Астрологія: сузір'я Близнюки. Реферат

Зодіакальне сузір'я, контур якого дійсно нагадує дві людські фігури. Зірки Кастор і Поллукс представляють голови близнюків, тіла яких спускаються до Молочному Шляху і граничать там з Оріоном

"Великими близнюками" називали його шумери і вавілоняни, але яскравим зіркам імен не дали. У грецькій міфології походження сузір'я Близнюків зв'язується з міфом про Діоскурів - Кастор і Полідевкеї (Поллуксе). В австралійських дуалістичних мифологіях племен кулин про культурного героя Бунджиле і його браті Палиане розповідається, що вони живуть на небі, причому їх ототожнюють із зірками із сузір'я Близнюків Кастор і Поллукс.

Близнюки займають на небі площу в 513.8 квадратного градуса і містять 121 зірку, видиму неозброєним оком.

 

Позначаючи зірки в кожному сузір'ї грецькими буквами в порядку убування блиску, Байер зробив Кастор Альфою Близнюків, хоча зараз він світить слабкіше Поллукса. Одне з двох: чи Поллукс із тих пір став яскравішим, чи блиск Кастору ослабнув. А може бути Байер помилився.

Кастор - візуальна потрійна система, причому обоє його яскравих компонентів є спектрально подвійними, а слабкий - затемнена подвійна. Значить Кастор - це крихітне скупчення із шести зірок. Їх сумарна видима зоряна величина 1.59 і відстань від Сонця 45 св. років. А зоряна величина Поллукса 1.16 і відстань 35 св. років.

Латинська назва: Gemini.

Кастор і Поллукс - дві головні, самі яскраві зірки сузір'я Близнюків, судячи з їхніх імен, повинні бути начебто дуже схожими один на одного. Природа, однак, не побажала рахуватися з міфами і наділила ці зірки дуже різними властивостями.

Кастор - кратна зірка, два головних компоненти якої являють собою блакитні гарячі зірки. Кастор - 20-а по яскравості зірка. 66 альфа Близнюків, названа на честь героя грецької міфології, одного з братів - Діоскурів. Видима зоряна величина 1, 58m. Спектральний клас A1 V. Кастор - система із шести зірок.

     

Дві подвійні системи (Кастор A 1, 9m видимої зоряної величини класу А0, що робить оберт навколо свого центра за 9,2 доби, і Кастор B 2, 9m видимі зоряні величини класу А0, що робить оборот за 2,9 доби) розташовані на кутовій відстані 4,1".

Ще Вільям Гершель у 1804 р. знайшов у цих компонентів орбітальний рух навколо загального центру мас (по сучасний даним, період обертання - 341 рік). На кутовій відстані приблизно 73" від описаної системи розташований третій подвійний компонент (Кастор C, що робить оберт навколо свого центру за 0,8 доби), що має середню видиму величину 9, 0m.

Період обертання Кастору C навколо центра мас усієї системи виміряється декількома десятками тисяч років. Кожна з цих трьох зірок - спектрально-подвійна (а Кастор З - ще і затемнено-перемінна) з періодами: Кастор А - 9 діб; Кастор У - 3 діб; Кастор З - 19 год. Відстань від системи Кастору до Сонця 14,3 пк. Астрономічне положення центру ваги на 2000,0 р.: пряме сходження=07ч34, 6м; відмінювання=+31°53'. На малюнку сузір'я Кастор знаходиться на голові переднього Близнюка.

Позначаючи зірки в кожнім сузір'ї грецькими буквами в порядку убування блиску, Байер зробив Кастор Альфою Близнюків, хоча зараз він світить слабкіше Поллукса. Одне з двох: чи Поллукс із тих пір став яскравіше, чи блиск Кастору ослабнув. А може бути Байер помилився.

7 квітня 2002 року відбулася дуже рідка подія - покриття найяскравішої зірки сузір'я Близнюків, астероїдом Пандора. Подію була видно в Японії і на Далекому Сході. Воно почалося в 9:39-9:41 UT (13:39-13:41 по Москві) - у залежності від місця спостереження. Тут же можна було побачити проходження смуги затьмарення. У найкращих місцях затьмарення Поллукса тривало до 5 секунд.

Затьмарення дійсне унікальне: за всю історію астрономії ще жодного разу не спостерігалося покриття астероїдом зірки першої величини.

Дана подія викликала бурхливий інтерес фахівців. На Хоккайдо - саме відтіля можна було найкраще спостерігати затьмарення - з'їхалися не тільки астрономи з усієї Японії, але і закордонні експерти, у тому числі з американського космічного агентства NASA. За словами вчених, затьмарення може піднести "зовсім несподівані відкриття".

Близнюки в атласі Яна Гевелія:

Близнюки (21.05-21.06) - знак стихії повітря. Це знак подвійності. Позитивні характеристики - обдарований, допитливий, спритний, виразний. Негативними якостями Близнюків є мінливість, поверховість, занепокоєння, вони часто не доводять до кінця початої справи. Ключове слово - "різнобічний розвиток".

Народжені під знаком Близнюків люблять зміни, причому як у малих, так і в поважних справах. Вони майже завжди незадоволені тим станом речей, що є тепер. Спокійне, врівноважене життя здається їм чимось нестерпним. Під час житейських штилів Близнюки починають нудьгувати і впадають у смуток. Неспокійні на вдачу, вони при першій нагоді змінюють місце роботи, помешкання, оточення, друзів і вподобання. Багато Близнюків можуть мати у своїй долі повний зламний момент, починаючи від якого все їхнє життя переходить на іншу колію.

Двоїстість долі часто супроводжується двоїстістю характеру. З природи своєї Близнюки - поєднання мало не протилежних і таких, що взаємно виключають одна одну, рис. На погляд щирі, товариські і прямолінійні, вони можуть бути водночас потайливими і підступними людьми.

Серед Близнюків можна зустріти і готових до самопожертви альтруїстів, і запеклих егоїстів, людей непостійних і легковажних. Близнюки рідко коли бувають самотніми, вони не можуть жити без громади, навіть непідходящої. Залюбки вибирають професії юриста, педагога, крамаря. Люблять подорожувати, легко опановують чужі мови. У шлюбі можуть бути щасливими лише тоді, коли партнер терпить і вибачає їхні вади й примхи.

Найкращими супутниками життя і друзями Близнюків є ті, хто народився під знаками Терезів та Водолія, а також Овна та Лева. Не такі сприятливі шлюби з Тельцем, Дівою й Рибами. Щасливий день - середа, місяць - грудень, число - 5, колір - білий, самоцвіт - агат. Стихія - повітря, планета - Меркурій.

Кожен знак Зодіаку має власне поняття про моду та стиль. Одяг, який ви носите, може багато розповісти про те, що ви за людина і чого ви хочете в житті. У свою чергу, характер і темперамент кожного знаку Зодіаку впливають на його вподобання в моді та обумовлюють вибір стилю та іміджу.

Для Близнюків кожен день повинен бути пригодою. Коли Близнюки відкривають свою шафу, їм на голову звалюється купа пом'ятого одягу. Важливо тільки відкопати ту одежинку, яка найбільш відповідає їхньому сьогоднішньому настрою.

Близнюки неохоче слідкують за модою, оскільки їм все швидко набридає. Вони не люблять витрачати багато грошей, коли йдуть за покупками, однак, якщо натраплять на кумедну пару шльопанців, яка їм буде до душі, то ніщо не втримає їх від покупки. Їм байдуже, якої марки їхній новий одяг, головне, щоб їм подобалося, як він виглядає та сидить. Вони завжди добре виглядають у джинсовому одязі.

Якщо вранці Близнюки вирішуються на макіяж, то він зазвичай дуже легкий та природний, і часто обмежується лише блиском для губ нейтральних тонів. Їх зачіска зазвичай також дуже проста, і лише 2-3 різнокольорових пасма нагадають вам про авантюризм Близнюків.


20.11.2011