Osvita.ua Высшее образование Рефераты Всемирная история Походи Генріха І проти слов'ян та боротьба з угорцями. Реферат

Походи Генріха І проти слов'ян та боротьба з угорцями. Реферат

Генріху І та його потомству вдалося забезпечити трон за своєю династією на протязі століття

Генріх І і в особливості його син Оттон І (936 – 973) були енергійними та вольовими людьми. Вони змогли значно укріпити авторитет центральної влади та підкорити собі непокорних герцогів. Оттон І сміливо йшов на подрібнення герцогств, роздаючи великі землі своїм родичам.

Важливою була опора саксонських королів на церкву. Королі покровительствували духовним феодалам, розширюючи їх володіння та осипляючи монастирі і єпископства щирими дарами. Оттон І роздав єпископам величезні привілеї, визнавши за ними права феодальних сеньйорів у їх округах (так звані "Оттонові привілеї"). Єпископський округ ставав віднині імунітетним, тобто на нього не поширювалися акти державної влади.

Єпископи отримали повну юрисдикцію в своєму окрузі. "Оттонові привілеї" поставили вище духовенство (князів церкви) у виняткове становище та укріпили і без того величезну владу церкви. Незабаром світським феодалам довелось на собі випробувати негативні наслідки непомірного возвишення церкви.

Саксонські герцоги, ставши королями Німеччини, направили феодальну агресію проти східних сусідів – полабських слов'ян.

Полабські слов'яни зберігали ще первіснообщинний устрій, і їх політична організація не виходила за рамки союзу племен. Відсутність держави і політичної єдності у сусідів дозволили феодальній Німеччині за могутньої підтримки церкви (слов'яни зберігали язичництво) отримати низку перемог над роздробленими слов'янськими племенами.

Генріх І підкорив сербів-лужичан, дійшов до Лаби, підкорив гаволян, шпровян (які жили по берегах річок Гавели та Щпрови – сучасної Шпрее), здійснив низку походів проти лютичів, завоювавши частину їх земель. Слов'янські племена повмінні були платити важку данину, на їх землях будувались монастирі, бурги (замки), створювались колонії німецьких поселенців. Німецькі феодали проявили по відношенню до слов'ян жорстокість, незвичну навіть на ті часи, нещадно винищували населення, нищили посіви, спалювали селища.

Васалом Німеччини (щоправда, формально) визнав себе польський князь Мешко.

Агресія проти Данії призвела до захоплення німецькими феодалами Шлезвіга, чим був забитий клин між полабськими слов'янами та їх союзниками в боротьбі з німецькими феодалами – данцями.

     

Іншим важливим напрямом зовнішньої політики були війни з угорцями (мадьярами). Угорці, що прийшли з степів Азії в Центральну Європу наприкінці ІХ ст., осіли в Паннонії, звідки почали здійснювати розорювальні набіги на землі сусідів. Боротьба з угорцями була важка, легка та мобільна кіннота угорців швидко поверталась у рівнини Паннонії, залишаючи після себе пожежі та руїни. Генріх І провів реформу мало-мобільного та мало-дисциплінованого феодального війська, створивши кінні панцирні загони, і взявши від угорців тактику кінноти. На кордонах з угорцями будувались бурги з гарнізонами.

В 955 р. Оттон І зміг вщент розбити сили угорців у битві при Лехвальді, біля Аугзбургу. До рук переможців попала велика здобич. Поразка примусила угорців відмовитись від нових вторгнень. Вважається, що перехід угорців від родинного устрою до ранньофеодальної держави почався ще до Лехвальда і поразка їх була не стільки причиною до переходу до осілості, скільки її наслідком. Ударна міць кінноти послабла, угорці перейшли до землеробства як до основного заняття, у них стали швидко розвиватися феодальні відносини. Прийняття християнства (1002 р.) свідчило вже про інтенсивну феодалізацію Угорщини.


13.07.2012

Загрузка...

Чтобы получать первым
все новости от «Osvita.ua»
в Facebook — нажмите «Нравится»

Освіта.ua

Спасибо,
не показывайте мне это!