Необходимо ограничить срок действия сертификата ЗНО, - ОПОРА

Гражданская сеть ОПОРА рекомендует Министерству образования упорядочить ряд процедур, которые должны улучшить организацию и проведение вступительной кампании в 2013 году

Необходимо ограничить срок действия сертификата ЗНО, - ОПОРА

В гражданской сети отмечают, что рекомендации были наработаны при анализе проблем, выявленных в ходе общественного наблюдения за ходом вступительной кампании, а также по результатам обращений абитуриентов и их родителей на телефон "горячей линии" организации.

В ОПОРЕ предлагают ограничить срок действия сертификата Украинского центра оценивания качества образования о результатах прохождения ЗНО одним годом. Также представители организации считают необходимым уменьшить количество заявлений, которые могут быть поданы одним абитуриентом и ввести функцию "приоритетности" для заявлений, поданных одним абитуриентом в пределах конкретного вуза. В случае, если в первой волне абитуриент рекомендован к зачислению на приоритетное направление подготовки, из рейтинговых списков других направлений такой абитуриент должен исключаться.

В предложениях предоставленных Министерству образования предлагается предусмотреть в условиях приема на 2013 год обязательную норму о публикации на официальных сайтах вузов актуальной информации о результатах творческих конкурсов и рейтинговых списков поступающих на протяжении всей вступительной кампании, определить единую процедуру проведения вступительной кампании по образовательно-квалификационному уровню "магистр".

В ОПОРЕ также предлагают обеспечить работу Единой государственной базы по вопросам образования в полноценном режиме и предусмотреть централизованное выделение средств на подключение вузов к базе, поскольку в этом году высшие учебные заведения должны были самостоятельно финансировать подключение. Некоторые частные вузы позже обязывали абитуриентов оплачивать соответствующие расходы.

Специалисты гражданской сети считают необходимым наладить, во время вступительной кампании 2013 года, оперативное и беспрепятственное передачу данных в информационную систему "Конкурс" и закрепить за системой статус официального источника о рейтинговых списках абитуриентов.

Также в предоставленных рекомендациях содержится предложение разработать положение о проведении творческих конкурсов, где должна быть определена четкая методология их проведения, унифицированные критерии и стандарты оценивания абитуриентов.

Освіта.ua
01.10.2012

Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
светлана
А давайте и аттестат перездавать. Ведь через три года и знания уже не те!!! :)
Сейт
У меня такое отчетливое подозрение, что все, кто говорит "правильно делают, долой многолетние сертификаты", просто уже пропихнули своих детей в вузы, а дальше хоть трава не расти.
Sergey Teslenko
Не губіть майбутнє тисяч абітурієнтів, які роблять ставку саме на тривалий строк дії Сертифікату ЗНО (3 чи 4 роки). Це не раціональне рішення - обмежувати термін його дії одним роком. Тоді навіщо взагалі він потрібен? Нехай абітурієнти пишуть ЗНО, результати будуть заноситись до електронних персональних сторінок і при вступі (який обіцяють повністю зробити електронним) інформацію про проходження ЗНО та результати будуть братись ВУЗом із цих інформаційних сторінок! Бо таким чином громадські активісти з "ОПОРИ" нівелюють роль Сертифікату як Документу, що засвідчує результати ЗНО і має певну юридичну силу. Поставтесь із розумінням та повагою до людей. Будьте і ви людьми! Не робіть фатальних помилок.
Б.М.
Шановні, Ви не розумієте, що таке бал ЗНО. Це грубо кажучи, МІСЦЕ, номер абітурієнта відносно інших абітурієнтів, які складали ЗНО в цьому році. Тому АБСУРД порівнювати результати ЗНО різних років.
Громадянин
Та це Ви, схоже, нічого не розумієте... Мабуть, же не студент, правильно? Яке Ваше відношення до Вищої Освіти в Україні?
Комментировать
Сергей
Люди, я протестую! Це є дескримінація випускників інших років і тих, хто здавав ЗНО у попередні вступні періоди. На мою думку, 3 чи 4 роки дії сертифікату ЗНО надають змогу абітурієнту вступити на бажаний напрям освіти. Адже, набравши досить високу кількість балів з певного предмету в один рік, людина не може підтвердити такі ж результати наступного року чи через два. Водночас, здавши один предмет позитивно (наприклад, 190+), а інший - не дуже (~180), перездавши невдале ЗНО наступного року, абітурієнт може вступити на ті спеціальності, які передбачають досить високі по країні бали (міжнародні економічні відносини, правознавство, міжнародна інформаційна безпека тощо). ОПОРА, не губіть життя молодим людям України! Зробіть, будь ласка, відозву направлених Вами напрацювань до Мінмолодьспорту.
Лариса
Обмеження дії сертифіката - дуже важливе рішення. Абітурієнтам для тощо, щоб стати студентами - треба готуватись. ДЛя цього є збірники, підручники тощо. Лекше буде витися у вузі. А для розумних дітей - це взагалі не проблема. Хто здав на високі бали в попередні роки - варто тільки переглянути матеріал, трохи попрацювати. Вищі навчальні заклади - це місце, де виховують еліту, для якої праця - не порожній звук.
мама абітурієнта
Я проти обмеження строку дії сертифіката одним роком!!! Можливо, треба обмежити якимось іншим терміном (припустимо, трьома роками), але один - це занадто мало! Мій сусід-хлопчина - випускник школи 2010 року, ЗНО з математики і мови склав на 200 балів, до омріяного вишу вступив без проблем... АЛЕ! На біду, взимку, уже перед першою сесією, захворів на менінгіт. Хвороба страшна, лікування довготривале, хлопець не тільки не склав першу сесію, він пропустив ще й майже весь другий семестр - лікування, відновлення тощо. За законом, поновлюватися на перший курс не можна. Тому йому довелося просто іще раз вступати в 2011 році зі своїми минулорічними балами ЗНО. А якщо введуть обмеження, що будуть робити з такими, як мій сусід??? Їм іще раз доведеться йти на ЗНО, іще раз після хвороби чи інших прикрих обставин зайвий раз нервувати, доводити комусь те, що доведення не потребує? І таких випадків (різних за обставинами, але схожих за суттю), щороку сотні трапляються. То що, давайте розумним дітям обламаємо крила, бо хтось там...
Slavik Kaydanovych
Багато хто кричить ,що погано,погано треба залишити сертифікат ЗНО мало не на півстоліття, а ви шановне громадо подумали, що кожен рік бажаючих мати вищу освіту все більше і більше.Я вважаю,що треба вирішувати данне питання зменшенням строку дії сертифіката і ,можливо, ввести інші обмеження..... І на останок хочу сказати, що для ПТУ(ПТЛ і тд.) сертифікат не потрібний і туди можете вступати скільки завгодно і ,як завгодно, тим паче, що нашій країні не вистачає данних випускників.На жаль я не навчаюсь в ПТУ, і розумію,що так далі тривати не може. PS:"Від кожного по справам кожному по уму" радянський лозунг партії зараз дуже актуальний,я вірю в те що, якщо хтось чогось захоче він цього добється.Щасти
Б.М.
Пропозиція правильна.Не можна порівнювати результати ЗНО різних років, тому що бал ЗНО - це місце абітурієнта відносно інших. Потрібно також скасувати врахування балу атестата, тому що зазвичай, чим гірша школа, тим більший бал атестату. Найбільше страждають випускники спеціалізованих шкіл, в яких знання на 8 є вищими ніж у звичайній школі 12. Як варіант, можна провести комплексний іспит ЗНО з більшості шкільних предметів:української мови та літератури, історії, математики, географії, іноземної мови, фізики, хімії, біології. Потрібно опублікувати збірник найпростіших тестових завдань з кожного предмета. Такий тест покаже рівень загальної підготовки випускників. Зараз більшість випускників шкіл не мають елементарних знань з більшості предметів. Шкільний атестатв більшості шкіл просто купують. Потрібно скасувати порядкову 200 бальну шкалу оцінювання і перейти до оцінювання у відсотках правильних відповідей.
виктория
будущим абитуриентам здоровья знаний и мужества
викотрия
для поступающих на заочное можно и сертификаты и прошлых лет оставить , а дневное только ежегодная сдача зно, учитывая оценивание по таблице каждый год разное 190 в 2008 и 2012 это две большие разницы, и не забывайте 124 и 140 таки конкуренция .
FM
Пропозицію громадської мережі ОПОРА обмежити дію сертифіката вважаю більш ніж слушною. Це дійсно створить рівні умови вступу для абітурієнтів в кожному окремому році. В в 2008 і 2009 роках саме так і було. Крім того, до введення ЗНО, при вступі здавали всі абітурієнти здавали вступні екзамени в незалежності від того, це перший вступ, чи двадцять перший. Одним із завдань вступної компанії є відбір абітурієнтів за їх здібностями і знаннями здатних навчатися на певному напрямку підготовки. Наявність рівня знань з певного предмету в минулі роки не є свідченням цих знань в теперішній час.
мама студентки
В цьому році дочка вступала до ВНЗ. Все прозоро, навіщо змінювати. МАбуть, працівникам МО потрібно якимось чином виправдати своє місцесидіння???
Владислав
Ідея правильна.Але якщо обмежувати дію сертифіката,то не одним роком,а нехай буде дійсним 5 років.
Лариса
Для Владислав: І яку математику чи фізику знатиме абітурієнт через 5 років, який поїхав на заробітки, а потім вирішив поступати? Сертифікат є, а 1-й курс- нетягне. Тому й обурюються ректори низьким рівнем знань. Сертифікат - на 1 рік! Коли і де так було, щоб бали за іспити в екзаменаційних листках зараховували протягом років? ЗНО - це оціювання рівня знань ПОТОЧНОГО року
Комментировать
марія
я проти обмеження дії сертифіката, для молоді, яка вчится на стаціонарі, а потім планує вступати в інший внз та на інший факультет на заочне в наступному році - це обмеження дуже проблематичне, тому це повна маячня!!!!!!! а як же ті студенти, яким не сподобалося вчитися на одній спеціальності і вони хочуть змінити її, це також не вигідно, знову переживати через це ЗНО, краще витратити цей час на якусь роботу чи відпочинок!!!!! а це з рейтинговими списками взагалі не розумію що придумали!!
Yaroslav Danysh
Для марія: такое чувсвто,что они там только и придумывают как сделать самые сложные условия. А потом кричат,что у них даже оакзалось есть недобор на бюджет на некоторые специальности... Не удивлюсь если кто-то додумаеться ещё в недалёком будущем сделать возможность выбора одного вуза и один раз в жизни ЗНО ахахах.Или вообще чтобы ЗНО имели право сдавать люди которые родились в нечётные числа хахахаха ...куда уже сложнее делать эти условия... страна и так не в лучшем положении.... а они добивают
Сейт
Для Yaroslav Danysh: Да, а потом на уроках культуры детям в школе объясняют, что те, кто уехал учиться в зарубежные вузы (а потом, быть может, и остался там работать) - предатели страны, враги народа и вообще недолюди.)
Комментировать
Лариса
... обмежити дію сертифіката Українського центру оцінювання якості освіти про результати проходження ЗНО одним роком - глупее предложения я не встречала , в первую очередь пострадают ВУЗы от недобора студентов и где найти столько средств для ежегодной пересдачи ЗНО ? .... пропонується передбачити в Умовах прийому на 2013 рік обов'язкову норму про оприлюднення на офіційних сайтах ВНЗ актуальної інформації про результати творчих випробувань та рейтингові списки вступників впродовж усієї вступної кампанії - а вот это очень даже правильно , сами поступали, знаем , столкнулись, обожглись, пролетели в приоритетный для нас ВУЗ, поверив данным со ВСТУПа.
Yaroslav Danysh
Каждый год придумывают разный бред... Строком дейстивя ЗНО вообще поразили. Это не сделает вуступительную кампанию лучше.Желающих поступить это не отпугает.Просто как всегда нужно добавить проблем людям которые, сдавали ЗНО к примеру в 2012 году... А вдруг кто-то захочет поступить наново в другой ВУЗ через какие-то обстоятельства и вот снова деньги на репетиторов. Да и вообще это увеличит количество регестрации на ЗНО, а это дополнительные деньги с державы. В 2012 не всё гладвко по деньгам было...нехватало даже...И 2 вуза сделать это тоже как-то относительно несправедливо =\\ Как всегда ...как придумают так вообще без коментов.
Лариса
Для Yaroslav Danysh: Ви неправі! Це зробить вступну кампанію кращою. Будуть ДУМАТИ і ЦІКАВИТИСЯ які предмети вибирати, з яких готуватися, а не так - товариш сказав, сусідка. А друга і третя освіта - не заборонені, тим більше, що є система післядипломної освіти.
Комментировать
Yarik
Обмеження строку дії сертифікату ЗНО - ПОГАНА ідея!!!! Якщо хтось старався і здавав ЗНО наприклад в 2012 році і захоче другу освіту на зочному чи взагалі вступити в інший ВНЗ через якісь обставини в 2013 то тепер знову готуватися буде необхідно...Це тількі збільшить витрати держави на ЗНО і не дуже зменшить бажаючих знову брати учать у вступній кампанії.Додадуться тільки проблеми як державі так і вступникам. Якісь ідеї в них з кожним роком гірше все стають.........
Лариса
Для Yarik: Хто куди захоче вступити - справа особиста, тільки для отримання вищої освіти і знань з окремих предметів мають бути базові знання. ДЛя цього треба порпацювати з підручниками!
Комментировать