Поступление в магистратуру - 2018. Вопросы и ответы

Ответы на самые распространенные вопросы, связанные с поступлением в магистратуру в 2018 году

Поступление в магистратуру - 2018. Вопросы и ответы

Коли та як подати документи на магістра? Яким має бути перелік документів?

Відповідно до Умов прийому на навчання до закладів вищої освіти України в 2018 році прийом документів для вступу на навчання для здобуття ступеня магістра розпочинається не пізніше 12 липня і закінчується не раніше 26 липня.

Виняток становлять спеціальності галузей знань:

 • «гуманітарні науки» (крім спеціальності 035 «Філологія»);
 • «соціальні та поведінкові науки»;
 • «журналістика».
 • «право»;
 • «сфера обслуговування»;
 • «міжнародні відносини».

Зокрема для спеціальностей 081 «Право», 293 «Міжнародне право»:

 • 07-09.07.2018 року - прийом заяв та документів (на основі вступних іспитів);
 • 07.-26.07.2018 року- прийом заяв та документів (на основі ЄФВВ, ЄВІ).

Для спеціальностей 03 «Гуманітарні науки» (крім спеціальності 035 «Філологія»), 05 «Соціальні та поведінкові науки», 06 «Журналістика», 24 «Сфера обслуговування», 29 «Міжнародні відносини» (крім спеціальності 293 «Міжнародне право»):

 • 07-09.07.2018Прийом заяв та документів (на основі вступних іспитів);
 • 07.-26.07.2018Прийом заяв та документів (на основі ЄФВВ, ЄВІ).

Терміни реєстрації на ЄФВВ, ЄВІ – з 14 травня до 18.00 5 червня.

У 2018 році заяви подаються тільки у паперовому вигляді. Заява в паперовій формі подається вступником особисто до приймальної комісії закладу вищої освіти.

Під час подання заяви в паперовій формі вступник пред’являє особисто оригінали:

 • документа, що посвідчує особу;
 • військового квитка або посвідчення про приписку - для військовозобов’язаних (крім випадків, передбачених законодавством);
 • документа державного зразка про раніше здобутий освітній ступінь (освітньо-кваліфікаційний рівень), на основі якого здійснюється вступ, і додаток до нього;
 • екзаменаційний листок єдиного фахового вступного випробування/ єдиного вступного іспиту з іноземної мови (для визначених спеціальностей);
 • документів, які підтверджують право на участь у конкурсі при вступі для здобуття ступеня магістра на основі ступеня бакалавра, магістра (освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста) за спеціальностями галузей знань 03 «Гуманітарні науки» (крім спеціальності 035 «Філологія»), 05 «Соціальні та поведінкові науки», 081 «Право», 24 «Сфера обслуговування» та 29 «Міжнародні відносини» (за наявності).»

Чи можна вступити на магістра за іншою спеціальністю, ніж закінчив бакалавра?

Так, можна, але для цього крім основних потрібно скласти додаткові фахові випробування. Додаткові фахові випробування вступники складають у кожному з обраних закладів вищої освіти, в яких виявили бажання брати участь у конкурсному відборі на навчання для здобуття ступеня магістра. Заклад вищої освіти самостійно визначає зміст та перелік додаткових фахових випробувань. Якщо особа склала ЄФВВ та ЄВІ, а потім звернулася до іншого закладу вищої освіти для вступу за іншою спеціальністю після закінчення терміну проходження додаткових фахових випробувань, то заклади вищої освіти можуть проводити додаткові фахові вступні випробування у термін, передбачений для прийому документів для здобуття ступеня магістра.

Чи можна вступати на магістра в інший виш, а не той, де отримав бакалавра?

Так, вступник вільний у своєму виборі закладу вищої освіти для здобуття ступеня магістра.

Що робити, якщо виш затримує видачу диплома бакалавра, а термін подачі документів на вступ в магістратуру завершується?

У такому випадку подається довідка щодо планового строку завершення навчання та отримання диплома в 2018 році. Однак на момент зарахування вступнику потрібно буде подати оригінал диплому.

Коли та де перевірити, чи вступив я до магістратури?

Офіційним повідомленням про надання рекомендацій до зарахування вважається оприлюднення відповідного рішення на стендах приймальних комісій закладів вищої освіти. Рішення приймальної комісії про рекомендування до зарахування також розміщується на веб-сайті закладу вищої освіти. Рекомендованим до зарахування вступникам можуть надсилатись повідомлення засобами електронного та мобільного зв’язку відповідно до Правил прийому.

Чи діє сертифікат TOEFL та інші тільки при вступі для здобуття ступеня доктора філософії, чи можливе зарахування сертифікату при вступі в магістратуру як торік?

Така процедура передбачена тільки для вступу в аспірантуру.

Вступ до магістратури у 2018 році буде на спеціальність чи на освітню програму?

Вступники подають заяву для вступу на конкурсну пропозицію.

Чи можуть вступники освітнього ступеня магістра за неспорідненою спеціальністю проходити додаткове вступне випробування у формі фахової співбесіди?

Форма такого випробування встановлюється закладами вищої освіти самостійно.

ЗНО ДО МАГІСТРАТУРИ

Хто повинен складати ЗНО в магістратуру?

Ті, хто хоче вступати до вишів у 2018 році для здобуття ступеня магістра за спеціальностями галузей знань «Гуманітарні науки» (крім спеціальності 035 «Філологія»), «Соціальні та поведінкові науки», «Журналістика», «Право», «Сфера обслуговування» та  «Міжнародні відносини».

Для вступу на спеціальності «Право», «Міжнародне право» передбачено складання єдиного фахового вступного випробування з права та загальних навчальних правничих компетентностей та єдиного вступного іспиту з іноземної мови.

Для вступу на спеціальності «Гуманітарні науки» (крім спеціальності «Філологія»), «Соціальні та поведінкові науки», «Журналістика», «Сфера обслуговування», «Міжнародні відносини» (крім спеціальності «Міжнародне право») передбачено складання єдиного вступного іспиту з іноземної мови.

Коли розпочнеться реєстрація на ЗНО для вступу в магістратуру?

Реєстрацію учасників проводитимуть приймальні комісії з 14 травня до 18.00 5 червня.

Як зареєструватися на ЗНО в магістратуру?

Для реєстрації вступнику треба звернутися до приймальної комісії одного з обраних ним вишів. Підтвердженням реєстрації є виданий комісією екзаменаційний листок. Після цього на сайті УЦОЯО для кожного зареєстрованого вступника створюватимуть кабінет учасника, доступ до якого буде за номером екзаменаційного листка та PIN-кодом, зазначеним у ньому.

Більш детально про Порядок реєстрації, умови, терміни та документи можна дізнатись з Порядку організації та проведення вступних випробувань за посиланням.

Де можна дізнатися запитання на ЗНО на магістратуру?

Завдання, що будуть уміщені до тестових зошитів, не оприлюднюються завчасно.

Водночас вже затверджено програми, за якими укладатимуть тести для вступників. Більше про них можна прочитати тут.

Коли і де відбуватимуться тестування?

Основна сесія вступного випробування з іноземної мови відбудеться 11 липня, з права та ТЗНПК – 13 липня. Пункти тестування створюватимуться на базі закладів вищої освіти. Під час реєстрації вступник має обрати місто, в якому він проходитиме тестування.

Як відбуватиметься тестування? Що можна робити під час тестування, а що ні?

Тестування розпочинається о 10:00 год. Допуск учасників до пункту тестування триватиме з 09:15 год. до 09:50 год.

Для входу до пункту тестування учасник має пред’явити:

 • екзаменаційний листок;
 • документ, що посвідчує особу (серія (за наявності) та номер якого вказані в екзаменаційному листку);
 • запрошення-перепустку.

У пункті тестування заборонено використовувати та мати при собі протягом часу, відведеного для виконання вступних випробувань, засоби зв’язку, пристрої зчитування, обробки, збереження та/або відтворення інформації, а також окремі елементи, які можуть бути складовими частинами відповідних технічних засобів чи пристроїв, друковані або рукописні матеріали, інші засоби, предмети, прилади (крім дозволених виробів медичного призначення, про наявність яких вступник повинен повідомити працівникам пункту тестування до початку виконання вступних випробувань). Більше про це є в Порядку організації та проведення вступних випробувань.

Якщо я хочу вступати в кілька вишів на магістратуру за результатами ЗНО, мені всюди треба брати екзаменаційний листок?

Екзаменаційний лист ви отримаєте один – у тому виші, де будете реєструватися для проходження ЗНО.

Коли будуть відомі результати та пройде зарахування?

Результати основної сесії ЄФВВ та ЄВІ будуть розміщені на інформаційних сторінках вступників «Кабінет учасника ЄФВВ/ЄВІ» не пізніше 14 календарних днів із дня їх проведення.

Рекомендації до зарахування на бюджет будуть надані до 13 серпня, а саме зарахування пройде до 20 серпня.

Як можна оскаржити результати ЗНО?

У разі виникнення сумніву щодо правильності встановлення результатів вступного випробування вступник має право протягом трьох календарних днів із дня офіційного оголошення результатів (включаючи день оголошення) подати апеляційну заяву щодо результатів вступних випробувань до УЦОЯО.

У разі подання апеляційної заяви щодо результатів вступних випробувань за допомогою поштового зв’язку дата подання визначається за відтиском штемпеля відправлення на поштовому конверті. Якщо апеляційну заяву щодо результатів вступних випробувань надіслано у відсканованому вигляді електронною поштою, датою її подання вважається дата відправлення вхідного листа, що зафіксована в електронній скриньці УЦОЯО.

Розгляд апеляційних заяв щодо результатів вступних випробувань здійснюється апеляційною комісією протягом трьох робочих днів із моменту їх отримання.

Інформація про дату, час і місце проведення засідання апеляційної комісії розміщуватиметься на сайті УЦОЯО.

За результатами розгляду апеляційної заяви апеляційна комісія може ухвалити одне з таких рішень:

 • відмовити в задоволенні апеляційної заяви (результат, визначений раніше, підтверджується);
 • задовольнити апеляційну заяву (попередньо встановлений результат буде змінено).

У разі задоволення заяви щодо результатів ухвалюють одне з таких рішень:

 • про відновлення результату зовнішнього оцінювання (у тому випадку, якщо попередньо результат було анульовано);
 • про збільшення або зменшення кількості балів, отриманих учасником вступного випробування.

Детальніше про апеляції можна дізнатись з Порядку організації та проведення вступних випробувань.

Хто може не здавати ЗНО на магістратуру?

Участь у конкурсному відборі при вступі для здобуття ступеня магістра за результатами вступних іспитів у закладі вищої освіти можуть брати:

 • особи, які не можуть взяти участь в єдиному фаховому вступному іспиті та єдиному фаховому вступному випробуванні через наявність у них захворювань, зазначених у Переліку захворювань та патологічних станів, що можуть бути перешкодою для проходження зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженому наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України від 29 серпня 2016 року № 1027/900, зареєстрованому у Міністерстві юстиції України 27 грудня 2016 року за № 1707/29837,
 • особи, які для виконання єдиного фахового вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування потребують створення інших особливих умов, ніж зазначені у Переліку особливих (спеціальних) умов, що створюються для осіб з особливими освітніми потребами в пунктах проведення зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженому наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 29 серпня 2016 року № 1027/900, зареєстрованому у Міністерстві юстиції України 27 грудня 2016 року за № 1708/29838, за кодами 0101 – 0104, 0201 – 0203, 0206, 0301 – 0306, 0401, 0501, 0601, 0701, 0702;
 • вступники, звільнені з військової служби (у тому числі демобілізовані) після 31 березня 2018 року. Такі вступники звертаються до приймальної комісії обраного закладу вищої освіти у термін з 2 до 9 липня для подачі документів. Особи, зазначені у пунктах 1 і 2, обов’язково надають підтверджуючі документи щодо наявності захворювань, зазначених у Переліку захворювань та патологічних станів, що можуть бути перешкодою для проходження зовнішнього незалежного оцінювання або щодо потреби створення інших особливих умов, ніж зазначені у Переліку особливих (спеціальних) умов, що створюються для осіб з особливими освітніми потребами в пунктах проведення зовнішнього незалежного оцінювання (перелік та форми таких документів зазначені у наказі Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 29 серпня 2016 року № 1027/900).

Минулого року єдиний вступний іспит могли здавати з трьох мов (англійська, німецька та французька). Цього року додається іспанська мова?

Згідно з підпунктами 1, 2 пункту 4, розділу VII Умов прийому на навчання до закладів вищої освіти України в 2018 році, результати єдиного вступного іспиту з іноземної мови у формі тесту з іноземної мови проводиться з англійської, німецької, французької або іспанської мов.

Яким чином особа реєструється на вступ до магістратури, якщо на момент реєстрації ще навчається на рівні бакалавра та не має документа про отриману освіту?

Особи, що не мають дипломів, зможуть зареєструватися на підставі довідки про плановий строк завершення навчання та отримання диплома в 2018 році.

Чи зараховуватиметься оцінка сертифікату єдиного вступного іспиту замість іспиту з іноземної мови на спеціальності, що не передбачають єдиний вступний іспит?

Так, за рішенням приймальної комісії закладу вищої освіти.

По материалам Министерства образования и науки

Освіта.ua
11.05.2018

Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Adrian Bayford
Здрастуйте Вам потрібна позика? Ми надаємо кредити з відсотковою ставкою 2%, зв’яжіться з нами для отримання додаткової інформації (adribay0008@gmail.com).
Adrian Bayford
Здрастуйте Вам потрібна позика? Ми надаємо кредити з відсотковою ставкою 2%, зв’яжіться з нами для отримання додаткової інформації (adribay0008@gmail.com).
Ліза
Чи є можливість вступу на маґістра без іспитів з іноземної мови м.Ірпінь КНУДФС
Ілона
чи дійсьно ЗНО 2017 року у цьому році?чи можна подавати документи на зоазок право 2017 логіка і іноземна 2018 року?