Освіта.ua

Спасибо,
не показывайте мне это!