Щодо організації змістовного дозвілля дітей та учнівської молоді під час зимових канікул 2012-2013 навчального року

Лист МОНмолодьспорт № 1/9-895 від 12.12.12 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

№ 1/9-895 від 12 грудня 2012 року

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту
Автономної Республіки Крим,
управління, департаменти освіти і науки обласних,
Київської та Севастопольської
міських державних адміністрацій

Щодо організації змістовного дозвілля
дітей та учнівської молоді під час
зимових канікул 2012-2013 навчального року

Канікулярний період – найсприятливіший час для змістовного дозвілля та відпочинку дітей і учнівської молоді,  проведення заходів, присвячених новорічним і різдвяним святам. З метою реалізації права кожної дитини на повноцінний цікавий відпочинок та дозвілля, наповнений яскравими враженнями, рекомендуємо під час зимових канікул організувати проведення фольклорних дійств, карнавалів, святкових концертів, вистав, екскурсій, туристичних поїздок для дітей; відвідання музеїв, бібліотек, театрів, кінотеатрів, пам’яток культурної спадщини тощо.

З метою активізації цієї роботи Міністерство рекомендує використовувати потенціал позашкільних навчальних закладів. Слід переглянути графіки та плани роботи позашкільних та загальноосвітніх навчальних закладів, по можливості перенести роботу гуртків, секцій на першу половину дня, включивши до плану їх роботи реалізацію благодійних акцій із залученням батьківських комітетів, громадських організацій. Корисну інформацію для дітей та батьків про роботу гуртків позашкільних навчальних закладів важливо розмістити напередодні канікул в загальноосвітніх навчальних закладах.

Для успішного здійснення заходів заздалегідь мають бути підготовлені приміщення для гурткової роботи, відеозала, ігрова кімната, актова зала, спортивний зал, бібліотека закладу. Важливим є святкове оформлення закладу для приємного перебування учасників дійств, покращення їх емоційного стану, отримання задоволення від спілкування. Крім того, просимо передбачити вручення подарунків до Дня Святого Миколая дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, дітям-інвалідам та іншим соціально-незахищеним категоріям дітей, відповідно до чинного законодавства. Просимо приділити особливу увагу дітям, які потребують особливої соціальної уваги і підтримки з метою зайнятості під час зимових канікул та попередження їх бездоглядності.

З метою збереження українських традицій, підвищення інтересу дітей до культури та традицій інших національностей рекомендуємо включити до плану різноманітні вистави та акцентувати увагу дітей на толерантному відношенні до культури, мови і традицій інших народів. Доречно провести змагання, конкурси на свіжому повітрі, організувати прогулянки та походи до парку, лісу у разі сприятливих погодних умов. Відпочинок під час канікул повинен  бути наповнений яскравими враженнями і гарним настроєм.

Міністерство наголошує, що з метою підтримки обдарованих і талановитих дітей, лідерів учнівського самоврядування необхідно провести масові заходи із залученням вихованців позашкільних навчальних закладів з еколого-натуралістичного, науково-технічного, пошуково-дослідницького, художньо-естетичного та туристсько-краєзнавчого напряму. Просимо сприяти участі зазначеної категорії дітей у всеукраїнських організаційно-масових заходах, які проводять державні заклади позашкільної освіти згідно з планом (наказ Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 27.01.2012 № 74).

З метою підвищення рівня безпеки під час проведення новорічних і різдвяних свят необхідно вжити вичерпних заходів щодо запобігання поширенню грипу та гострих респіраторних захворювань; забезпечити дотримання правил безпечної поведінки учасниками масових заходів, вимог протипожежної безпеки, зокрема, заборонити використання відкритого вогню, петард та інших пожеже- і вибухонебезпечних предметів, правил порядку проведення екскурсій, походів, перевезення дітей автомобільним та іншими видами транспорту.

Для популяризації цікавого та змістовного дозвілля дітей під час зимових канікул просимо розміщувати матеріали  як на веб-сайтах закладів, так і на офіційних веб-сайтах обласних управлінь, департаментів освіти і науки.

Питання організації змістовного дозвілля, відпочинку дітей під час зимових канікул 2012-2013 навчального року перебуває на особливому контролі Міністерства.

Заступник Міністра       Б.М. Жебровський

Освіта.ua
12.12.2012

Процент детей, больных COVID-19, самый высокий за время пандемии Процент случаев болезни COVID-19 среди детей достиг наивысших значений за время пандемии
Столичные школы не будут закрывать на карантин Решения о режиме работы принимают их руководители, в зависимости от уровня заболеваемости
МОН рекомендует ввести дистанционное обучение Министерство образования рекомендовало ввести дистанционное обучение
Практические задания для 1–4 классов Новой украинской школы «Развитие ребенка» предлагает дополнительные учебные материалы и задания по программе НУШ
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев