Малайзія: загальна характеристика. Реферат

Малайзія складається з двох різних частин: півострова Малайзії і провінцій Східної Малайзії Саба і Саравак на Північному Борнео. Ці дві частини знаходяться на відстані 650 км друг від друга і розділені Південно-Китайським морем

Географія

Малайзія розташована в Південно-Східній Азії. Територія поділяється на два великих райони: півострів Малайзія, що лежить до півдня від Таїланду, і Східна Малайзія, що знаходиться до півночі від Індонезії на острові Борнео.

Границі

Таїланд - на півночі, Сінгапур і Індонезія - на півдні. Омивається Південно-Китайським морем, а також морями Сулавесі і Сулу

Площа 328 550 кв. км.

Головні ріки - Паханг, Раджинг, Кинабантанг.

Столиця - Куала-Лумпур.

Найбільші міста: Куала-Лумпур, Іпох, Джохор-Бару, Джорджтаун.

     

Малайзія - федерація в складі 13 штатів і федеральних територій Куала-Лумпур і Лабуан.

Малайзія - конституційна монархія. Глава держави - верховний глава (король), що обирається на 5 років з числа правителів штатів-султанатів.

Населення

20 млн. чоловік. На півострові: малайці - 50%, китайці - 38%, індійці - 10%, орангасли (тубільні племена, представники яких ще живуть на півострові) - 1%. На Сараваке (Східна Малайзія): тубільні племена - 50%, китайці - 30%, малайці з індійцями - 20%. У Сабахе процентне співвідношення груп населення майже нічим не відрізняється від Саравака.

Державна мова - бахаса малайзія, англійська мова є основною мовою комерції і промисловості.

Релігія

Мусульмани - 55%, буддисти - 30%.

Валюта

Грошова одиниця - ринггит, що складається з 100 сенов.

Годинний пояс

У зимовий час + 2 години від новосибірського часу.

Малайзія складається з двох різних частин: півострова Малайзії і провінцій Східної Малайзії Саба і Саравак на Північному Борнео. Ці дві частини знаходяться на відстані 650 км друг від друга і розділені Південно-Китайським морем.

На півострові Малайзія граничить з Таїландом і Сінгапуром. Провінції Саба і Саравак граничать з Калімантаном, індонезійською частиною Борнео, а Саравак оточує з усіх боків малюсінька держава Бруней. Андаманське море омиває західне узбережжя півострова. Східне узбережжя півострова, Саба і Саравак омиваються Південно-Китайським морем.

На півострів Малайзія приходиться 40% території країни. Уздовж півострова з півночі на південь тягнуться кілька гірських хребтів. На західному узбережжі знаходиться широка родюча рівнина, а на сході - вузька прибережна рівнина. Саба і Саравак покриті густими джунглями і мають розвиті річкові системи. Гора Кинабалу (4101 м) у Саба - один з найвищих піків у Південно-східній Азії.

Більш 60% країни займають джунглі, але уряд планує побудувати величезну гідроелектростанцію в Сараваке, і очікується вирубка близько 27 600 га лісу, що може мати негативні наслідки в майбутньому. Тільки на півострові Малайзія росте близько 8000 видів квітучих рослин, у тому числі і 2000 видів дерев, 800 видів плодових дерев і 200 видів пальм. Фауна включає слонів, носорогів, тигрів, леопардів, тапірів, ведмедів, орангутангів і гібонів. У Східній Малайзії живуть самі численні і різноманітні популяції птахів у світі.

У Малайзії пекуче і волого протягом усього року. Температури звичайно коливаються між 20 і 30 градусами Цельсію; вологість звичайно 90%. Цей регіон має мусонний клімат, але тільки східне узбережжя півострова Малайзія має дійсно дощовий сезон. Самий вологий сезон на західному узбережжі півострова - з вересня по грудень; на східному узбережжі й у Саба і Сараваке- з жовтня по лютий. Дощ, якщо случається, звичайно перериває сонячну погоду тільки на нетривалий час; опади, в основному, випадають у виді коротких, сильних злив.

Континентальна Малайзія займає близько 40% усієї території країни. Кілька гірських ланцюгів простягнулися з півночі на південь уздовж спинного хребта півострова. Більшість територій займають широка і родюча рівнина на західному узбережжі і більш вузька, але не менш родюча, прибережна рівнина на сході. Сабах і Саравак цілком охоплені густими і незайманими джунглями, що розділяють великі річкові системи. Вершина Кинабалу, висотою в 4101 м, що знаходиться на території Сабаха - одна з найвищих гір у південно-східній Азії.

Більше чим 60 відсотків країни покриті тропічними лісами, але відповідно до урядового плану будівлі величезної гідроелектричної дамби в Сараваке, очікується знищення 27,600 га лісу, що не доведе до добра і серйозно турбує місцевих екологів. У Малайзії поширено близько 8000 різновидів рослин, включаючи 2000 різновидів дерев, 800 різних видів орхідей і 200 видів пальм.

Фауна може похвастатися наявністю слонів, носорогів, тигрів, леопардів, тапірів, ведмедів, орангутангів і гібонів. На території східної Малайзії розташовано одне з найбільших поселень різних птахів у світі.

Основа економіки обробна, гірничодобувна промисловість і сільське господарство. Частка у ВВП (1991,%): обробна промисловість 28,7, гірничодобувна промисловість 9,3, сільське господарство 17,3.

Головні галузі обробної промисловості електротехнічна, нафтопереробна, хімічна, металургійна, автомобільна, текстильна, харчосмакова; гірничодобувної промисловості видобуток нафти, природного газу, олова (одне з перших місць у світі), залізної і мідної руд, бокситів.

Виробництво електроенергії 24,8 млрд. кВт.·ч (1991). Основа сільського господарства виробництво натурального каучуку, пальмової олії, какао-бобів, ананасів, перцю.

Тваринництво. Довжина (1991, тис. км): залізниць 2,2, автодоріг 52,5. Тоннаж морського торгового флоту 2,9 млн. т дедвейт (1992). Морське і річкове рибальство. Заготівля деревини. Морські порти: Келанг, Джорджтаун, Куантан. Експорт: нафта, електронні й електротехнічні вироби, продукція сільського господарства й ін.

Основні зовнішньоторговельні партнери: Японія, Сінгапур, США, Німеччина.


02.09.2011