Про рекомендації щодо використання навчальної літератури та навчальних програм з позашкільної освіти

Лист ІМЗО № 21/08-397 від 21.03.23 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВА УСТАНОВА ІНСТИТУТ МОДЕРНІЗАЦІЇ ЗМІСТУ ОСВІТИ

№ 21/08-397 від 21 березня 2023 року

Департаменти (управління) освіти і науки
обласних, Київської міської державних
адміністрацій

Заклади післядипломної педагогічної
освіти

Про рекомендації щодо використання
навчальної літератури та навчальних
програм з позашкільної освіти

Відповідно до наказу МОН від 05.08.2022 № 700 «Про утворення предметних (галузевих) експертних комісій та експертних груп» утворено та затверджено склад Експертної комісії з позашкільної освіти (далі – Експертна комісія). Організаційне забезпечення діяльності Експертної комісії здійснює відділ психологічного супроводу та соціально-педагогічної роботи ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти».

Станом на 20 березня 2023 року Експертною комісією розглянуто та опрацьовано 40 примірників навчальної літератури та навчальних програм з позашкільної освіти за різними напрямами. Надано гриф «Схвалено для використання в освітньому процесі» 20 навчальним програмам з позашкільної освіти за різними напрямами та розміщено на вебсайті ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» за покликанням.

Інформацію про надання грифів МОН розміщено в Каталозі надання грифів за покликанням.

Інформацію про отримання грифа та здійснення комплексної експертизи об'єктів грифування розміщено за покликанням.

За результатами розгляду Експертної комісії перелік навчальної літератури та навчальних програм, рекомендованих Міністерством освіти і науки України для використання в освітньому процесі закладів освіти, постійно поповнюватиметься новими назвами, оновлюватиметься з урахуванням терміну дії грифів МОН, наданих навчальній літературі та навчальним програмам з позашкільної освіти, та буде доступним для ознайомлення у форматі онлайн.

З метою створення умов для залучення дітей до якісного і змістовного дозвілля, вивчення і популяризації кращого досвіду педагогів закладів позашкільної освіти ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» ініціював створення електронної сторінки «Позашкілля: скарбничка досвіду».

У розділі «Позашкілля» розміщено нормативну базу з позашкільної освіти за покликанням.

З метою забезпечення гуртків, груп, секцій, студій та інших творчих об’єднань закладів позашкільної освіти якісною навчальною літературою та навчальними програмами проводиться Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури для позашкільних навчальних закладів системи освіти (наказ Міністерства освіти і науки України від 09 вересня 2014 року № 1008 «Про затвердження Положення про Всеукраїнський рукописів навчальної літератури для позашкільних навчальних закладів системи освіти»).

Перелік рукописів навчальної літератури, що визнані переможцями Всеукраїнського конкурсу рукописів навчальної літератури для позашкільних навчальних закладів системи освіти – в рубриці «Заходи». «Конкурси для освітян», сторінка «Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури».

Зміст листа просимо довести до відома керівників органів управління освітою різного рівня, керівників та педагогічних працівників закладів освіти та рекомендуємо зазначену інформацію розмістити на вебсайтах закладів позашкільної освіти.

Директор                                  Євген Баженков

Освіта.ua
21.03.2023

Пятиклассники в 11 регионах не получили учебники по языку Процесс доставки в школы учебников, напечатанных за донорские средства, несколько усложнен
Правительство возобновило финансирование реформы НУШ Средства направят на оборудование, учебную литературу и повышение квалификации учителей
Задания НМТ по математике вызвали трудности у выпускников У выпускников школ возникли трудности по решению стандартных задач по математике
Опубликованы рекомендации по преподаванию школьных предметов Документ содержит рекомендации по преподаванию предметов и интегрированных курсов по предметным отраслям
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев