In Memoriam. Александра Савченко

Ушла из жизни академик-основательница Национальной академии педагогических наук Украины

In Memoriam. Александра Савченко

На сімдесят восьмому році пішла з життя відома українська дослідниця в галузі загальної педагогіки і дидактики початкової школи, доктор педагогічних наук професор, академік-засновниця НАПН України, заслужений працівник освіти України Олександра Савченко.

Науковий доробок Олександри Яківни, як підкреслено в некролозі на сайті Інституту модернізації змісту освіти, її організаторський досвід був безцінним у період розбудови освіти незалежної України. Як фахівець у галузі педагогіки та дидактики початкової школи, вона є автором системи формування пізнавальної самостійності молодших школярів. 

Олександра Савченко брала активну участь у підготовці законодавства, формуванні стратегії розвитку української освіти. Є співавтором Державного стандарту для основної і старшої школи, концепції 12-річної загальноосвітньої школи. З 1995 по 2000 рік працювала заступницею міністра освіти України.

Окрім власного внеску в науку, Олександра Яківна приділяла багато уваги підготовці наукових кадрів, входила до складу двох спеціалізованих рад із захисту докторських дисертацій, була членом президії ВАК України. Наступним поколінням вона залишила понад 300 наукових праць, підручники й дидактичні посібники з читання для учнів початкових класів і студентів.

У період розбудови Нової української школи Олександра Савченко очолила колектив з розробки Типової освітньої програми для початкової школи, була співавтором нового покоління підручників.

«Життя Олександри Савченко – яскравий приклад долі дослідниці, яка свідомо обрала собі шлях бути провідником світлих ідеалів добра та справедливості», – ідеться в публікації на сайті Міністерства освіти і науки.

Освіта.ua
09.11.2020

Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев