Щодо внесених змін у перелік галузей знань та спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти

Лист НАЗЯВО № 362 від 05.02.20 року

НАЦІОНАЛЬНЕ АГЕНТСТВО ІЗ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ВИЩОЇ ОСВІТИ

№ 362 від 05 лютого 2020 року

Керівникам закладів вищої освіти,
наукових установ

Щодо внесених змін у перелік
галузей знань та спеціальностей,
за якими здійснюється підготовка
здобувачів вищої освіти

16 січня 2020 р. набрав чинності Закон України від 18 грудня 2019 р. № 392-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення освітньої діяльності у сфері вищої освіти», який, серед іншого, вніс зміни до статті 25 Закону України «Про вищу освіту».

Відповідно до пункту 4 абзацу другого частини шостої статті 25 Закону України «Про вищу освіту» (у новій редакції), однією із підстав для переоформлення сертифіката про акредитацію освітньої програми є зміни в переліку галузей знань та спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти (далі - Перелік).

До чинного Переліку, що був затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015 р. № 266, у подальшому вносилися зміни постановами Кабінету Міністрів України від 27 вересня 2016 р. № 674 та від 1 лютого 2017 р. № 53.

Відтак, чинна наразі редакція Переліку містить окремі розходження щодо первинної редакції 2015 р., а саме:

Перелік у редакції 2015 р.

Перелік у чинній редакції

011 Науки про освіту

011 Освітні, педагогічні науки

055 Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії

291 Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії

056 Міжнародні економічні відносини

292 Міжнародні економічні відносини

074 Публічне управління та адміністрування

281 Публічне управління та адміністрування

082 Міжнародне право

293 Міжнародне право

122 Комп’ютерні науки та інформаційні технології

122 Комп’ютерні науки
126 Інформаційні системи та технології

225 Медична та психологічна реабілітація

225 Медична психологія

226 Фармація

226 Фармація, промислова фармація

227 Фізична реабілітація

227 Фізична терапія, ерготерапія


Для ідентифікації освітніх програм Національне агентство використовує ідентифікатор програми у Єдиній державній електронній базі з питань освіти (ЄДЕБО). Оскільки ЄДЕБО не передбачає можливості коригування відомостей про галузь знань і спеціальність освітньої програми після її занесення до Бази, після зміни назв та/або шифрів спеціальностей для відповідних освітніх програм були створені нові записи у ЄДЕБО. Для цілей процедури акредитації Національне агентство розцінює наявність двох записів у ЄДЕБО як реалізацію закладом двох різних освітніх програм.

Разом з тим, починаючи з 16 січня 2020 р. наявність сертифіката про акредитацію програми за спеціальністю, визначеною Переліком у редакції 2015 р. є підставою для переоформлення такого сертифіката на новий із зазначенням спеціальності, визначеної Переліком у чинній редакції.

Звертаємо вашу увагу, що умови і порядок такого переоформлення має бути визначено Кабінетом Міністрів України (абзац перший частини шостої статті 25 Закону України «Про вищу освіту»). Чинна наразі постанова Кабінету Міністрів України від 23 грудня 2015 р. № 1117 не була приведена у відповідність до Закону України «Про вищу освіту» у новій редакції, а відтак такого порядку наразі не передбачає.

На засіданні 28 січня 2020 р. Національне агентство схвалило проєкт нової редакції цієї постанови і направило його до Міністерства освіти і науки України. У  проєкті пропонується 4 визначити, що обов'язковою умовою для переоформлення сертифіката про акредитацію програми є тотожність освітніх програм.

До остаточного урегулювання даного питання Урядом Національне агентство буде позбавлене можливості проводити переоформлення сертифікатів на підставі пункту 4 абзацу другого частини шостої статті 25 Закону України «Про вищу освіту».

Виходячи з викладеного, просимо вас урахувати, що:

1. Заклад самостійно визначає програми, які подаватимуться на акредитацію, з урахуванням того, що кожен запис про освітню програму у ЄДЕБО вважається окремою програмою.

2. Якщо заклад плануватиме скористатися можливістю переоформити сертифікат про акредитацію у зв'язку із зміною Переліку, на акредитацію має бути подана програма за спеціальністю відповідно до Переліку у редакції 2015р.

3. Очікується, що переоформлення сертифікатів у зв'язку із зміною Переліку відбуватиметься після підтвердження закладом тотожності двох відповідних програм. Якщо заклад не готовий гарантувати тотожності двох програм, рекомендуємо подавати їх на акредитацію окремо.

Просимо вас остаточно визначитися (із переліком програм, які подаватимуться на акредитацію у 2019/2020 навчальному році, та у разі необхідності внесення змін до актуального наразі Графіку прийняття заяв на акредитацію (що розміщений на сайті Національного агентства), повідомити про це до 14 лютого 2020 р.

У світлі викладеного просимо вважати відкликаним попередньо надісланий лист від 21 жовтня 2019 р. № 418.

Голова                      Сергій Квіт

Освіта.ua
05.02.2020

Популярні новини
Оценивание степеней риска для вузов автоматизируют С 2021 года определение степени риска в сфере высшего образования будет осуществляться в ЕДЕБО
Президент подписал закон о выборах ректоров Новый закон вводит второй тур выборов руководителей высших учебных заведений
Вузы могут самостоятельно выбрать форму обучения В МОН отмечают, что учебные заведения могут отдавать предпочтение смешанной форме обучения
Государство не сможет финансировать такое количество вузов, - Шкарлет Государство не сможет финансировать такое количество заведений, при этом изменения должны происходить постепенно
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев