Ірландія: загальна характеристика країни. Реферат

Ірландія - держава в Західній Європі, що займає більшу частину (5/6) території однойменного острова

З півдня, заходу і півночі Ірландія омивається водами Атлантичного океану, а на сході її відділяє від Великобританії Ірландське море. На північному сході острова проходить сухопутний кордон між Ірландією і Північною Ірландією, що входить до складу Сполученого Королівства Великобританії і Північної Ірландії.

Назва країни: ірландською - Айре (Eire) або офіційно - Сеорстат Айреенн (Saorstat Eireann). Англійською - Айріш Репаблік (Irish Republic) або Репаблік оф Айрленд (Republic of Ireland) - Республіка Ірландія.

Територія: 68,895 кв. км.

Протяжність з півночі на південь - 465 км., зі сходу на захід - 285 км.

Периметр узбережжя - 2800 км.

Найвища точка - гора Каррантухіл (Carrauntoohill) - 1.041 метрів над рівнем моря.

Населення Республіки Ірландія дещо більше 3.5 млн. чоловік. Етнічний склад - кельти (еріннах) і невелика кількість англосаксів. Більше 60% ірландців проживає в містах і передмісті.

Релігія: католики - 93 відсотки населення, протестанти - 5%. Вплив церкви в житті ірландців дуже великий.

     

Столиця - Дублін. Це найбільше місто країни, в якому мешкає близько 1.060 тисяч чоловік. Місто розташоване в широкій долині ріки Liffey навколо Дублінського затоки.

Кірк, друге по величині місто країни, в ньому налічується близько 421 тисячі жителів.

Мова: англійська й ірландська (гелік). Основна мова спілкування - англійська. Офіційні документи видаються двома мовами, так само, як двома мовами часто виконані написи на вивісках, дорожніх покажчиках. Гелік - одна з кельтських мов, її вивчають в школах, нею ведуться деякі передачі по радіо і телебаченню. У побуті гелік вживають лише жителі західних графств (Аранські острови, Коннемара, Гелуей), в основному ж ірландці вживають англійську.

Державний прапор Ірландії (згідно з конституцією) зелено-біло-оранжевий триколор. Кольорові смуги однакової прямокутної форми розташовані послідовно одна за одною. Довжина прапора в два рази більша його ширини. Зелений колір - колір кельтів. Оранжевий - означає протестантську основу, прихильників William of Orange. Білий - "символ чистоти взаємовідносин між ірландцями католиками і ірландцями протестантами". Уперше такий прапор було піднято в 1848 році як символ ірландського революційного руху "Нова Ірландія" (Young Ireland).

Герб - на лазурному фоні зображена золота арфа з срібленими струнами. Прототипом моделі цього символу служить ірландська арфа XIV сторіччя, відома під ім'ям Brian Boru harp, що нині зберігається в музеї "Старовинна Бібліотека" Трінніті Коледжа в Дубліні.

Державний гімн - "Бійцівська пісня" (англійською "The Soldier's Song"). Написаний в 1907 році. Уперше опублікований в 1912 році в газеті Irish Freedom. Державним гімном Ірландії став в 1926 році.

Економіка країни

Економіка Республіки Ірландія на сьогодні вважається в Європі однією з таких, що найбільш прогресивно розвивається.

Основними галузями ірландської економіки є комп'ютерна індустрія, міжнародний фінансово-фондовий ринок, агрокультура, телекомунікації і, звичайно, туризм.

Різке зростання ірландської галузі програмного забезпечення визнане у всьому світі. У країні існує розгорнута система підтримки як місцевих, так і іноземних компаній, що випускають програмне забезпечення, однаково як і працюючих в інших секторах інформаційних технологій. Держава надає фінансову допомогу по створенню компанії і їх виходу на міжнародний ринок. Але саме важливе, що федеральні відомства проводять політику, орієнтовану на розвиток бізнесу. Держава віддає пріоритет програмній галузі як стратегічно важливому сектору економіки. Крім того, в країні встановлений дуже сприятливий податковий режим.

Починаючи з 60-х років, Ірландія тримає курс на розвиток сучасної економіки, що спирається на високі технології, внаслідок чого країні вдалося обійтися без значних інвестицій у становлення індустрії. З роками ця політика зазнала певних змін, і зараз її основним пріоритетом є економіка на базі знань; цифрові технології являють собою ключовий чинник в економічній еволюції Ірландії.

По-друге, Ірландія має давні традиції еміграції; велике число кваліфікованих фахівців, що народилися в Ірландії або які вчилися там, працюють тепер в різних країнах. Ця обставина має два наслідки. Ірландія не залежить від стану тільки місцевого ринку праці, але може відносно легко залучити фахівців з числа міжнародної ірландської діаспори. Крім того, багато хто з ірландців, що займають високі пости, наприклад, в американських технологічних компаніях, природно зацікавлені в розвитку своєї батьківщини і виявляють активність і зацікавленість при інвестуванні зарубіжних підприємств і філій.

У останні роки представники ірландського венчурного капіталу усвідомили цінність інвестицій в сектор програмного забезпечення. Як наслідок, навряд чи у компаній-лідерів, що прагнуть фінансувати своє швидке зростання, виникнуть проблеми із залученням навіть значних додаткових коштів.

Крім того, Ірландія - член Євросоюзу - знаходиться в зоні ходіння єдиної європейської валюти - євро і, таким чином, має відкритий доступ на основні європейські ринки.

Беручи до уваги невеликий розмір країни, абсолютні показники обороту ринку досить малі, але відносні цифри вражають.

Щорічний оборот ірландської галузі програмного забезпечення складає близько 7,2 млрд. доларів США. На цьому ринку працює понад 800 компаній.

Приблизно 80 відсотків прибутків галузі програмного забезпечення доводиться на експорт, що становить приблизно 10 відсотків всіх прибутків від експорту країни. Згідно з офіційними даними, Ірландія є найбільшим експортером програмного забезпечення в світі.

У секторі економіки, пов'язаному з програмним забезпеченням, працює більше 25 тисяч чоловік. При цьому працездатне населення країни становить 1,6 млн.

Крім проведення серйозної політики підтримки, поліпшення інфраструктури і податкового клімату, уряд зробив ряд інших важливих кроків, спрямованих на розвиток секторів програмного забезпечення й інформтехнологій з метою забезпечити стабільні темпи зростання. Прийняті в 2000 році закони створили нову правову основу, необхідну для формування інтелектуальної економіки.

Проте у серпні 2001 року у щорічному звіті Міжнародного валютного фонду (МВФ) ірландський уряд було попереджено про те, що широко розрекламований економічний курс держави під назвою "Кельтський тигр" може призвести до уповільнення економічного зростання в зв'язку зі спадом інтересу до високих технологій на світовому ринку.

Зростання валового національного продукту в Ірландії складало за період з 1995 по 2000 рік 9,7% щорічно, що було зумовлено участю країни в МВФ, а також ефективною макроекономічною політикою і політикою в області зайнятості. Однак та роль, яку грають в економіці Ірландії прямі іноземні інвестиції в технологію, здатна викликати серйозні ризики в умовах погіршання глобального економічного клімату.


09.09.2011