Нові підручники для 4 та 7 класів
PR

Впровадження новітніх технологій при написанні нових підручників для школярів

Нові підручники для 4 та 7 класів

Як вже стало відомо цього року міністерство освіти і науки України надрукує нові підручники для 4 класу за новою програмою 2015 року. Також будуть надруковані і нові підручники для 7 класу.

"Друк підручників, затверджених колишнім міністром Табачником було скасовано" - про це повідомив новий міністр освіти України Сергій Квіт. Він також наголосив, що буде проведено новий тендерний відбір, за новою (прозорою) схемою процедур.

Згідно цієї схеми буде створена комісія, яка проведе жеребкування, що визначить склад експертів, які оцінюватимуть якість нових підручників. До складу експертів увійдуть досвідчені вчителі, методисти та психологи, які аналізуватимуть склад підручників.

Конкурс нових підручників триватиме з січня до кінця березня 2015 року. Вперше в Україні конкурс підручників буде проведено за допомогою електронного репозитарію. Результати конкурсу будуть оприлюднені на сайті міністерства.

За час проведення процедури вчителі будуть мати можливість ознайомитись зі складом нових підручників, а навчальні заклади замовити нові підручники, які обрала рада вчителів навчального закладу.

Що стосується нових підручників для 4 класу, то вони будуть надруковані згідно нової концепції розвантаження навчальних програм початкової школи. На сам пере, ця концепція стосується підручників для 4 класу. Підручники для 1- 3 класів вже були надруковані в попередні роки. Але це не означає, що вони залишаться без змін. До 19 березня буду завершена робота по розвантаженню програм 1 - 3 класів.

За словами заступника міністра освіти Павла Полянского "розвантаження необхідно через надмірне навантаження навчальних програм початкових класів. Через це діти втрачають інтерес та мотивацію для продовження навчання". Також це надмірне навантаження на вчителів.

Також Павло Полянський повідомів про скорочення навчальної літератури, яка підлягає грифуванню. За його словами, гриф надаватимуть лише тим навчальним матеріалам, які є обов'язковими до навчання. Додаткові матеріали не потребують грифування.

Також стало відомо, що нові підручники будуть безкоштовними лише для окремих категорій учнів, які не в змозі придбати підручники за свої кошти. Усі інші школярі будуть змушені купляти підручники за власні кошти. Про це на своїй прес-конференції повідомила Перший заступник міністра освіти і науки України Інна Совсун.

Освіта.ua
22.02.2008

Загрузка...