Про надання академічної відпустки

Лист МОН

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

Керівникам закладів вищої освіти

Про надання академічної відпустки

Шановні колеги!

У зв'язку з надходженням до Міністерства освіти і науки України звернень стосовно надання академічної відпустки на першому році навчання для здобуття неформальної освіти повідомляємо таке.

Пунктом 20 частини першої статті 62 Закону України «Про вищу освіту» передбачено право особи, яка навчається у закладі вищої освіти, на академічну відпустку або перерву в навчанні із збереженням окремих прав здобувача вищої освіти, а також на поновлення навчання у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки.

Відповідно до частини другої статті 46 зазначеного закону здобувач вищої освіти має право на перерву у навчанні у зв'язку з обставинами, які унеможливлюють виконання освітньої (наукової) програми (за станом здоров'я, призовом на строкову військову службу у разі втрати права на відстрочку від неї, сімейними обставинами тощо). Таким особам надається академічна відпустка в установленому порядку. Навчання чи стажування в освітніх і наукових установах (у тому числі іноземних держав) може бути підставою для перерви у навчанні, якщо інше не передбачено міжнародними актами чи договорами між закладами вищої освіти. Частиною п'ятою цієї ж статті встановлено, що порядок відрахування (переривання навчання, поновлення і переведення осіб, які навчаються у закладах вищої освіти, а також порядок надання їм академічної відпустки визначаються положенням, затвердженим центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки. Відповідний проєкт акта розроблено Міністерством освіти і науки України, він проходить внутрішнє погодження в структурних підрозділах МОН.

Листом МОН від 23 квітня 2018 року № 1/9-257 закладам вищої освіти було рекомендовано до набуття чинності новим актом тимчасово керуватися нормами Положення про академічні відпустки та повторне навчання у вищих закладах освіти, затвердженого спільним наказом МОН і МОЗ від 06 червня 1996 року № 191/153, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 24 червня 1996 року за № 325/1350, в частині, що не суперечить Законам України «Про вищу освіту» та «Про освіту».

Зазначаємо, що академічна відпустка (перерва у навчанні) надається переважно у випадках настання непередбачуваних обставин, незалежних від студента та закладу вищої освіти. Здобуття неформальної освіти не є підставою для надання академічної відпустки (перерва у навчанні).

Звертаємо увагу, що у випадку надання академічної відпустки (перерви у навчанні) студентам, які здобувають освіту за рахунок видатків державного бюджету (державне замовлення) або місцевого бюджету (регіональне замовлення), вони поновлюються на навчання за рахунок коштів фізичних та/або юридичних осіб.

З повагою
Заступник Міністра                                      Андрій Вітренко

Освіта.ua
10.09.2020

Популярні новини
На высшее образование планируется выделить 40 млрд Впервые в проекте бюджета предусмотрено 1 млрд гривен для модернизации системы общежитий
В вузах введут курс по инновационному предпринимательству Студенты будут изучать инновационное предпринимательство в 76 украинских университетах
Слуга народа в КНУ им. Шевченко: что произошло Студенческий парламент КНУ и Офис партии «Слуга народа» разошлись в оценках проведения мероприятия
Парламент не позволил обучение иностранцев на русском В Верховной Раде не хватило голосов для принятия изменений в Закон Украины «О высшем образовании»
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Віра
"Звертаємо увагу, що у випадку надання академічної відпустки (перерви у навчанні) студентам, які здобувають освіту за рахунок видатків державного бюджету (державне замовлення) або місцевого бюджету (регіональне замовлення), вони поновлюються на навчання за рахунок коштів фізичних та/або юридичних осіб." - згідно якого закону??? Номер листа та дата його підписання???

Чтобы получать первым
все новости от «Osvita.ua»
в Facebook — нажмите «Нравится»

Освіта.ua

Спасибо,
не показывайте мне это!