Сігрем-білдінг у Нью-Йорку як приклад американської архітектури. Реферат

Однією з найкращих споруд Міс ван дер Рое є сорокаповерховий хмарочос фірми Сігрем на П'ятій авеню в Нью-Йорку

Одним з видатних архітекторів XX ст. був німецький зодчий Людвіг, Міс ван дер Рое (1886-1969). Уже в 1920-х рр. він стає провідним зодчим Німеччини. У 1926 р. архітектор споруджує в Берліні прекрасний пам'ятник Карлу Лібкнехту і Розі Люксембург, сповнений суворої і пристрасної динаміки. З 1930 р. він керує відомою архітектурною школою Баухауз, з приходом до влади гітлерівців емігрує до Америки.

У післявоєнні рої американські монополії, що нажилися на війні, займаються будівництво адміністративних споруд. В одному Нью-Йорку за короткий час було збудовано в центрі міста безліч нових хмарочосів.

У американській архітектурі процвітають ідеї створення "наднаціонального", космополітичного стилю. Міс ван дер Рое давно працював над проблемою створення нових, співзвучних сучасності форм. Він писав: "Архітектура — це воля часу, перенесена в простір... вона залежить від свого часу... Безнадійно використовувати форми минулого в нашій архітектурі".

На думку Міс ван дер Рое, лаконізм форм, простота і максимальний вияв структури споруди — це головне. Проте, якою б простою не була форма, вона мусить бути красивою. Він писав: "Мову можна використати для повсякденних потреб як прозу, але коли ви вмієте дуже добре розмовляти — яка чудова проза".

Скло і метал, на думку Міс ван дер Рое, якнайбільше відповідають характеру нового часу. І він споруджує хмарочоси у вигляді величезних паралелепіпедів з металевими каркасами і суцільно заскленими фасадами.

Однією з найкращих споруд Міс ван дер Рое є сорокаповерховий хмарочос фірми Сігрем на П'ятій авеню в Нью-Йорку. Це величезний паралелепіпед, що легко стоїть на тонких опорах. Дрібні горизонтальні й вертикальні членування металевих рам ніби розчиняються в гігантських площинах стін, і вся споруда нагадує фантастичний сяючий кристал кольору морської води, що спокійно і владно домінує над нагромадженням навколишніх будівель.

Щоб підкреслити панівне становище споруди в забудові П'ятої авеню, перед Сігрем-білдінг створено невелику площу, звідки можна в стрімкому ракурсі роздивитися площину фасаду, що здіймається в неосяжну височінь.

     

Споруда відзначається високою якістю будівництва та інженерного устаткування, а також так званим гнучким плануванням внутрішніх приміщень, що дає змогу робити їх будь-якими за формою та розмірами. "Наднаціональний" стиль численних повторень Сігрем-білдінг — блискучих рафінованих призм — певний час був модою на Заході і пропагувався як найвище досягнення архітектури капіталістичного світу.


06.08.2011