Інтернет-журналістика в Україні: розвиток та умови існування. Реферат

Нині в Україні такий вид бізнесу, як журналістика в Інтернет лише набуває розвитку. І від того, який буде закладено фундамент, залежатиме його подальша доля

Феномен електронних видань спочатку поширився на північноамериканських землях. 1994 року 57% щоденних американських газет уже були підключені до електронної мережі, що дозволяло здійснювати широкий обмін базами даних. Сьогодні кількість електронних версій світових друкованих мас-медіа збільшується.

Щодо України, то такий вид журналістики нині лише розвивається. Але керуватися тими ж принципами подання інформації, що й друковані ЗМІ в Інтернет-індустрії неможливо:

  • по-перше, значно відрізняється аудиторія,
  • по-друге, стиль має бути іншим, тобто адаптованим для сприйняття через Інтернет.

Більшість аудіовізуальних та друкованих ЗМІ мають власні електронні версії. В Україні сьогодні це переважно аналог друкованого видання, яке без змін подається в електронному варіанті.

Така Інтернет-продукція має менше шансів на успіх, ніж та, що адаптована для інтерактивного сприйняття. Одна й та ж новина по-різному має подаватися і, відповідно, сприйматися читачем друкованих мас-медіа і електронних. Хоча є загальні принципи, які стосуються і "комп'ютерної журналістики".

Наприклад, правила наближення інтересів, упроваджені Французьким Центром з підготовки та вдосконалення журналістів. Існує чотири вектори впливу на читача: часовий, емоційний, просторовий і орієнтація на аудиторію. Останні два значно впливають на стиль висвітлення новин в Інтернеті.

Інтернет-бізнес має свої закони, хоча мета однакова - привернути й утримати увагу споживача інформації. Якщо газета робить ставки переважно на інтригуючі заголовки, радіо - на стислі інформаційні повідомлення, телебачення - на яскравий відеоряд, то журналістика в Інтернеті частково містить усі попередні можливості сприйняття інформації.

Наприклад, сьогодні Radio-France є доступним через Інтернет у будь-якій точці земної кулі, але за передплатою. До речі, так за умов передплати працюють українські мас-медіа. Зокрема, інформаційні агентства, які поширюють інформацію електронною поштою або розміщують основні заголовки новин на своїй веб-сторінці, повний доступ до яких можна мати, лише оформивши передплату (УНІАН, Інтерфакс).

Якщо веб-сайт основний прибуток отримує не за рахунок передплатників, а лише від рекламодавців, гаманець створювачів сайту збільшується залежно від кількості відвідувачів. Універсальною принадою залишаються свіжі новини, які займають першу сторінку звичайної газети, починають кожний час радіо ефіру і є обличчям телевізійного каналу.

     

Правильне висвітлення новин на веб-сторінках - перший крок до успіху у світі в Інтернет, що означає з потенційних клієнтів усієї планети відібрати свою аудиторію, інформаційний запит якої буде задоволено. І чим більше вона буде, тим краще. Якщо розміщувати звичайну газету або журнал в Інтернеті, залишаючи зміст таким, як і в друкованому варіанті, то автоматично ймовірна кількість потенційних клієнтів зменшується, що, зрозуміла річ, впливає на прибуток.

Якими словами рекламіст купує увагу клієнта? Дешево (або навіть безплатно), якісно, швидко. Інтернет відповідає цим вимогам як з боку користувача, так і з боку власника сайту.

Нині без зайвих зусиль безплатно і дуже швидко можна мати найважливішу інформацію. Шалений темп розвитку технологій кінця двадцятого століття - це лише початкова швидкість наступного. А розумно економити свої гроші і час модно буде завжди.

Оперативність і простота - перше, чого потребує людина, яка користується Інтернет. Ці принципи доволі популярні в телеіндустрії новин, де основне сприйняття інформації, а саме 80 відсотків, глядач дістає через зображення. Сьогодні телевізор в Інтернет - не дивина. На сайтах телеканалів, крім загальної інформації про них, можна подивитися відеопродукцію: від фільмів до телевізійних програм.

Нині в Україні такий вид бізнесу, як журналістика в Інтернет лише набуває розвитку. І від того, який буде закладено фундамент, залежатиме його подальша доля.


08.08.2011

Загрузка...