Выпускники ВМУУ - востребованные специалисты
PR

ВМУУ способствует воспитанию у своих студентов employability, то есть способности найти работу

Выпускники ВМУУ - востребованные специалисты

Напевно, немає людини, яка б хоч раз в житті не чула прислів’я «Поганий той солдат, який не мріє стати генералом» - у ньому йдеться про те, що без амбіцій досягти професійних висот неможливо. Це відоме прислів’я можна застосувати і до випускників вищих навчальних закладів – поганий той випускник, що не мріє про успішну кар’єру. Бакалаври і магістри Вісконсинського міжнародного Університету (США) в Україні (ВМУУ) не такі – і перш за все тому, що одного разу вони прийняли одне з найважливіших у своєму житті рішень – вибрали навчальний заклад, який не тільки випустив їх професіоналами своєї справи, але й вніс вагомий внесок у їх майбутній успіх.

Головне завдання кожного навчального закладу – не видати диплом, а випустити зі своїх стін спеціалістів, що стануть затребуваними на ринку праці. ВМУУ пишається своїми випускниками: багато з них ще у студентські роки стають співробітниками найкращих міжнародних компаній, відкривають власну справу або продовжують навчання в зарубіжних університетах.

І це не дивно, адже ВМУУ активно сприяє вихованню у своїх студентів так званої employability (з англійської – здатність знайти роботу). На розвиток цієї здатності впливає цілий ряд факторів. Перш за все, слід відзначити практичну складову предметів, що викладаються у ВМУУ. Уже з перших днів навчання студенти отримують не лише ґрунтовні теоретичні знання, а й набувають важливих практичних навичок завдяки розгляду справжніх ситуацій, що трапляються в бізнесі – а отже, відразу вчаться користуватися набутими знаннями. У результаті випускники ВМУУ отримують те, чого так не вистачає випускникам усіх вищих навчальних закладів, щоб бути затребуваними, – практичного досвіду.

Студентка ВМУУ Анастасія Єфимова описала свої враження від навчання таким чином: «ВМУУ надав мені чудову можливість навчатися в інтернаціональному середовищі, де викладачі – не лише носії іноземних мов, але бізнесмени, які працюють у міжнародній бізнес-спільноті та хочуть поділитися своїм власним досвідом. Тож якщо ви маєте бажання працювати в міжнародній компанії та шукаєте цікавого досвіду, ВМУУ – для вас»!

Для здобуття такого досвіду в університеті працює відділ інтернатури. Основними аспектами його роботи є допомога студентам у виборі напряму, який їх цікавить найбільше (наприклад, бухгалтерський облік, маркетинг, реклама); пошук компаній для проходження стажування; написання резюме або супровідного листа разом зі студентом (у випадку, якщо це необхідно); підготовка студентів до проходження інтерв’ю. Кар’єрний досвід студенти і випускники ВМУУ здобувають у таких відомих міжнародних компаніях та організація,  як Американська торговельна палата в Україні (ACC), Британська рада в Україні (British Council), Deutsche Bank Ukraine, OTP Bank, Citibank Ukraine, Pricewaterhouse Coopers Ukraine, EY, Deloitte Ukraine, Danone Ukraine, Beiersdorf Ukraine (Nivea), L’oreal Ukraine, METRO Cash & Carry Ukraine, Thomson Reuters, Pfizer Inc., Samsung Electronics Ukraine, Sony Ukraine, Shell, Bosch Ukraine, Porsche Finance Group, Volvo, Hyatt Regency Kiev, Radisson SAS та інших.

Роботодавці відзначають високий рівень підготовки студентів ВМУУ, з радістю запрошують випускників на стажування, а кращим пропонують постійне працевлаштування. Йохім Бенц, маркетинг-директор компанії Beiersdorf Ukraine (2012) так характеризує підопічних:

«Для роботи в моєму департаменті, Маркетингу, я можу сказати, що студенти ВМУУ добре підготовлені. Першою найбільшою перевагою є високий рівень знання англійської мови, а це – ключовий критерій: ти можеш бути найкращим студентом з відмінними знаннями, але без знання мови не пройдеш навіть перший етап інтерв’ю. Щодо професійних навичок – підготовка студентів також на дуже високому рівні. Мені подобається, що університет багато уваги приділяє командній роботі та створенню бізнес-планів і проектів».

Високу оцінку студенти ВМУУ отримують і від HR-фахівців. Олена Тернова, спеціаліст з підбору персоналу компанії Pfizer (2012): «Ми задоволені рівнем освіти ВМУУ та з радістю запрошуємо студентів на стажування. Кожен, з ким мені пощастило проводити співбесіду, продемонстрував цілеспрямованість, мотивацію та ентузіазм до роботи. Студенти мають знання, максимально наближені до потреб бізнесу, на відміну від державних навчальних закладів. Проте майте на увазі, що високі теоретичні знання все одно далекі від справжнього досвіду. Але цей недолік компенсується інтернатурою».

