Тест: Знаете ли вы Лесю Украинку?

Пройдите тест и узнайте больше о жизни и творчестве знаменитой писательницы

Тест: Знаете ли вы Лесю Украинку?

25 лютого – 150 років від дня народження Лесі Українки.

«Я в мир пришел, чтобы не соглашаться...»

Цей рядок із юнацької поеми Горького міг би бути одним із ключів до розуміння життя і творчості Лесі Українки. На це звернув увагу колись Олександр Білецький, і, попри обов’язкове покликання на «великого пролетарського письменника», по суті, його зауваження дуже влучне. Образ тираноборця Прометея, який «просвітив не словом, а вогнем», полонив уяву Лесі Українки на все життя. 

У листі до Агатангела Кримського Лариса Петрівна писала: «Я людина еластично-уперта (таких багато між жіноцтвом), скептична розумом, фанатична почуттям, до того ж давно засвоїла собі “трагічний світогляд”, а він такий добрий для гарту. Одна моя знайома – жидівка-сіоністка, людина дуже нещасливого життя – так відповіла на дивування приятелів з її одваги в прийманні всякого нещастя: “А где это написано, что я должна быть счастлива?” Хіба ж се не мудро мовлено?.. Зрештою, життя моє не було убогим, і сором було б мені плакатись на нього» (27 жовтня 1911 р.).

Ми підготували тест, який дасть вам змогу дізнатися більше про життя і творчість Лесі Українки.


Подготовил Николай Байдюк

Освіта.ua
18.02.2021

Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Олександр
Леся Українка перевертається в могилі від народної мови Арахамії-Слуги Диявола."Послати на*** – це народна мова: Арахамія запевнив, що Арестовича за лайку ніхто не штрафуватиме “Я дуже люблю нецензурну лексику і зловживаю нею дуже активно, але на камеру намагаюсь мінімізувати цей процес… Це наша народна мова. Чому ми повинні за це штрафувати людей?”, – сказав Арахамія. Больше информации на портале Антикор: https://antikor.com.ua/articles/445161-poslati_na__tse_narodna_mova_arahamija_zapevniv_shcho_arestovicha_za_lajku_nihto_ne_shtrafuvatime