Хіромантія її походження та історія. Реферат

Джерела цього модного нині гадання губляться в тисячоріччях. В Індії мистецтвом гадання по руці займалися представники особливої секти - йоши. Не були далекі хіромантії античні Греція й Рим. Історики того часу свідчать, що в неї вірили Піфагор і Гален, Сулла й Цезар. А в середні століття хіромантія стояла вже в ряді наук; її викладали в декількох університетах Європи

Хоча пануючим світоглядом була релігія, сутність хіромантії не суперечила Біблії. Кожній людині уготована його доля. Про неї нібито знає один бог. Але є на землі "віщуни" - люди, обдаровані понад здатністю пророкувати майбутнє. І вони можуть відкрити людині його долю, сказати, що уготовано йому небесами. До них ставляться й хіроманти.

Як це робиться?

... Звичним рухом хіромант бере в клієнта ліву руку. Неквапливо кладе її перед собою - долонею догори, злегка зігнуту так, щоб більш ясно позначалися на ній всі риси. Починається священнодійство. Із зосередженою увагою, нарочито ретельно, ділянка за ділянкою, хіромант досліджує під лупою поверхня долоні. Він весь пішов у своє таємниче мистецтво. Він знає те, чого не знаєте ви... І ви чекаєте свій "вирок" з особливим почуттям: має бути почути щось значне й невідоме. Ще й ще раз оглядає "віщун" долоня руки, а потім говорить - повільно, з більшими паузами: "Ви рішучі у своїх учинках...

У небезпеці проявляєте самовладання й холоднокровність... У міру честолюбні... Після сорока років вас очікує повне матеріальне благополуччя... - Хіромант кидає оком на пацієнта, відзначає його самовпевнений вид і продовжує: - Ви вірите в себе, у свою зірку. Тому все, що ви вживаєте, звичайно вдається. Щастя в справах супроводжує вам... Хоча, перегодите... - Він уже помітив, що відвідувач готовий заперечити, і знову нахиляється до долоні: - Так... так... Так! Іноді ви жадаєте від життя дуже багато. Тому часом вам здається, що вас переслідують невдачі. Ну, що ще? У вас добре серце. Є схильність до науки... А от цей пагорб - пагорб Меркурія - говорить про вашу інтелігентність. Тепер про майбутнє. Жити будете довго, от, дивитеся самі, не менш 80 років. Близько 70 років перенесете серйозну хворобу. А в цілому життя пройде спокійно, без більших невдач".

Гадання закінчене. Воно цілком задовольняє сидячого в хіроманта людини.

Усе, що той говорив, близько до істини! Справді, хто не думає про себе, що він рішучий у своїх учинках і в міру честолюбний? "Звичайно, у мене добре серце. Добре сказав про інтелігентність. Так, у мене бувають невдачі в справах, але їх небагато. І як точно помітив хіромант, що я хочу від життя більш того, що вона мені дає. Правда, я не думав, що в мене схильність до науки. А втім, хто знає... Ні, що не говорите, а в хіромантії щось є!".

Чи дивно, що ця обманута людина повірила й тому, що проживе довге, спокійне життя? Кому ж цього не хочеться?! И добре ще, що хіромант пророчив таке життя. Але ж буває інакше. Пообіцяють людині по рисах руки смерть від апоплексичного удару (інсульту) або загибель від довгої виснажливої хвороби - він повірить, і важко собі представити, наскільки подібне пророцтво може ускладнити всю його подальше життя. Втім, хіроманти більше й охоче говорять про позитивний, чим про негативні риси характеру. Але ми ще не познайомилися з "посібниками", що допомагають опанувати "секретами" хіромантії.

Такі існують. І не одне, не два, багато більше. Порівнюючи їхній один з одним, можна легко побачити безліч різночитань, так що, користуючись одним "керівництвом", хіромант пророкує одне, а якщо він учився по іншому "підручнику", доля в тих самих людей буде виглядати по-різному. Уже одна ця обставина породжує сумнів у правдивості пророкувань хіромантів. Але подивимося, хоча б на декількох прикладах, як виглядають і чого коштують одкровення хіромантів.

     

Перед нами один з коротких підручників для хіромантів - "Мистецтво читати по руці". Насамперед у ньому пояснюється, що пальці на руках носять назви Венери, Юпітера, Сатурна, Аполлона (Сонця) і Меркурія. Головні риси характеру людини визначаються більшим пальцем (Венера). "Перший його суглоб, на якому поміщений ніготь, виражає, якщо він довгу й сильний, волю, винахідливість і самовпевненість; мало розвита, слабка й короткий - відсутність цього й ще безтурботність, безхарактерність. Другий суглоб: довгий означає логіку, коротка й слабкий - відсутність її. Третій суглоб: якщо корінь великого пальця сильно розвитий і довгий, це означає тваринну пристрасть й інстинкти; середньої довжини - влюбливість; мало розвитий - холодність"...

От так! Варто подивитися в немовляти тільки один палець і можна вже знати, яким виросте людина, як би його не виховували... Друга область хіромантії - "навчання" про "пагорби". "Пагорб Юпітера" (на долоні під вказівним пальцем). Добре розвинений - означає релігійність, гордість, веселий характер, любов до природи, іноді щасливий шлюб. Якщо надмірно розвинений, то означає марновірство, суєтність, марнославство й любов до блиску.

"Пагорб Сатурна" (у підстави середнього пальця). Гарної форми - великий успіх або велике нещастя; надмірно розвинене - похмурість, любов до самітності, аскетизм; відсутній - "незначне існування"!

"Пагорби" відкривають перед хіромантами широке поле для фантазії. Судите самі: якщо "пагорб Сатурна" гарної форми, то можете пророкувати його власникові великий успіх, або велике нещастя. Якщо ви виявили надмірно розвитий "пагорб Юпітера", говорите або про марнославство, або про марновірство.

Ще одна область хіромантії - "навчання" про лінії долоні. Чим вони довші й чіткіші проступають на долоні, тим повніше якості, ними олицетворяеые.

Хіроманти виділяють три головні, найбільш глибокі, чіткі й більші лінії - серця, голови й життя. Лінія серця повинна бути "чиста", добре виражена і йде до кінця долоні. Якщо вона бере початок на "пагорбі Юпітера", то означає добре серце й сильну прихильність. Якщо лінія серця йде з "пагорба Сатурна", то це означає прихильність більше почуттєву... Якщо вона перетинає всю долоню, то свідчить "про ніжність, безладність у прихильностях, а також ревнощі... ".

Досить! Отже, як сказано вище, кожній людині все заздалегідь розписано невблаганною долею. Людина не виховується суспільством, у якому він живе, а залишається до самої смерті з усіма своїми природженими рисами характеру. Більше того, його неминуче чекають на життєвому шляху "великий успіх" або "незначне існування", "щасливий шлюб" або "розпуста". Така доля...

Містика! Як уже говорилося, у численних "підручниках" по хіромантії ті самі ознаки на долонях рук порозуміваються по-різному. Але цього мало. Одні хіроманти використають для пророкування майбутнього тільки ліву руку ("вона ближче до серця"), інші - праву (она-ді активніше, тому правильно пророчити долю можна тільки по правій руці). Показаннями обох рук хіроманти намагаються не користуватися, тому що пророкування по особливостях ліній однієї руки часто суперечать висновкам по іншій руці.

Більш того, як правило, кінці з кінцями не сходяться при аналізі ліній й однієї руки, якщо врахувати їх усе: нерідко одна лінія обіцяє її власникові багатство, а інша, навпаки, убогість; одна запевняє людини: розуму йому, мов, не займати, а інша риса на тій же долоні підкреслює його дурість...

Як це не здасться несподіваним, хіромантію в нашій країні добре викрила... пролетарська революція. Яким образом? При Радянській владі в результаті глибоких соціальних перетворень різко змінилася на краще життя всіх трудящих. Представники ж колишніх панівних класів, навіть ті, хто бігли разом зі своїми капіталами за кордон, у переважній більшості виявилися в гірших життєвих умовах; розтринькавши гроші, вони змушені були почати трудове життя.

Розвінчати хіромантію неважко. Шарлатанство, присмачене неабиякою часткою містики, - так, якщо сказати коротко, можна назвати це древнє "мистецтво".

Таку або приблизно таку оцінку хіромантії дає наука. А... хіромантія не вмирає. Виряджаючись в одяги "простої розваги", вона по своїй суті залишається, як і колись, вірною служницею того миру, у якому у всіх справах людських беруть участь "непізнавані небесні сили". От чому розмова про хіромантію варто продовжити, подивившись на неї з іншої, поки маловідомої нам сторони. Шанувальники або, скажемо м'якше, доброзичливці цього древнього "мистецтва" дуже часто приводять у його захист один серйозний довід. Чому, говорять вони, гадання по руці - містика й шарлатанство? Хто не знає, що характер трудової діяльності накладає певний відбиток на руки людини? Рука слюсаря, піаніста, швачки - кожна з них має ознаки професії.

Якщо подивитися на руки уважніше, можна виявити й багато чого іншого: стан і розташування кровоносних судин, сліди від давніх порізів, плями від різних речовин. І скласти уявлення про шкідливі звички, оцінити не тільки рівень охайності людини, але й, певною мірою, стан його нервової системи. Крім того, добре відомо, що "малюнок" шкіри на пальцях у кожної людини строго індивідуальний, що використають криміналісти. Чому ж не можна допустити, що форма пальців і лінії на долоні також відбивають якісь індивідуальні особливості, несуть у собі закодовані риси певних здатностей людини і його характеру? Нарешті, ми знаємо, що існують спадкоємні захворювання. Можливо, і вони дають про себе знати якоюсь лінією на долоні.

Що ж отут містичного? Над цим варто помізкувати. Але, виявляється, для науки всі тільки що сказане - не відкриття. Безсумнівно, людська рука, якщо неї обстежити у всеозброєнні наукових даних, може розповісти багато про що. Тепер уже існує спеціальна наука - дерматоглифика, що по візерунках на шкірі пальців і долонь допомагає лікарям виявити в людей деякі спадкоємні захворювання й уроджені дефекти задовго до того, як вони дадуть про себе знати, а також визначити спортивні задатки в дітей.

Багато чого можуть розповісти лікареві руки людини. "Руки хворого, - пише кандидат медичних наук И. Раскин, - невичерпне джерело відомостей його серце. Обмацуючи пульсуючу на зап'ястя променеву артерію, я довідаюся частоту, ритм і силу скорочень серця, що у звичайних умовах неможливо безпосередньо побачити й обмацати. По висоті й швидкості підйому пульсової хвилі лікар може судити про стан деяких клапанів серця.

Якщо, наприклад, клапани, розташовані у входу в аорту, змінені хворобою, то це обов'язково позначиться на особливостях пульсу. Точно так само немає нічого таємничого в тім, що найважливіші відомості про кровообіг можна миттєво одержати по одному тільки зовнішньому вигляді. рук, навіть не обмацуючи пульс",

А нігті? Можна не запитувати людини про його щиросердечний стан, якщо в нього обкусані нігті. Найчастіше такі хворі скаржаться на погану роботу кишечнику, печію, болю в серце. Гострі захворювання нерідко розбудовують харчування нігтів. На нігті, як карб, зроблений самим організмом на пам'ять, з'являється поперечна біла смужка. Ніготь росте й смужка рухається від його кореня до краю. Нігті виростають приблизно на один міліметр у десять днів. Виходить, можна приблизно визначити, коли в житті людини відбулася якась серйозна неприємність. Звичайно, далеко не всі захворювання можна розпізнавати таким шляхом, однак безсумнівно, що дослідження в цій області принесуть науці ще не одне відкриття. І хто знає, чи не з'являться у всіх поліклініках XXI століття спеціальні кабінети, де будуть приймати лікарі - "фахівці з рук"?!

«От і домовився автор до якоїсь "освіченої хіромантії", - помітить читач. Ні, звичайно! Мова йде про нову галузь знання, у якій ніколи не буде місця пророкуванням "щасливого шлюбу" або "великого нещастя". А пророцтва хіромантів про заздалегідь визначений і незмінний характер людини, про його поводження в суспільстві й т. д. завжди будуть перебувати поза межами науки. Які ж висновки можна зробити з нашого екскурсу в загадки людської руки?

Мабуть, вони напрошуються самі собою. Не слід уважати, що протягом століть і тисячоріч кожний, хто займався хіромантією, був, що називається, явним шарлатаном. У минулому, коли мистецтво діагнозу в лікарів цінувалося вище всього, перебували люди, які все своє життя присвячували хіромантії, шукали в рисах рук цілком конкретні, невідомі іншим ознаки, що відбивають те або інше захворювання, ту або іншу рису людського характеру. І це могло стати реальною основою деяких пророкувань по руці.

Однак вся історична обстановка минулих століть, рівень людських знань і засилля містицизму неминуче вели до того, що раціональні зерна хіромантії потонули в мутних потоках містики й вирощеного на її основі шарлатанства.

Якщо чесно, я був одержимо хіромантією із самого дитинства. Настільки, що в наступні роки в пошуках інформації проїхав кілька сотень тисяч кілометрів. Я зустрічався з хіромантами по усім світі й практично в кожного з них чомусь навчився. Сподіваюся, їм також удалося почерпнути щось корисне зі спілкування із мною. Крім бесід із професійними хіромантами, я багато чого виніс і зі спілкування з моїми учнями. Є така древня приказка: «Учитель учить тому, що хоче знати сам». У моєму випадку саме так всі й обстояло. У моїй бібліотеці на сьогоднішній день зберігається більше трьохсот книг по хіромантії, але я продовжую купувати всі новинки, що з'являються на ринку, сподіваючись почерпнути нові відомості й факти. Час від часу це вдається.

Кожна культура, кожен народ у світі наділяє свої гадання неповторними, унікальними особливостями. Наприклад, хіромантія носить набагато більше фаталістичний характер на Сході, ніж на Заході. Східні хіроманти з легкістю пророкують і нещасні випадки, і аварії, і хвороби, і інші негоди, символи яких знаходять на руці клієнта. Деякі навіть здатні вказати час смерті. Необхідно згадати, що пророкування подібного роду можуть перетворитися в пророцтва, що само реалізуються, які, безумовно, підтвердять професіоналізм і проникливість хіроманта, але навряд чи сприятливо позначаться на житті його клієнта.

В Азії хіроманти виходять із того, що головним інтересом у житті людини є гроші, і роблять пророкування, відштовхуючись саме від цього. У свою чергу, на Заході хіромантія частіше використається для аналізу особистості людини й стани його здоров'я, для визначення найбільш перспективної для нього професії, для прогнозів у сфері серцевих відносин. Більше того, я вважаю, що напрямок хіромантії, що займається питаннями здоров'я й фізичного благополуччя людини, незабаром очікує гігантський прорив уперед. І все-таки, незважаючи на ці відмінності, базові принципи хіромантії всюди однакові.

Література

  1. К. С. Кузубова «Судьба на руке» Заметки о хиромантии. ТОО «Природа и человек» Москва 1995.
  2. Рита Робинсон. "Чтение по руке". ЭКСМО-пресс 2001 Москва.
  3. Йотис Сарасвати Л. Р. Чавдхри. Полная астрохиромантия. ООО "Читра" Москва 2002. 3 части. (Встречаются разные издания, недавно все 3 части вышли в одной книге с твёрдой обложкой).
  4. В. А. Вреде «Хирология» Издательство «Келвори ЛТД» Москва1996.


18.06.2011

Загрузка...