Що обов’язково має бути в прикладі з мистецтва?

Цитати можуть бути введені в структуру власного висловлення, однак із ними варто бути обережними.

В умові відкритого тестового завдання сказано таке:

Проілюструйте Ваші міркування посиланнями на приклади з художньої літератури чи інших видів мистецтва (зазначте автора й назву твору, укажіть проблему, порушену митцем, художній образ, через який проблему розкрито, наведіть цитату з твору тощо), історичними фактами або випадками з життя. Не переказуйте змісту художнього твору, не давайте повної характеристики образів.

Із цього випливає, що при введені прикладу з літератури або іншого виду мистецтва автор власного висловлення має можливість указати:

  1. автора твору;
  2. назву твору;
  3. проблему, яку порушив митець;
  4. художній образ, через яку цю проблему розкрито;
  5. навести цитату з твору;
  6. тощо.

З-поміж названих елементів обов’язковою, традиційно, є інформація пунктів 1-4, оскільки саме вона допомагає читачеві (екзаменаторові) перевірити достовірність прикладу, його відповідність аргументу тощо. З цього випливає, що типовий приклад із літератури може мати такий вигляд (див. приклад).

Зразок типового прикладу з літератури з дотриманням вимог умови тестового завдання

Увага! Цитати можуть бути введені в структуру власного висловлення, однак із ними варто бути обережними, оскільки при оцінюванні власного висловлення екзаменатори перевіряють точність цитування.

ЧИТАТИ ДАЛІ

Збірник для підготовки до власного висловлення створено Освіта.ua відповідно до діючих вимог до написання власного висловлення на зовнішньому незалежному оцінюванні з української мови та літератури. Копіювання та розміщення матеріалів збірника на інших ресурсах заборонено.

Освіта.ua
15.12.2020

Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев