Про використання типових форм договорів, затверджених постановами Кабінету Міністрів від 19 серпня 2020 р. № № 735 та 736

Лист МОН № 1/9-484 від 27.08.20 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 1/9-484 від 27 серпня 2020 року

Керівникам закладів вищої
та фахової передвищої освіти

Про використання типових форм договорів,
затверджених постановами Кабінету Міністрів
від 19 серпня 2020 р. № № 735 та 736

Шановні колеги!

Відповідно до частини шістнадцятої статті 44 Закону України «Про вищу освіту» підставою для зарахування особи на навчання до закладу вищої освіти є, зокрема, укладання договору про навчання між закладом вищої освіти та вступником (за участі батьків або законних представників - для неповнолітніх вступників).

Відповідно до частини чотирнадцятої статті 43 Закону України «Про фахову передвищу освіту» підставою для зарахування особи на навчання до закладу фахової передвищої освіти є, зокрема, укладення договору про надання освітніх послуг між закладом фахової передвищої освіти та вступником (за участю батьків або законних представників - для неповнолітніх вступників).

У таких договорах можуть бути деталізовані права та обов'язки сторін відповідно до типових форм, затверджених Кабінетом Міністрів України. Цими договорами не можуть обмежуватися права чи встановлюватися додаткові обов'язки здобувачів освіти, не передбачені законом чи іншими актами законодавства.

В свою чергу, постановами Кабінету Міністрів України від 19 серпня 2020 року № № 735 та 736 затверджено Типову форму договору про навчання у закладі вищої освіти та Типову форму договору про надання освітніх послуг закладом фахової передвищої освіти.

У зв'язку із цим повідомляємо таке.

1. Закладам вищої та фахової передвищої освіти необхідно використовувати у своїй діяльності зазначені типові форми договорів з дня набрання чинності постановами Кабінету Міністрів України від 19 серпня 2020 року № № 735 та 736.

Типові форми є обов'язковими для використання при зарахуванні, поновленні та переведенні особи до закладу освіти незалежно від джерела фінансування навчання.

При підготовці договорів для укладення із вступниками заклади освіти можуть передбачати додаткові положення, зберігаючи положення, визначені затвердженими Кабінетом Міністрів типовими формами.

2. Договори, укладені до набрання чинності постановами Кабінету Міністрів України від 19 серпня 2020 року № № 735 та 736, є чинними та підлягають приведенню у відповідність до типових форм виключно за рішенням закладу освіти та за згодою вступника (здобувача) та законного представника.

3. У графі «повне найменування закладу фахової передвищої освіти» договору про надання освітніх послуг закладом фахової передвищої освіти зазначається повне найменування закладу фахової передвищої освіти - юридичної особи, або назва відокремленого структурного підрозділу юридичної особи - фахового коледжу.

4. У графі «найменування посади, прізвище, ім'я та по батькові керівника або уповноваженої особи» договорів зазначається посада, прізвище, ім'я та по батькові особи, уповноваженої на підписання такого договору. Це може бути керівник закладу освіти, що діє на підставі статуту або положення, або уповноважена керівником закладу освіти (наказом і довіреністю) особа - працівник закладу освіти.

5. Законний представник є стороною договору в разі, коли вступник є неповнолітньою особою, та в інших випадках, визначених законодавством. У разі коли вступник є повнолітньою особою, права та обов'язки законного представника є правами та обов'язками вступника. Тобто, у разі коли вступник є повнолітньою особою, законний представник може не зазначатися у договорі, а його обов'язки і права переносяться до пунктів, що визначають обов'язки і права вступника (здобувача), та відомості про законного представника у розділі «Реквізити сторін» не зазначаються.

Окрім того, інформуємо, що проєкт Типового договору про надання платної освітньої послуги, що укладається між закладом освіти та фізичною (юридичною) особою, яка замовляє платну освітню послугу розроблено Міністерством освіти і науки України (додається для використання в роботі) та найближчим часом буде зареєстровано в Міністерстві юстиції України. До моменту набрання чинності наказу Міністерства освіти і науки України про його затвердження закладами вищої та фахової передвищої освіти можуть використовувати власні форми договорів про надання платної освітньої послуги.

Додаток: на 6 арк.

З повагою
Т.в.о. Міністра                     Андрій Вітренко

Освіта.ua
27.08.2020

Популярні новини
Университетам рекомендовано начать обучение 15 августа Правительство рекомендует начать учебный год 15 августа, за исключением первых курсов
Университеты могут начать учебный год в августе Заведения высшего образования из-за экономии средств могут начать учебный год в августе
11 украинских вузов включено в QS World University Rankings 11 украинских университетов вошли в число лучших университетов мира QS World University Rankings 2022 года
Рейтинг университетов по показателям Scopus 2022 года Освіта.ua презентует рейтинг украинских вузов по показателям базы данных SciVerse Scopus
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев