90% студентов УБД находят работу, - Тамара Смовженко

Университет банковского дела воспринимает конкуренцию между вузами как стремление быть лучшими

90% студентов УБД находят работу, - Тамара Смовженко

Університет банківської справи - державний профільний ВНЗ для підготовки майбутніх банкірів та фінансистів, який представлений у Києві, Львові, Харкові та Черкасах навчально-науковими інститутами. Минулого року університет вийшов з-під юрисдикції Нацбанку та розпочав новий етап розвитку. Сьогодні тут відкриваються нові спеціальності, запроваджують англомовні програми навчання, студенти мають змогу отримати подвійні дипломи спільно з провідними європейськими університетами, запрацював ендаумент, відкривають бізнес-школу. Одним словом, університет стрімко йде вперед, виборюючи лідерство. Про інновації в навчанні та нові горизонти розвитку - в інтерв’ю з ректором Університету банківської справи Тамарою Смовженко.

За результатами цьогорічного рейтингу вишів «ТОП-200 Україна» Університет банківської справи (УБС) увійшов у 50 найвпливовіших університетів України, посівши 45 місце, випередивши чимало авторитетних українських вишів. У чому ваша головна перевага?

Ми орієнтуємось на якість як цілий комплекс характеристик освітнього процесу, що визначають послідовне та ефективне формування компетентності та професійної свідомості.

Університет прагне забезпечувати європейську якість освіти. До цього спонукає нас і вимоги сертифікату ISO 90001:2008, який ми вперше отримали вісім років тому і втретє підтвердили високі стандарти у 2014 році. Тому дипломи УБС визнаються працедавцями Європейського Союзу.

Для нас дуже важливо забезпечити якість результату освіти, що ґрунтується на комфортній та довірливій атмосфері між студентами і викладачами, рівноправних стосунках між ними; усвідомленні професіоналізму, розпізнаванні та реалізації індивідуальних здібностей та особливостей кожного.

Який рівень працевлаштування ваших випускників?

Понад 90 % наших студентів працевлаштовуються в структурі НБУ, державних, комерційних банках, парабанках та в бізнесових структурах ще до закінчення навчання. Більше 70% - за спеціальністю, наразі це один з найкращий показників в Україні.

Велику увагу ми приділяємо чіткій практичній спрямованості. В університеті діють найкращі міжнародні програми професійної освіти фахівців у сфері управління бізнесом (IFA, EBC*L, CIPA, ISMM, ACCA).

Наші студенти завдяки проходженню практики і стажуванню за кордоном мають можливість порівняти набуті знання з досвідом передових українських і зарубіжних компаній.

Конкуренція між освітніми закладами сьогодні особливо напружена. Як виборювати першість?

Ми розуміємо конкуренцію між вищими навчальними закладами не як боротьбу за першість, а прагнення бути кращими.

Щоб бути конкурентоздатними необхідно дуже тонко відчувати ринкові тенденції, підтримувати дієвий контакт з роботодавцями, йти на випередження у підготовці фахівців, які будуть потрібні країні вже завтра.

Співпраця з бізнесом, банківськими та фінансовими установами – є для нас стратегічною. Відпрацьовані роками зв’язки з найвпливовішими роботодавцями дозволяють зрозуміти їх потреби до фахівців, яких випускає університет, та задовольнити їх. А для студентів це можливість попрацювати ще до закінчення навчання - це чудова нагода визначитись із своїми цілями у майбутньому, адже тоді краще розумієш, що дійсно тобі до вподоби.

Цього року університет запровадив набір на англомовні програми навчання на бакалавраті та магістратурі, які переваги це дасть студентам?

По-перше - це можливість досконало вивчити англійську мову, враховуючи професійну термінологію, по-друге – це облегшує навчання за програмою подвійного диплому та проходження практики закордоном.

Студенти УБС мають можливість навчатися за кордоном?

Наші студенти не лише навчаються в провідних вузах ЄС, а й мають змогу отримати там диплом про вищу освіту. Навчання за програмою «подвійного диплома» ми проводимо разом з провідними вищими навчальними закладами: Вищою школою менеджменту (м. Барселона, Іспанія), університетом Міколаса Ромеріса (м. Вільнюс, Литва), Балтійською міжнародною академією (м. Рига, Латвія), Школою бізнесу (м. Монтре, Швейцарія), Вищою школою менеджменту і економіки (м. Ессен, Німеччина).

Такий формат передбачає одночасне навчання студента у двох навчальних закладах. При цьому студент в Університеті банківської справи навчається за обраною спеціальністю, а у закладі-партнері – за запропонованою спільною програмою.

Нещодавно ми писали про те, що з 2017 року ваші студенти зможуть отримати диплом бакалавра Університету банківської справи та одного з кращих економічних університетів Центральної та Східної Європи - Краківського економічного університету (Cracow University of Economics).

Так, це стало можливим завдяки підписанню Угоди про запровадження бакалаврської програми подвійних дипломів між двома університетами. Українські студенти отримають доступ до європейських програм підготовки майбутніх фінансистів та управлінців, найновіших наукових досліджень та практик. Угода також відкриває перспективи працевлаштування у відомих європейських компаніях.

Важливо, що така схема навчання дозволить знизити вартість навчання у європейському ВНЗ більше ніж удвічі. Тож українські студенти зможуть отримати якісну освіту та диплом престижного європейського університету за ціною меншою, ніж 3 000 євро за весь цикл навчання. А студенти бюджетної форми навчання Університету банківської справи зможуть отримувати стипендію і в Україні, перебуваючи на навчанні у Польщі.

В університеті продовж п’яти років також діє магістерська програма подвійних дипломів, завдяки якій більше тридцяти українських студентів вже здобули ступінь магістра та отримали дипломи Краківського економічного університету та УБС.

Студенти проходять стажування за кордоном?

Так, завдяки нашим партнерам -  центральним банкам Німеччини, Польщі, Чехії, Білорусії, а також відомим комерційним фінансовим установам ЄС.

Ми підтримуємо зв’язки з понад 50 університетами з 20 країн світу. Ці контакти мають різний рівень продуктивності, але забезпечують участь студентів та викладачів приблизно у 20 міжнародних заходах щорічно. Обміни за програмою Еразмус, семестрове навчання у Латвії та Польщі – все це доступно. Приблизно 20 студентів щорічно проходять практику у Польщі та Чехії, ще 30 осіб щороку беруть участь у наукових конференціях та семінарах за кордоном.

Чи це правда, що студенти можуть брати кредити на навчання, не виходячи зі стін Університету?

Так, і не лише на навчання, на започаткування бізнесу теж. У Львівському інституті УБС діє студентська кредитна спілка «Галичина» з 2000 року. Її початкові активи становили 300 грн., а сьогодні вже сягають більше ніж 2,5 млн. грн.

Членами і клієнтами КС є вже понад тисячу працівників та студентів інституту. Спілка дає можливість взяти кредит на навчання, відпочинок та оздоровлення, реалізацію бізнес-ідей, придбання техніки та ін. До речі, вже більше 300 студентів отримали теж тут своє перше місце праці.

Як Університет підтримує обдарованих студентів?

Окрім загальноприйнятих в Україні форм підтримки - академічні та іменні стипендії на навчання, у студентів УБС є можливість отримувати стипендії ректора Університету банківської справи, директорів інститутів, Національного банку України, меценатів, комерційних банків. Кількість таких стипендій з року  в рік зростає. Окрім того, за участю студентів реалізовуються грантові проекти.

У нас запрацював також «Фонд розвитку банківської освіти та науки», метою якого є об’єднання зусиль випускників нашого навчального закладу для накопичення капіталу, забезпечення фінансової стабільності Університету, підтримки перспективних студентів, аспірантів і докторантів, об’єднання зусиль задля формування сприятливих умов для розвитку наукового і освітнього потенціалу української банківської системи.

Сьогодні як перед студентами, так і викладачами відкритий цілий світ, треба лише вміло використати ці можливості.

Гранти, стипендіальні та міжнародні програми, інноваційні розробки та дослідження, тренінги - все це є доступним сьогодні, треба лише мати бажання досягати більшого.

При університеті відкрили бізнес-школу?

Так, у травні 2016 року. І сьогодні бізнес-школа працює у двох напрямках: навчання і підвищення кваліфікації фахівців фінансово-кредитної сфери та впровадження сучасних програм МВА, розроблених з урахуванням потреб ринку.

Диплом МВА – це свідчення володіння знаннями, практиками та навичками, необхідними для роботи у сучасній міжнародній корпорації. Статистика стверджує, що стартова зарплата випускника МВА підвищується в середньому на 15-20% у порівнянні з співробітниками без ступеню. Саме тому отримання диплому МВА – це вигідний крок у напрямку власного зростання.

Ми створили бізнес-школу для амбітних і цілеспрямованих людей, які ставлять високі цілі і прагнуть досягти успіху та кар’єрного зростання, отримати міжнародний досвід ведення бізнесу. І розуміють, що найцінніші інвестиції – це інвестиції у власний розвиток.

З березня 2017 року Бізнес-школа університету починає старт програм міні-МВА для фінансових та інвестиційних директорів з перевагами програм щодо наповнення, терміну навчання та залучення «зіркових» лекторів. Також програми включають в себе серію безкоштовних майстер-класів та програми лояльності для учасників, котрі здобувають знання в університеті вже не вперше.

Варто зазначити, що багаторічний досвід співпраці університету з міжнародними та національними фінансовими організаціями, а також особлива ніша, яку ми займаємо щодо спеціалізації у навчанні, забезпечує найвищій рівень підготовки фахівців в тому числі у напрямку бізнес-адміністрування.

БІЛЬШЕ ПРО УНІВЕРСИТЕТ

Освіта.ua
22.12.2016

Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев