Які приклади обов’язково повинні бути у власному висловленні?

У власному висловленні обов’язково має бути щонайменше один приклад із мистецтва та щонайменше один приклад із життя.

В умові відкритого тестового завдання стосовно прикладів сказано так:

Проілюструйте Ваші міркування посиланнями на приклади з художньої літератури чи інших видів мистецтва (зазначте автора й назву твору, укажіть проблему, порушену митцем, художній образ, через який проблему розкрито, наведіть цитату з твору тощо), історичними фактами або випадками з життя. Не переказуйте змісту художнього твору, не давайте повної характеристики образів.

З цього випливає, що у власному висловленні обов’язково має бути:

-         щонайменше один приклад із мистецтва;

-         щонайменше один приклад із життя.

Іншими словами, умовою передбачено, що учасник тестування, ілюструючи свої міркування, повинен показати вміння аналізувати як художню (уявну, образну) реальність, так і об’єктивну (дійсну) реальність.

Приклади з уявної реальності можуть бути взяті з різних видів мистецтва, а саме: літератури, кінематографу, музики, малярства, архітектури, скульптури тощо. Зрозуміло, що найбільш придатними для власного висловлення є ілюстрації з літератури й кінематографу.

Приклади з об’єктивної реальності можуть бути взяті як з минулого, так і з нинішнього життя окремих людей чи суспільств, народів.

Увага! Приклади із життя письменників або представників інших мистецтв є прикладами з об’єктивної реальності, а не з мистецтва.

ЧИТАТИ ДАЛІ

Збірник для підготовки до власного висловлення створено Освіта.ua відповідно до діючих вимог до написання власного висловлення на зовнішньому незалежному оцінюванні з української мови та літератури. Копіювання та розміщення матеріалів збірника на інших ресурсах заборонено.

Освіта.ua
15.12.2020

Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев