Щодо можливості повторного безоплатного навчання

Лист МОН № 3/2848-21 від 19.10.21 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 3/2848-21 від 19 жовтня 2021 року

Щодо можливості повторного
безоплатного навчання

(Витяг)

<…> Відповідно до абзаців другого та четвертого частини першої статті 4 Закону України “Про вищу освіту” громадяни України мають право безоплатно здобувати вищу освіту в державних і комунальних закладах вищої освіти на конкурсній основі відповідно до стандартів вищої освіти, якщо певний ступінь вищої освіти громадянин здобуває вперше за кошти державного або місцевого бюджету.

Громадяни України, які не завершили навчання за кошти державного або місцевого бюджету за певним ступенем освіти, мають право повторно безоплатно здобувати вищу освіту в державних і комунальних закладах вищої освіти за тим самим ступенем освіти, за умови відшкодування до державного або місцевого бюджету коштів, витрачених на оплату послуг з підготовки фахівців, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Абзацом дев’ятим частини першої статті 4 Закону України “Про вищу освіту” визначено, що громадяни України мають право безоплатно здобувати вищу освіту за другою спеціальністю у державних та комунальних закладах вищої освіти, якщо за станом здоров’я вони втратили можливість виконувати службові чи посадові обов’язки за отриманою раніше кваліфікацією, що підтверджується висновками медико-соціальної експертної комісії, та в інших випадках, передбачених законом.

Зазначаємо, що Порядок відшкодування коштів державного або місцевого бюджету, витрачених на оплату послуг з підготовки фахівців, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 26.08.2015 р. № 658 (далі – Порядок). Визначення вартості відшкодування здійснюється, зокрема, з урахуванням кількості кредитів Європейської кредитної трансферно-накопичувальної системи (далі – ЄКТС), за якими особа пройшла навчання для здобуття певного ступеня освіти за попереднім місцем навчання (визначається згідно з академічною довідкою, виданою особі у встановленому законодавством порядку).

На підставі викладеного та зважаючи на норми Порядку, студент, якого відрахували за неуспішність, у разі вступу до закладу вищої освіти для повторного здобуття відповідного освітнього ступеня, має право безоплатно здобувати вищу освіту тільки за умови відшкодування до державного бюджету коштів, витрачених на оплату освітніх послуг за період його навчання за державним замовленням.

Генеральний директор                                О. Шаров

Освіта.ua
19.10.2021

Популярні новини
Руководители вузов будут публиковать отчеты о своей работе Руководители заведений высшего образования теперь будут обязаны публиковать ежегодные отчеты
Стипендии будут получать 40-45% студентов В 2022 году количество получателей академических стипендий составит 40-45%
В Украине изменен порядок присуждения степени PhD Кабинет Министров утвердил новый порядок присуждения степени доктора философии
КМУ провел несколько назначений на образовательные должности Кабинет Министров осуществил несколько назначений на должности в Министерстве образования, НАЗЯВО и ДСЯО
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев