Минобразования утвердило требования к монографиям кандидатов наук

Приказ профильного ведомства устанавливает требования к опубликованной монографии, подаваемой на соискание ученой степени кандидата наук

Минобразования утвердило требования к монографиям кандидатов наук

Профильным ведомством внесены изменения в приказ "Об опубликовании результатов диссертаций на соискание ученых степеней доктора и кандидата наук", которыми утверждены требования к опубликованной монографии, подаваемой на соискание ученой степени кандидата наук.

Согласно документу, опубликованная монография, которая подается на соискание ученой степени кандидата наук, должна быть напечатанной без соавторов, содержать обобщенные результаты научных исследований автора, опубликованные ранее в научных профессиональных изданиях Украины и других государств, в количестве 12 публикаций.

Также монография должна иметь объем основного текста для соискания ученой степени кандидата наук в области гуманитарных и общественных наук не менее 8 авторских листов, а в области естественных и технических наук - не менее 6 авторских листов.

Опубликованная монография, которая подается на соискание ученой степени, должна содержать сведения о рецензентах - специалистов по специальности диссертации, один из которых должен быть доктором наук, а также соответствовать другим положениям, предусмотренным требованиями к опубликованной монографии, которая подается на соискание ученой степени доктора и кандидата наук.

Дополнительно см.:

Освіта.ua
29.03.2013

Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Александр
удосконалюйте свій понятійно-категоральний словник... є принципова різниця між монографією і дисертацією... вимоги до дисертації ті ж самі (5 статей у фахових виданнях) http://www.info-library.com.ua/books-text-3043.html
Катерина
Для Александр: поясніть, будь ласка, тоді навіщо подавати монографію з 12 статтями, якщо можна подати дисертацію і 5 статей?
Юрій
очевидно, як завжди, під когось конкретного "свого" робилося. Хтось мав монографію і не хотів переробляти її під дисертацію.
Комментировать
Blayz
Не розумію нічого, тобто для того щоб захистити кандидатську дисертацію необхідно подати монографію та ще 12 фаховий статей???????
Катерина
Це вже вступило в дію? Невже це буде розповсюджуватись на всіх? Якась же має бути поправка щодо тих хто вже підготував чорновий варіант дисертації! Це ж неможливо зараз за 1-2 місяці до захисту монографію зробити.
Юля
Так може одразу доктора наук тоді нехай присвоюють!
ФМ
Вимоги до монографії "кандидатів" - це спосіб обійти ось цю вимогу: "не менше однієї статті у виданнях іноземних держав або у виданнях України, які включені до міжнародних наукометричних баз;" Про одноосібність 12 публікацій вимоги немає. Одноосібною має бути монографія
Катерина
Для ФМ: мені здається, що ніяк обійти вимогу щодо іноземної статті вже не вдасться!
Комментировать
Вася Мечников
Поясніть, будь ласка, таке питання... Як я розумію, тепер вже обов"язково потрібна монографія для захисту канд. дисертації... Але є одне но.... Як так вийшло: вносили, вносили зміни, а про кількість статей наплутали.... Спочатку йдеться про те, що потрібно не менше 5 статей у фахових наук. виданнях, а в вимогах до монографії - з"являється 12 статей.... Одне другому протирічить....
Павло
Для Вася Мечников: Дисертація на здобуття наукового ступеня є кваліфікаційною науковою працею, виконаною особисто здобувачем у вигляді спеціально підготовленого рукопису АБО опублікованої монографії. Підготовлена до захисту дисертація повинна містити висунуті здобувачем науково обґрунтовані теоретичні або експериментальні результати, наукові положення, а також характеризуватися єдністю змісту і свідчити про особистий внесок здобувача в науку. Тобто тут йдеться про вимоги до монографії, за яку можно отримати ступінь кандидата наук.
Наталія
А в чому тоді ж логіка? Хто схоче захищатись по 12 одноосібних пулікаціях і монографії, а не по 5 публікаціях і рукопису? Щось не в"яжеться.
Олег
Швидше за все, "публікація в науковому фаховому виданні" не дорівнює "публікації в періодичному науковому фаховому виданні, внесеного до затвердженого переліку", тобто як публікація зараховуються опубліковані тези доповіді. Тим не менше, вимога 5 статей продовжує діяти на загальних підставах.
Комментировать