Самі випускники також задоволені отриманим у ВМУУ досвідом, який допомагає їм знайти престижну роботу після випуску. Ростислав Любченко – Porsche Finance Group (студент магістратури, 2014): «Працюючи в Porsche Finance Group, я зрозумів, які корисні знання ВМУУ надав мені впродовж майже 4 років моєї освіти. Porsche Finance Group – це великі міжнародні компанії в галузі бізнесу лізингу та кредитування автомобілів з офіційними дилерами в Україні. Безумовно, найкориснішими знаннями для мене, коли я працював там як стажист, були англійська та ділова англійська мова. Моїм основним обов’язком був зв’язок з великою кількістю колег, ділових партнерів і іноді топ-менеджментом з Австрії. Я радий, що на наших щотижневих зустрічах я розумів кожне слово, усі бізнес-умови моїх колег. Я також хотів би відзначити наші курси – економіка підприємства та економічна теорія, де я отримав ґрунтовні теоретичні основи. Це дозволило мені орієнтуватися швидко всередині компанії, зрозуміти принципи її роботи й використовувати мої знання на практиці. Я вдячний ВМУУ та його викладачам за їх роботу і бажання зробити краще для студентів».

З метою успішного працевлаштування для студентів ВМУУ проводяться постійні екскурсійні програми до міжнародних компаній Києва, отож вони заздалегідь мають можливість обрати собі напрямок розвитку майбутньої кар’єри. Часті гості в інституті й представники міжнародних компаній.

Але географія можливостей і програм стажування не обмежується лише територією України. Активно розвиваються стосунки ВМУУ із зарубіжними університетами-партнерами.

Під час навчання за програмами BBA та МВА, які мають міжнародну акредитацію FIBAA (Фонд міжнародної акредитації програм у галузі бізнес-адміністрування) студенти можуть скористатися можливістю пройти стажування за кордоном у партнерів ВМУУ (у Німеччині, Голландії та США), а також поїхати на семестр по обміну або продовжити та закінчити навчання в університетах-партнерах за кордоном (у Британії, Німеччині, Болгарії та США).

Наразі головними партнерами ВМУУ у сфері короткострокового та довгострокового стажування є такі закордонні компанії: у Німеччині – компанія ROCKWOOL (Мюнхен), OVB Holding AG (Кельн), AREND PROZESSAUTOMATION (Вітліх); у Голландії – компанія DIAMOND FMS, а в США – Co-Serve Leadership Academy.

У 2015 році студент ВМУУ Михайло Килимистий брав участь у програмі Академія лідерства (або просто «Академія») – щорічній програмі організації Co-Serve International, що відбувається в північно-західній частині Сполучених Штатів: «Програма лідерства справила на мене велике враження. Я надзвичайно радий, що мені поталанило опинитися тут, познайомитися з багатьма чудовими людьми з різних країн, відвідати різноманітні компанії  та ознайомитися з принципами лідерства, а також побачити ці принципи у дії».

Також ВМУУ має угоди  щодо обміну студентами й активно співпрацює з Американським університетом Ричмонд у Лондоні (Великобританія), Трірським університетом у м. Трір (Німеччина), Університетом прикладних наук у м. Вормз (Німеччина), Університетом менеджменту м. Варна (Болгарія), Вісконсинським університетом Конкордія в штаті Вісконсин (США), Східно-Центральним університетом штату Оклахома (США).

Маючи так багато можливостей для розвитку й вдосконалення, випускники ВМУУ просто приречені досягати успіху. Вони не лише роблять кар’єру в міжнародних компаніях, але й також не бояться починати власну справу. Приклади, якими безсумнівно університет пишається: Елізабет Нудельман (випускниця 2010 року) – власниця Центру вивчення англійської мови; Тетяна Скригіна (випускниця 2008 року) – засновниця й Голова правління благодійного фонду «Благомай».

Про якість освіти свідчить і те, що успішні топ-менеджери також обирають ВМУУ для вдосконалення своїх професійних навичок. Зокрема, у 2012 році програму МВА закінчила генеральний директор ООО «Неохіміки Україна» Катерина Приймаченко: «Після багатьох років від закінчення першого університету та досвіду роботи в різних сферах бізнесу я зрозуміла, що маю отримати доступ до новітніх здобутків у сфері менеджменту, аби засвідчити свою професійну кваліфікацію в управлінні. Найкращі можливості, які могли б допомогти в досягненні моїх цілей були запропоновані програмою МВА у ВМУУ».

Університет підтримує постійний зв'язок зі своїми alumni (випускниками), які тепер уже допомагають новим студентам стати конкурентоспроможними на ринку праці та досягти своєї мети.

Існує думка, що талантам треба допомагати, тоді вони зможуть досягти неабияких висот. Історії випускників ВМУУ доводять, що університет недарма докладає зусиль для їх всебічного розвитку – адже кожен з них після випуску буде затребуваним фахівцем на ринку праці. А висококваліфіковані спеціалісти – це майбутнє нашого суспільства.

Олександр Романовський, ректор ВМУУ для освіта.ua

Більше про університет

Освіта.ua
30.06.2016

Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев