Які мовні засоби допоможуть увести приклади?

При наданні прикладів будуть доречними будь-які мовні (метатекстові) засоби, які допоможуть показати, що фрагмент тексту є прикладом до аргументу.

Оскільки завданням прикладів як обов’язкових змістово-конструктивних елементів власного висловлення є унаочнювати для читача (екзаменатора) абстрактні міркування автора (учасника тестування) в аргументах стосовно певної проблеми, порушеної в завданні, то при наданні прикладів будуть доречними будь-які мовні (метатекстові) засоби, які допоможуть показати, що фрагмент тексту, який іде після них, є прикладом до того чи іншого аргументу.

Мовні засоби, які допомагають автору вести читача по своєму тексту, хоча й не несуть важливої змістової інформації стосовно теми, інколи називають метатекстовими засобами.

Зручними метатекстовими засобами для інформування читачів (екзаменаторів) про те, що далі буде надано приклад, є ті, що подані в таблиці.

Мовні (метатекстові) засоби для введення прикладів у власному висловленні та зауваги до них

Увага! Часто автори власних висловлень полюбляють починати приклади фразами на зразок Прикладом цього є…, не зважаючи на те, що читачеві (екзаменаторові) може бути незрозуміло, що мається на увазі під займенником цього. У подібних метатекстових фразах указівний займенник потребує заміни на лексичний повтор, який конкретно вказуватиме, що саме ілюструється із вище сказаного в аргументі. Унаочнити «проблему» вказівних займенників допоможе така ілюстрація (див. ілюстрацію).

Із метатекстової фрази у наведеному зразку не зрозуміло, прикладом чого саме автор власного висловлення вважає себе. У цьому разі краще було б почати приклад так: Прикладом людини, якій завдяки постійним заняттям спортом удається досягати поставлених цілей, є я сам.…

ЧИТАТИ ДАЛІ

Збірник для підготовки до власного висловлення створено Освіта.ua відповідно до діючих вимог до написання власного висловлення на зовнішньому незалежному оцінюванні з української мови та літератури. Копіювання та розміщення матеріалів збірника на інших ресурсах заборонено.

Освіта.ua
15.12.2020

Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев