Про особливості визнання деяких категорій документів

Лист МОН № 1/13926-23 від 13.09.23 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 1/13926-23 від 13 вересня 2023 року

Керівникам закладів вищої та фахової
передвищої освіти

ДП «Інформаційно-іміджевий центр»

ДП «Інфоресурс»

Про особливості визнання деяких
категорій документів

У зв'язку з надходженням звернень від закладів освіти та вступників щодо офіційного підтвердження кваліфікацій повної загальної середньої освіти, присуджених в Республіці Польща, Міністерство освіти і науки України інформує.

Відповідно до статті 3 Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Польща про академічне взаємовизнання документів про освіту та рівноцінність ступенів від 11.04.2005, атестати про повну загальну середню освіту, видані в Україні, та атестати зрілості, видані в Республіці Польща, дають право на вступ до закладів вищої освіти держави іншої Сторони.

Відповідно до системи освіти Республіки Польща право вступу до закладів вищої освіти дає атестат зрілості (świadectwo dojrzałości), який видається після успішної здачі матурального іспиту, та в якому зазначаються академічні права, а саме, що дане Свідоцтво надає право вступу до закладу вищої освіти.

Власники документів, які фактично пройшли програму повної середньої освіти в Польщі, але не складали обов'язковий матуральний іспит, не отримують атестат зрілості (świadectwo dojrzałości), який дає право вступу до закладів вищої освіти Республіки Польщі.

Звертаємо увагу, що такі документи як świadectwo ukończenia technikum, świadectwo ukonczenia liceum ogólnokształcącego не можуть бути визнані в Україні як такі, що надають право вступу на програми вищої освіти (зразки документів додаються).

Водночас наявні випадки, коли власники таких документів склали національний мультимедійний тест (НМТ) та подали заяви на вступ, або вже були зараховані до закладів освіти України для здобуття вищої освіти.

З метою надання можливості здобуття вищої освіти для зазначеної категорії здобувачів Міністерство освіти і науки України пропонує наступний порядок дій:

1. Після вступу до закладів вищої освіти України власникам таких документів необхідно звернутися до закладів середньої освіти України за місцем перебування із заявою про зарахування на екстернатну форму здобуття освіти.

2. Після отримання свідоцтва про здобуття повної загальної середньої освіти надати його реквізити до закладу вищої освіти для зміни даних в картці фізичної особи в Єдиній електронній базі з питань освіти.

3. Закладу вищої освіти необхідно зробити наказ про внесення змін до наказу про зарахування в частині уточнення інформації про документ, на основі якого відбувався вступ, та зробити звернення через модуль «Звернення» ЄДЕБО «[Здобувачі освіти] Дозвіл на скасування картки здобувача та створення нової картки здобувача».

Звертаємо увагу, що отримання свідоцтва про здобуття повної загальної середньої освіти повинно бути здійснено впродовж першого року навчання, а у випадку його не отримання наказ про зарахування скасовується в частині зарахування такого вступника.

Додатки: згадане на 3 арк. в 1 прим.

Заступник Міністра                                             Михайло Винницький

Освіта.ua
13.09.2023

Популярні новини
В Украине отменят заочную форму обучения в вузах Поступление на заочную форму обучения в заведениях высшего образования предлагают отменить с 2024 года
Магистранты-юристы сдали апробационный ЕДКИ Успешная сдача государственного экзамена является необходимым условием для получения диплома о высшем образовании
В Украине реорганизуют сеть колледжей и подразделений вузов МОН предлагает прекратить деятельность обособленных структурных подразделений вузов
МОН поддерживает отмену отсрочки для некоторых студентов В МОН говорят, что поступление в вуз не должно быть формальностью для получения разрешений
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев