Про оплату завідувачу закладу дошкільної освіти за години заміни вихователя, що тривала не більше двох місяців

Лист МОН № 1/11-2363 від 07.04.21 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 1/11-2363 від 07 квітня 2021 року

Про оплату завідувачу закладу
дошкільної освіти
за години
заміни вихователя, що тривала
не більше двох місяців

(Витяг)

У Міністерстві освіти і науки розглянули запит щодо оплати завідувачу закладу дошкільної освіти за години заміни вихователя, що тривала не більше двох місяців, та інформуємо.

Стосовно порушених у запиті питань повідомляємо, що при заміщенні тимчасово відсутніх у зв’язку з хворобою або з інших причин педагогічних працівників, яке тривало не більше двох місяців, провадиться погодинна оплата праці відповідно до пункту 73 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.93 р. № 102 (далі – Інструкція). Якщо ж заміщення тривало понад два місяці, то оплата праці педагогів провадиться з першого дня заміщення за всі години фактичного навчального навантаження в порядку, передбаченому пунктом 68 цієї Інструкції, тобто за тарифікацією у повному обсязі.

Відповідно до пункту 91 Інструкції керівні працівники закладів освіти можуть вести викладацьку роботу або заняття з гуртківцями у цьому ж закладі, але не більше 9 годин на тиждень (360 годин на рік), якщо вони по основній роботі отримують повний посадовий оклад (ставку). Керівні працівники закладів дошкільної освіти можуть виконувати роботу вихователів у цій же установі в обсязі не більше 18 годин на тиждень.

Названим працівникам за норму годин, визначену у цьому пункті, оплата проводиться понад основний посадовий оклад (ставку) у порядку, передбаченому відповідно для учителів, викладачів та керівників гуртків (за тарифікацією).

За години викладацької роботи чи занять з гуртками, виконані, як виняток, у зв’язку з виробничою необхідністю понад норму, зазначену у цьому пункті Інструкції, провадиться погодинна оплата за фактичну кількість годин, але не більше 240 годин на рік.

Читайте також: Щодо заміни вчителів у закладах загальної середньої освіти.

Отже, положення пункту 91 Інструкції дозволяє керівним працівникам закладів освіти вести викладацьку роботу або заняття з гуртківцями у цьому ж закладі, керівникам закладів дошкільної освіти виконувати роботу вихователів у цьому ж закладі, а не встановлює умови оплати праці за години заміщення тимчасово відсутніх педагогічних працівників.

Заступник Міністра                  В. Рогова

Освіта.ua
07.04.2021

Популярні новини
Более 5 тысяч школ работают дистанционно По состоянию на 3 октября функционирует 13 тысяч школ, более 5 тысяч работают дистанционно
В Украине отмечают День работника образования В первое воскресенье октября в Украине традиционно отмечают День работников образования
Итоги недели в образовании: главные события Наиболее значимые события недели в украинском образовании
МОЗ нормировал длительность онлайн-уроков в течение дня Нормирована непрерывная продолжительность онлайн-занятий в течение дня в синхронном формате
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев