У чому особливість прикладів із життя?

Щоб приклад із життя у власному висловлюванні був переконливим і показовим, треба намагатися зробити його «життєподібним».

Особливістю прикладів із життя є те, що це можуть бути ілюстрації до аргументу, що взяті як з минулого (історія), так і з теперішнього, як із суспільного досвіду, так і з досвіду автора власного висловлення чи його оточення.

Головне, щоб ці ілюстрації були переконливими.

Щоб приклад із життя був переконливим і показовим, треба намагатися зробити його «життєподібним».

Якщо, скажімо, в автора власного висловлення є бажання навести приклад зі свого життєвого досвіду, то йому варто цей приклад зробити цікавим, рельєфним, живим, несхематичним, варто в ньому згадати якісь деталі, які б утвердили читача (екзаменатора) в думці про правдивість, справжність розказаного.

Щоб побачити різницю між «живим» і «штучним, несправжнім» прикладом із життя, можна порівняти такі дві ілюстрації.

Із таблиці видно, що набагато «реальніша» мама зображена в першому прикладі. Цього авторові вдалося досягти шляхом інтимізації оповіді й уведення деяких деталей (ніби передані слова мами, ужито дуже по-домашньому слова матуся / мама).

Якщо в автора власного висловлення є бажання навести приклад з історії, то треба потурбуватися про те, щоб наведені історичні факти про події й людей були достовірними, а інтерпретації цих фактів були виправданими. У разі недотримання цієї вимоги приклад з історії буде оцінено низьким балом.

Увага! Приклади з життя митців – це приклади з життя, а не з літератури.

ЧИТАТИ ДАЛІ

Збірник для підготовки до власного висловлення створено Освіта.ua відповідно до діючих вимог до написання власного висловлення на зовнішньому незалежному оцінюванні з української мови та літератури. Копіювання та розміщення матеріалів збірника на інших ресурсах заборонено.

Освіта.ua
15.12.2020

Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев