Загрузка...

Мобільне та інтерактивне телебачення Німеччини. Реферат

В Німеччині розгортають мобільне телебачення. Інтерактивне Телебачення - це реальність

В Німеччині розгортають мобільне телебачення

Занедбаний в Німеччині експериментальний проект DVB-Н компаніями Е-Plus, О2, Т-Mobile і Vodafone продемонстрував майбутні можливості портативного телебачення. На початковому етапі чотири сітьові оператори починаючи з травня 2006 р. три місяці надавали повноцінне телемовлення для Берліна, Гамбурга, Ганновера і Мюнхена на базі стандарту DVB-Н. Для найшвидшої реалізації послуги і доступу на широкому ринку притягуються федеральні і місцеві органи влади, а також регіональні медіаструктури, відповідальні за надання частот.

Експериментальний проект мобільного телебачення в стандарті DVB-Н (Digital Video Broadcasting Handheld), занедбаний на честь чемпіонату світу по футболу операторами Е-Plus, О2, Т-Mobile і Vodafone, успішно продемонстрував свої можливості.

Протягом трьох місяців для тестування було задіяне близько 1 тис. пристроїв, включаючи прототипи і підготовлювані до виходу пристрої від різних виробників. У зв'язку із стабільною технічною операційною платформою відгуки учасників були украй позитивними. Незалежно від місцезнаходження користувачі були украй задоволені відмінною якістю зображення, добрим прийомом і широким вибором програм. Співпраця з мовними компаніями була дуже успішною.

Оператори надають увагу багатообіцяючій технології DVB-Н, яка вже дозволяє передавати теле- і радіопрограми по 16 каналах.

Надалі DVB-Н буде здатна передавати до 40 програм практично необмеженій кількості користувачів. При використанні DVB-Н швидкість передачі даних пристосовується під можливості екрану приймаючого пристрою і доступну продуктивність батареї. Іншою цікавою особливістю є можливість надалі з'єднання стандарту DVB-Н і мобільних додатків на базі технологій GPRS/UMTS, що створює додаткову перевагу для користувачів: наприклад, канал зворотного зв'язку, що розповсюджується по сіті мобільного зв'язку, дозволить реалізувати інтерактивні формати програм і надавати додаткову інформацію за програмами. Всі чотири оператори переконано, що мобільне телебачення на базі DVB-Н можна розвинути до дуже успішного рівня.

На міжнародній торговій виставці побутової електроніки Internationale Funkausstellung (IFA), що проводиться в Берліні, відвідувачі зможуть випробувати на собі якість DVB-Н. Чотири оператори будуть демонструвати технологію на стенді Technical-Scientific Forum (Technisch-Wissenschaftliches Forum).

Експериментальний проект DVB-Н підтвердив, що мобільне телебачення надає високий рівень інновації і економічний потенціал для ринку Німеччини. Передумови експлуатації даних можливостей очевидні: крім вже встановленого схвалення потенційних користувачів дана технологія одержує підтримку виробників ведучих мобільних пристроїв. Крім інших до нової виробників на нову технологію звертають увагу такі компанії як BenQ, Siemens, Motorola, Nokia, Sagem і Samsung.

     

Консорціум операторів Е-Plus, О2, Т-Mobile і Vodafone, що в даний час створюється, спроможний сприяти ефективному використанню частот і стрімкому розгортанню ринку мобільного телебачення.

Намічене спільне підприємство не планує створювати власний медіаконтент, а натомість буде надавати абонентам мобільного телебачення існуючі телепрограми за допомогою нової сіті і розробить інноваційні формати спільно з постачальниками програм.

Для можливості розвитку в Німеччині широкого спектру продукції для мобільного телебачення необхідно створити і підтримувати відповідну сітьову інфраструктуру. Оператори мобільного зв'язку Німеччини вже готові інвестувати мільйони для досягнення даної мети. Проте для забезпечення швидкого і повноцінного упровадження DVB-Н необхідно створити відповідну базу. Це означає, що передавальні частоти повинні бути доступні по всій Німеччині і повинна бути створена злагоджена основа регулювання для даної послуги.

Відповідним представникам влади необхідно незабаром утілити розв'язання, якщо Німеччина бажає не відстати від своїх міжнародних конкурентів. Приміром, технологія DVB-Н вже занедбана в Італії на комерційній основі і готова до запуску у Фінляндії. В цьому плані Германія вже здала позицію інноваційного лідера, що затвердилася, за нею, коли в 2004 р. вона розвернула перші технічні експериментальні проекти.

Інтерактивне Телебачення - це реальність

Одному з перших на роботу в повністю цифровому середовищі перейшла Фінляндія. 27 серпня ця скандинавська країна почала віщання DVB-MHP з передач телетексту MHP і електронного путівника за програмами (EPG - Electronic Programm Guide) виробництва Sofia Digital. Віщання ведеться всіма 12-у цифровими телевізійними каналами. До кінця 2001 року у Фінляндії було охоплено цифровим телебаченням 70% країни.

В кінці вересня 2001 року компанія KirchGroup оголосила про своє стратегічне розв'язання - її напрям діяльності в області цифрового телебачення цілком зв'язується з упровадженням технологій MHP на телевізійних префіксах власного виробництва (STB - set-top boxes). Мовці ARD, RTL, ZDF "Директорська конференція регулюючих органів у віщанні" (Director's Conference of regulatory authorities for broadcasting) і компанія KirchGroup підписали угоду, згідно якої технології MHP дається "зеленая улица". Дана угода поклала край технологічним диспутам, які перешкоджали розвитку цифрового телебачення в Німеччині.

Що розроблено для Інтерактивного телебачення?

DVB-MHP забезпечує платформу для майбутнього розвитку. Ще на торішній виставці IBC декілька компаній представили ряд продуктів на базі MHP.

Фінська компанія Sofia Digital випускає лінійку продуктів для додатків в цифровому телебаченні. Arena - це система, що забезпечує завершене середовище для цифрового телебачення. Система містить набір програмних засобів для ауторингу, розподіли і управління як в мовній, так і в широкосмуговому середовищі.

Access включає електронний програмний путівник, EPG і множина служб навігації, що відносяться, до EPG за програмами і іншою службовою інформацією. Annex дозволяє удосконалювати програми і забезпечує засоби для додаткових послуг і інформації, за допомогою яких глядачі могли б вести інтерактивну взаємодію з телепередачами. Atcade - автономний розважальний портал з множиною різних послуг, а Agora забезпечує рекламування і "шопинг" за допомогою телебачення. Всі комунікаційні послуги для середовища MHP можуть бути знайдені в Amigo.

Компанії Envivio і IRT працюють разом над технологіями MPEG-4 для автономних префіксів DVB-MHP. На додаток до основних ТВ-програм намічене використовувати засоби ауторинга в MPEG-4 і плейєри від Envivio з метою зробити аудіо/візуальний контент доступним для глядача в режимі "по требованию". Компанія Envivio пропонує EnvivioTV - завершений медіа-плейєр ISO/MPEG-4, підтримуючий передачу потоку, місцеве відтворення і цифровий захист авторських прав при використанні аудіо, відео і змішаних потоків MPEG-4 в Інтернеті і мовних сітях.

Компанія Top5 - член консорціуму DVB, форуму TV-Anytime, Групи Упровадження MHP (MHP Implementation Group), і партнер компаній IRT і BetaResearch. Top5 має набір високопродуктивних засобів MHP (збірка підпрограм на Java з розширеними функціональними можливостями), які можуть передаватися на інші телевізійні платформи. Компанія Top5 розробила розв'язання для з'єднання існуючих систем ERP (Enterprise Resourse Planning - управління ресурсами підприємств), CRM (Client Relations Management - управління взаєминами з клієнтами) і CTI (Computer Telephony Integration - комп'ютерно-телефонна інтеграція) з додатками інтерактивного цифрового телебачення.

Liberate Technologies розробила програмне забезпечення Liberate TV Platform, що представляє собою проміжне/посередницьке (middleware) ПО на базі APL- і Java-скриптів для телебачення підвищеної якості (Enhansed TV) для цифрових телевізійних префіксів. Ідея, що лежить в основі цього програмного забезпечення, полягає в тому, що ауторинг повинен бути дешевим, а розробка - швидкою. під час IBC компанія Liberate Technologies разом з Philips Digital Network представила засновану на відкритих стандартах програмну платформу, яка інтегрує MHP.

Інші додатки від Liberate забезпечують управління касетними відеомагнітофонами для цифрових префіксів, службу замовлення квитків через ТВ (TV Ticker), ТВ-почту (TV Mail) і ТВ-чат (TV Chat). Компанії Liberate Technologies і Macromedia інтегрували Macromedia Flash Player в інтерактивну телевізійну платформу від Liberate для комерційного розгортання. Інтеграція Macromedia Flash Player дозволила розробникам Macromedia Flash створювати контент і додатки для інтерактивного ТВ на програмній платформі Liberate TV.

Компанія Deuromedia пропонує комунікаційну платформу, об'єднуючу прийомо- і передаючі додатки, відповідно viewmotion і viewmanage, для широкосмугової передачі даних через супутника, сіті кабельного телебачення і телефонні лінії. Система viewmotion підтримує передачу цифрових файлів і мультимедійного контенту. Viewmanage контролює обробку даних і порядок проходження передач, відповідно до вказівок, що передаються з системи viewmotion, і перевіряє їхню повноту. Система ведення фінансових рахунків забезпечує автоматичне управління і напрям рахунків в середовищі з тисяч різних передавачів і мільйонів приймачів.

Платформа IP Multicast від Deuromedia робить можливим швидку, надійну і безпечну передачу через супутника сигналів різних форматів - відео, аудіо, і форматів даних. Індивідуальні модулі, що становлять всі розв'язання, охоплюють концепцію всього тракту передачі - від передавача до приймача, полегшуючи пересилку великих об'ємів даних через широкосмугове передаюче середовище (наприклад, зв'язок супутника).

Під час IBC'2001 компанія NDS продемонструвала персональний телевізійний рекордер (iPTV) Sky+ фірми Pace Micro Technology, працюючий на базі прогресивної технології XTV фірми NDS, безпечну широкосмугову IP-доставку телепередач і відео на вимогу (VOD - Video on Demand), доставку контенту підвищеної якості на численні побутові пристрої, додатки, що доставляються на недорогі телевізійні префікси, додатки, що доставляються на телевізійні префікси за допомогою Java, а також розгорнені інтерактивні додатки. Завдяки XTV-технології від NDS, система Sky+ синхронізується з будь-якими можливими змінами часу виходу програм.

Технологія XTV розрахована на підвищення якості телевізійного контента, скорочення ланцюжка грошових витрат, і розширення операторської платформи. Технологія забезпечує доставку контента від початкової до кінцевої крапки, розв'язання по управлінню і захисту для операторів, провайдерів контента і рекламних агентств. Media Storm компанії NDS використовує віщання даних для доставки багатого мультимедійного контента на домашні комп'ютери і відкриває мовцям нові колії підвищення прибутків за допомогою нових типів розважальних програм. Компанії Canal+ Technologies, провайдер програмних розв'язань для інтерактивного ТВ, і NPTV, розробник інтерактивних телевізійних додатків, пропонують комплекс для телебачення підвищеної якості - Enhanced TV Pack.

Це програмний комплекс для монтажу і віщання додатків телебачення підвищеної якості, синхронізованих з телепередачами. Комплекс містить компоненти програмного забезпечення і дає можливість операторам використовувати посередницьке (middleware - посередницьке, міжплатформне або зв'язуюче) програмне забезпечення Mediahighway від Canal+ Technologies. Bando Player - це додаток, який інтерпретує дані, що згенерували за допомогою програм Easy Tools, і забезпечує інтерактивність при використанні телевізійних префіксів. EASY iTV Tools - набір інструментальних засобів для настільного комп'ютера, що дозволяє любому розробляти і створювати сценарії функціонування телебачення підвищеної якості.

Компанія Chyron Corporation поставила для IDP, французької компанії-розробника комплексу Regieline для інтерактивного ТВ, свій інструментальний набір Lyric iTV для створення контента. Остання версія 2.0 Regieline, яку випустила IDP, серед інших нових функцій, забезпечує простоту створення додатків на базі динамічних даних, побудова додатків з можливістю робити запити з бази даних в реальному часі, і створення послуг телебачення підвищеної якості, які дозволяють глядачам брати участь в прямому ефірі в ігрових шоу, реагувати на пропозиції телемагазинів, голосувати і передавати свої думки.

Irdeto Access і Yes Television (провайдер IP-рішень для широкосмугового інтерактивного телебачення) пропонують систему захисту контента в реальному часі. Нова система заснована на технології Irdeto Cyphercast і розрахована на захист в реальному часі телевізійного віщання, відео на вимогу і інших прогресивних послуг при швидкостях передачі, відповідних для IP-сетей, таких як ADSL (Asymmetric Digital Subscriber Line - асиметрична цифрова абонентна лінія) і FTTH (Fiber To The House - "волокно в дом"). Ця технологія дозволить Yes TV отримати доступ до високоякісного контенту для VOD і IP-услуг.

Разом з своїми партнерами по Європейському IST-проекту SAMBITS (System for Advanced Multimedia Broadcast and Information Technology Services), компанія IRT розробила прототип інтегрованої концепції віщання і Інтернету для інтерактивних аудіо/візуальних послуг на базі відкритих стандартів, таких, як MPEG-2, MPEG-4, MPEG-7 і DVB-MHP. Проект SAMBITS забезпечує побудову закінченого ланцюга доставки, від початкової до кінцевої крапки, і включає засоби для он-лайнового і офф-лайнового мультимедійного виробництва. Одним з найкрупніших досягнень в цьому проекті є те, що він закладає базу для упровадження стандартів MPEG-4 і MPEG-7, інтегрованих в мовну технологію DVB-MHP. SAMBITS - це проект IST, спонсорований Європейським Союзом.

Компанія Philips Digital Networks пропонує новітні засоби для створення інтерактивного потоку контента - систему VeonStudio 5.0, забезпечуючу нові колії для створення інтерактивного контента у форматі потоку. Традиційні методи потоків включають тільки лінійні аудіо- і відеопотоки. VeonStudio 5.0 кардинально змінює всю ситуацію, забезпечуючи засоби, що дозволяють розробникам контента застосовувати багатошаровий підхід в технологіях аудіо потоку і відео, а засоби зворотного зв'язку дають можливість мовцям розуміти поведінку користувачів і накопичувати свій досвід.

Під час IBC '2001 п'ять інтерактивних телевізійних компаній утворили "Группу по Видовищних Технологиям" (ETG - Entertainment Technology Group). Компанії Lucent Digital Video (LDV), nCube, NDS, Orca Interactive і Pace Micro інтегрували свої сучасні прогресивні технології для формування закінченій iTV-системи.

Створення ETG підтримує розвиток актуальних видовищних додатків, таких як звичайне мовне відео, відео на вимогу, поясне (time shifting) телевізійне віщання і персональний відеорекордер (PVR - Personal Video Recorder) із захистом контента за допомогою шифрування. Група ETG навмисна сконцентруватися на технологічних розв'язаннях, що забезпечують умовний доступ і захист контента і використовуючих відеосервери і інтерактивний путівник за програмами (IPG - Interactive Programming Guide) для ефірного цифрового телемовлення і архівних послуг VOD.

Кожна з п'яти компаній вклала в союз свої розв'язання. Lucent Digital Video забезпечує технології кодування за допомогою лінійки кодерів MPEG-2, відеошлюзів (video gateways) LINKRunner і програмного забезпечення для сітьового управління. nCube поставляє систему потоку n4, забезпечуючу функції VOD і сітьового персонального рекордера PVR, а також програмне забезпечення nABLE - надійну відмовостійку платформу інтерактивного управління для множинних сітей. NDS забезпечує програмне забезпечення для захисту контента Open VideoGuard, і своє розв'язання по інтегрованому персональному телебаченню XTV. Orca забезпечує мовні і VOD-приложения, використовуючи свою систему RiGHTv Core. Pace Micro Technology бере участь в союзі з прогресивними цифровими префіксами і технологією домашніх шлюзів для всіх широкосмугових платформ - кабельних, беспроводних і IPTV (Internet Protocol TV).

Використовуючи комбінацію сіті і персонального рекордера на стороні клієнта, група ETG дозволяє оператору максимізувати доступну смугу і мінімізувати сітьовий трафик за рахунок збереження контента в префіксі при гарантії, що найпопулярніший мовний контент зберігається на відеосервері. Гнучкість розв'язання дає оператору можливість вибору - чи розгортати сіть, або PVR на стороні клієнта, або використовувати комбінацію того і іншого без істотної реконфігурації архітектури.

Джерела інформації

  1. Інститут Масовї Інформації - http://imi. org. ua/?read=8:18
  2. Телеспутник http://www. telesputnik. ru/archive/n102/001. html
  3. Материал из Википедии — свободной энциклопедии - http://ru. wikipedia. org/wiki/
  4. В Германии разворачивают мобильное телевидение -http://www. pcnews. ru/news/dvb-plus-o2-mobile-vodafone-2006-digital-video-broadcasting-handheld-16-40-gprs-umts-internationale-131080. html
  5. Интерактивное Телевидение — это реальность -http://www. ovideo. ru/articles/0027/


28.10.2011

Загрузка...