Про державну атестацію наукових установ

Лист МОН № 7/33-23 від 26.01.23 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

Директорат науки та інновацій

№ 7/33-23 від 26 січня 2023 року

Наукові установи, що належать до
сфери управління центральних органів
виконавчої влади, перебувають у
віданні Національної академії наук
України та національних галузевих
академій наук

Про державну атестацію
наукових установ

Міністерство освіти і науки України повідомляє, що з 01 лютого 2023 року розпочинається прийом заявок та інформаційних матеріалів від наукових установ, які планують пройти державну атестацію у І півріччі 2023 року.

Згідно з Методикою оцінювання ефективності наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності наукової установи, затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України від 17.09.2018 № 1008, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 28 грудня 2018 р. за № 1504/32956 (далі – Методика), наукова установа за підписом керівника подає до МОН в електронному та паперовому виглядах:

 • заявку на проведення державної атестації (додаток 1 до Методики);
 • інформаційні матеріали для проведення державної атестації наукової установи (далі – інформаційні матеріали), з відомостями про діяльність наукової установи (додатки 2 – 9 до Методики).

Наголошуємо, що всі відомості, надані науковою установою, повинні відповідати реальним показникам її наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності. Виявлені факти надання недостовірної інформації обов'язково будуть враховуватися експертною групою та експертною комісією при віднесенні установи до класифікаційної групи.

Також надаємо короткі рекомендації щодо подання та заповнення заявки та інформаційних матеріалів.

До 01 березня 2023 року наукова установа має заповнити інформаційні матеріали в інформаційно-аналітичній системі за посиланням.

Після заповнення інформаційних матеріалів в системі потрібно звернутися до адміністратора за тел. (044) 521 09 75 (Сухий Олексій Лукич) або на email: su@ukrintei.ua для підтвердження можливості їх друку.

Після цього, до 20 березня 2023 року, необхідно роздрукувати та подати до МОН (проспект Перемоги, 10, кім. 6, м. Київ, 01153):

 • заявку на бланку наукової установи;
 • інформаційні матеріали з інформаційно-аналітичної системи.

Звертаємо увагу, що інформаційні матеріали необхідно доповнити:

 • копією статуту наукової установи, який подається в форматі PDF з підписами та печатками;
 • переліком та активними посиланнями на публікації у виданнях, які підтверджують кількісні показники, зазначені у підпункті 2.1.5 пункту 2.1 розділу ІІ додатку 3 до Методики;
 • переліком публікацій, кількість яких зазначена у підпункті 2.1.3 пункту 2.1 розділу ІІ додатку 3 до Методики, та активними посиланнями на них.

Перелік та активні посилання на публікації також подаються у системі у форматі Word одним файлом.

Усі документи мають бути зібрані в звичайну паперову папку-швидкозшивач. На її титульній сторінці друкованим способом потрібно зазначити: найменування наукової установи, її код за ЄДРПОУ та місцезнаходження.

Рекомендація щодо заповнення додатка 1 «Заявка на проведення державної атестації».

Заявка зберігається у форматі Word та подається на бланку наукової установи тільки на паперових носіях із вихідним реєстраційним номером, в систему не вводиться.

Рекомендації щодо заповнення додатка 2 «Класифікаційна оцінка наукової установи за її науковим потенціалом і досягнення за попередні роки».

У додатку 2 заповнюється тільки колонка 3 «Значення показника». Оцінка за показником балів, ваговий коефіцієнт показника, зважена оцінка вираховуються автоматично. Перед заповненням додатка 2 обов’язково визначається тип установи (1 чи 2). Після заповнення форму треба зберегти.

Для розрахунку показників за останні три роки у розрахунку на одного наукового працівника беруться середні арифметичні величини за кожен рік.

Наприклад, кількість публікацій за останні 3 роки в розрахунку на одного наукового працівника розраховується так:

(П1:N1+П2:N2+П3:N3),
3

де:

 • П1 – кількість публікацій за 2022 рік;
 • N1 – кількість наукових працівників за 2022 рік;
 • П2 – кількість публікацій за 2021 рік;
 • N2 – кількість наукових працівників за 2021 рік;
 • П3 – кількість публікацій за 2020 рік;
 • N3 – кількість наукових працівників за 2020 рік.

Внесення змін можливо після збереження форми. Для цього потрібно її відкрити через «Пошук документів, які не пройшли перевірку», натиснути «Шукати» і працювати далі у заповненій формі, після внесення змін її «Зберегти».

Рекомендації щодо заповнення додатка 6 «Відомості щодо показників фінансово-економічної діяльності та стану матеріально-технічної бази».

У переліку проєктів наукової установи, що фінансуються на конкурсній основі за останні три роки, наводяться тільки ті проєкти, які фінансувалися відомствами, до сфери управління яких не належить наукова установа. Після збереження форму можливо відкрити через «Пошук документів, які не пройшли перевірку», натиснути «Шукати» і працювати з заповненою формою далі, потім «Зберегти».

Рекомендації щодо заповнення додатка 9 «Аналітична записка»

У розділі 2.3., 2.4. та 3.1. є можливість розмістити до 4 Гб інформації та можна вставити скопійований текст у форматі Word.

Докладну інформацію про проведення державної атестації наукових установ можна переглянути на офіційному сайті МОН https://mon.gov.ua в розділі Наука/Наука/Державна атестація наукових установ.

У разі виникнення запитань щодо процедури державної атестації звертатися за номером (044) 287 82 34. З питань технічної підтримки щодо роботи в інформаційно-аналітичній системі звертайтеся за номером (044) 521 09 75 або на email: su@ukrintei.ua.

Т. в. о. генерального директора                                          Дар'я Чайка

Освіта.ua
26.01.2023

Популярні новини
Большинство украинцев сообщили о снижении качества образования Украинцы отмечают снижение качества образования или невозможность получить образовательные услуги
В МОН и ВР объявили инициативу по проверке диссертаций Министр и глава комитета ВР откажутся от ученых степеней в случае плагиата
МОН введет реформы для спасения высшего образования МОН будет реализовывать комплекс реформ, направленных на спасение высшего образования
Льготы и конкурсы при поступлении содержат высокие коррупционные риски Справедливый доступ к вузам остается одной из проблем, связанных с коррупционными рисками
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев