Задания и ответы на тест ЗНО по истории Украины 2019 года

Правильные ответы на задания теста внешнего независимого оценивания по истории Украины 2019 года

Задания и ответы на тест ЗНО по истории Украины 2019 года

Освіта.ua
04.06.2019

Популярні новини
НМТ 2023: алгоритм работы с мультитестом в аудитории Как работать с онлайновым сервисом тестирования во время прохождения национального мультитеста
Для участников НМТ создали видеоинструкцию Видеоинструкция поможет ознакомиться с интерфейсом онлайновой тестовой платформы
Участникам НМТ сообщили день и место тестирования Участники основной сессии НМТ получили возможность скачать приглашения на тестирование
Работа с тестовой компьютерной программой на НМТ Участник будет выполнять работу на компьютере, в котором установлена тестовая программа
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Олександра
Якщо вам всім такі погані тести з історії, вас бідненьких ображають, славайте математику, вибір вам поки що надають! Бо всі думають, що з історії нічорта робити не треба, "якось понаписуємо", а потім закатують істерику, типа ми самі умні! Якщо не готуєтесь, то й не обирайте предмет! А тести складають з усієї шкільної програми, а не з якогось посібника, на якому деякі товариші непогано живуть, а що там написано чи їх хвилює?
Ярослав
Для Олександра: зубрилка????
Комментировать
WetAsh
Я на 58 питания відповіла правильно, хоча спочатку теж заплуталась. Але ж Мазепа став гетьманом обох берегів Дніпра саме після придушення повстання Палія, який повстав після ліквідації козацтва на Правобережжі. Просто ввімкнула логіку) До речі, ті джерела, за якими я готувалася, вказують, що криза 1900-1903 року сприяла саме концентрації промисловості, тому сумнівів взагалі не було. Мені здається, що тести були легкими, адже я готувалась всього місяць, а отримала аж 88 балів з 94. До того ж, школу я закінчила уже давно і взагалі нічого не пам’ятала)
Valentina
"У червні 1704 року, в таборі поблизу Паволочі, правобережний наказний гетьман Самусь передав Мазепі свої клейноди, видані йому перед тим польським королем. Таким чином І. Мазепа, який до того формально титулувався «гетьманом обох сторін Дніпра», від цього часу став справжнім правителем об’єднаного Українського гетьманату. Через два роки гетьман повідомляв російському царю, що у Брацлавському, Київському і Подільському воєводствах Речі Посполитої остаточно був відновлений адміністративно-територіальний устрій Українського гетьманату". Відповідь - ухвалення польським сеймом рішення про ліквідацію козацьких полків на Правобережній Україні, логічно правильним може бути і рішення польського сейму 1712 року.
Юра
https://www.obozrevatel.com/moyashkola/books/8klass/istorija_ukrainy/2073/24--pravoberezhne-kozatstvo-v-ostannij-chverti-17-st/177/
Комментировать
Антон
А чого картина Ф. Кричевського" Триптих життя" присвячена подіям ПЕРШОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ, а не МАСОВОГО ГОЛОДУ?
Дарья
Для Антон: там ведь солдат без ноги на последнем изображении, первые 2 просто сбивают с толку.
Комментировать
Максим
Нехай оголосять прізвища людей ,які складали питання 3, 42,58. Може в наступні роки не буде таких перлів.
Jora
Для Максим: Що не так з третім питанням?!
Юра
Та то вже треба всім хто відповів неправильно на запитання, любе, яке кому не подобається, по 1 балу :)))
Комментировать
Випускник 2019
Шановний УЦОЯО! Питання 58 ЗНО з історії України є некоректним. Підтвердження : 1. Програма ЗНО з історії України , сторінка 9: "1713 р. - ліквідація козацтва на Правобережній Україні" 2. Підручник "Історія України" 8 клас, автори О.В.Гісем, О.О.Мартинюк, сторінка 187 " У 1712 році польський сейм прийняв рішення про скасування полкового устрою на Правобережжі" 3. Посібник "Історія України. Повний курс у 49 таблицях". Автор Н.С. Харькова, сторінка 18 "1713 р. - ліквідація козацтва у Правобережній Україні" Вважаємо, що питання 58 повинно бути зараховане також і учням, які надали відповідь, керуючись приведеними джерелами, а найголовніше - програмою ЗНО, де чітко вказана дата 1713 рік. Просимо врахувати, що тисячі учнів готувалися за вказаними джерелами, отже, 3 бали за це питання вони заслужили! Надайте роз’яснення, прийміть рішення про зарахування 3 балів за некоректно сформульоване питання, адже постраждали дійсно підготовлені учні, які працювали з вказаними джерелами.
Люда
Питання було задане про ліквідацію козацьких полків, а вона відбулася саме в 1699 році. Після цього відбулося повстання Палія.
аннa
Как ученик должен догадаться какую дату имеется в виду?Та, которая в прогрмме 1713 или та, которой нет в прогрмме?
Natalia
У Гісема на 187 ст. початок гетьманування Мазепи. Не вводіть народ в оману.
Комментировать
Випускник 2019
Шановні випускники та їх батьки! Питання 58 дійсно некоректне, підтвердження цьому - і програма ЗНО з історії України (стор.9 - дата 1713 р. - ліквідація козацтва на Правобережній Україні), і підручник "Історія України 8 клас" (2008), автори Гісем та Мартинюк, стор.187 " У 1712 році польський Сейм прийняв рішення про скасування полкового устрою на Правобережжі". і посібник "Історія України. Підготовка до ЗНО.", Схвалений МОН України, Автор Н.С.Харькова. стор.18 "1713 р. - ліквідація козацтва у Правобережній Україні. Пропоную об’єднати зусилля і писати до УЦОЯО, а також підтримати петицію https://petition.president.gov.ua/petition/60248
Карина
https://petition.president.gov.ua/petition/60248. Голосуем за петицию по поводу 58 вопроса! Не стоит надеяться на чудо! Нужно бороться за свое будущее и что-то делать, а не ныть
Катя
Для Карина: почему петиция удалена, я хотела проголосовать. Меня тоже тревожит эта ситуация, так как я была на 100 процентов уверенна в своём ответе .
Випускник 2019
Петиция есть, переходите по ссылке https://petition.president.gov.ua/petition/60248 передавайте по соцсетям, звоните знакомым, надо что-то делать, так оставлять нельзя, ВОПРОС 58 НЕКОРРЕКТНЫЙ! Поддерживайте! Пусть засчитывают 3 бала ! Подтверждения есть и в программе ЗНО, и в учебнике авторов Гісем , Мартинюк (ст187), и в пособии для подготовки к ЗНО,автор Харькова (ст.18)"схвалено МОН України".
аннa
Там, где есть фамилия Гисема , всегда куча ошибок.Что в учебниках, что в составлении тестов.Уверена, что он и есть автор этого теста.Раз у него в пособии есть эта дата - то все ее должны знать. И плевать на программу ЗНО! Кто отслеживает соответствие текстов на нее в процессе ? Огромный центр оценивания? Дети готовились по программе, а в результате потеряли 3 балла!
Комментировать
Юлія
9 питання теж не співпадає з програмою по якій готувалися . Нам потрібно було тільки знати як виглядає картина, назву і хто намалював , а на ЗНО питання стояло про історію картини !
Антон
Для Юлія: Згоден.
Jora
Для Юлія: Прочитай завдання - яка історія картини????
Антон
Для Юлія: І чого малюнок Ф. Кричевського" Триптих життя" присвячено подіям ПЕРШОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ, а не МАСОВОГО ГОЛОДУ?
Комментировать
праоао
На 42 запитання вирішили всім учасникам додати по 1 балу. Перше запитання теж дуже спірне, чому ніхто тне пише?
Олександр
Я вважаю, що в 58 1699 рік, це правильна відповідь, наведена в багатьох виданнях, а не в "брошурці Власова", чому повинні міняти правильну відповідь?
Anna
Для Олександр: так, це правильна відповідь. я також написала цю дату, але ліквідація козацького полку на Лівобережжі в програмі зно з історії України зазначена як 1713. Тому це несправедливо по відношенню до тих, хто керувався програмою)
Anna
Для Олександр: я розумію, якщо б 1713 не було чітко визначено як ліквідацію, тоді, звісно, не було б ніяких проблем) дати в програмі - це лише мінімум, ми ж повинні знати більше
аннa
Дети готовились по программе, а в результате потеряли 3 балла! И программа -это не минимум, а основа! Это на олимпиадах вы должны знать больше.
Комментировать
Люда
Відповіді вони виправляти не будуть, бо розпишуться в свої некомпетентності, викрутят ся. Хай хоча б понижають прохідний бал! За свої косяки, хай хоч якась компенсація учням!!!
Astrid
О, це злорадне відчуття тріумфу, коли майже навмання проставляла відповіді в 58 завданні, коли часу залишалось кілька хвилин до кінця, і, КУРВА, ВСЕ ВГАДАЛА АХАХАХАХАХА!
Natalia
Питання 4. 3 березня 1917 року самостійники оголосили про організацію Української Центральної Ради (Турченко ст.48)
Виталий
не туда написал заяву "из правилами заповнення бланка ответов та обовязками".... могут ли анулировать результат?((( мне уже не хочется жить...
Денис
Смотрите посты УЦОЯО в инстаграме. Надеюсь, что решат справедливо и без петиций.
Вентилятор
У ЧУВАКОВ БЫЛ ГОД, ЧТОБ ПОГУГЛИТЬ ОДНУ КАРТИНКУ, И ОНИ ДАЖЕ С ЭТИМ НЕ СПРАВИЛИСЬ
Astrid
В 42 задании нет фото Георгиевской церкви! Под вариантом В - церковь Св. Катерины в Чернигове! Да, они очень похожи, но есть явные отличия, посмотрите внимательно фотографии обоих сооружений. Во-первых, у Георгиевской церкви нет окошка над входом, там вместо него какой-то витраж или вроде того. Крест при этом более тонкий и вытянутый, нежели у церкви Катерины. И главное - барельеф. У Георгиевской церкви барельеф - некие завитушки, "идущие" от креста вверх, образующие собой форму, похожую на герб, с золотистой точкой внутри. Сверху есть еще полоса с такими же "точками". Их нет на церкви Св. Катерины - ее барельеф состоит из более прямых геометрических линий и на ней совсем нет дополнительных золотистых элементов оформления, которые в большом количестве присутствуют на Георгиевской церкви. Также, можно обратить внимание на ландшафт - за Георгиевской церковью находится только холм, поросший деревьями, а вот церковь Катерины стоит в весьма открытой местности. Вот ссылка на статью о церкви Св. Катерины, обратите внимание на третье фото, на котором видно ее окружение - а именно, такие же три купола позади, как на фото из теста. http://ukrainaincognita.com/chernigivska-oblast/chernigiv/chernigiv-tserkva-svyatoi-kateryny Мне кажется, даже такие "незначительные" ошибки не допустимы в тесте ВНО!
Наталія
Для Astrid: так, на задньому плані, щей видніється Спасо-Преображенський собор.
Astrid
Только что увидела на фейсбуке УЦОЯО, что за это задание решили всем засчитать балл!
Комментировать
Софія
В 35 питанні помилка. Галицьку митрополію православної церкви утворено за ініціативою Данила Романовича, а не Юрія 1 . Про це каже навіть вікіпедія https://uk.m.wikipedia.org/wiki/Галицька_митрополія_(1302—1401)
Astrid
Для Софія: заснував-то Данило, бо він в був князем в той момент, але ІНІЦІЮВАВ її створення Юрій. Зверніть увагу на третє з кінця речення першого абзацу - "Ініціював утворення окремої Малоруської (Галицької) митрополії". https://uk.wikipedia.org/wiki/Юрій_Львович
Софія
Зрозуміла дякую)
Jora
Для Софія: Жодної згадки про Данила - по перше!! А по друге - вікіпедія це не офіційне джерело
Комментировать
Денис
Усі пишіть у коментарях в інстаграмі УЦОЯО за 58-е питання. Дівчині там вони відповіли.
Iryna Kvasnytsia
Шановні абітурієнти та викладачі! Якщо Ви також не погоджуєтеся з відповідями до 58 завдання ,будь ласка,напишіть мені. Ми створили бесіди в Інстаграмі та Телеграмі та вже маємо власний план дій,як боротися з несправедливістю. Петиція вже сформована,але буде опублікована лише через 2 дні. Посилання на неї я залишу згодом в коментарях теж. Зараз ми вирішили писати листи в приймальну комісію УЦОЯО ,за адресою вул. Володимира Винниченка, 5, м. Київ, 04053. Давайте згуртуємо наші сили і отримаємо заслужені +3 тестових бали!
Катерина
Для Iryna Kvasnytsia: як вам написати?
Oksana
Як долучитися??
Наталія
у мене те ж питання - як долучитися?
Комментировать