Щодо пенсійного забезпечення

Лист МОН № 1/9-143 від 24.03.15 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 1/9-143 від 24 березня 2015 року

Керівникам вищих навчальних закладів
(інститутів, університетів, академій)
та наукових установ, підпорядкованих МОН

Щодо пенсійного забезпечення

На численні звернення науково-педагогічних та наукових працівників вищих навчальних закладів та наукових працівників наукових установ щодо їх пенсійного забезпечення у поточному та наступних роках інформуємо.

Умови та порядок пенсійного забезпечення наукових та науково-педагогічних працівників (далі - наукова пенсія), визначене статтею 24 Закону України "Про наукову та науково-технічну діяльність" (із змінами).

З 1 квітня 2015 року відповідно до частини 7 Закону України від 02 березня 2015 року № 213-VIII "Пpo внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення" особам, яким призначена наукова пенсія, у період роботи на посадах, які дають право на призначення цієї пенсії, пенсія виплачується в розмірі, обчисленому відповідно до Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування".

Водночас цим же Законом вносяться зміни і до статті 47 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", відповідно до яких тимчасово, на період з 1 квітня 2015 року по 31 грудня 2015 року, працюючим пенсіонерам (в тому числі тим, яким призначена наукова пенсія та які продовжують працювати на посадах науково-педагогічних та наукових працівників) розмір виплачуваної пенсії становить 85 відсотків від призначеного розміру, що перевищує 150 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність.

Ця норма не стосується осіб, яким призначена пенсія на умовах, передбачених Законами України "Про статус народного депутата України", "Про державну службу", "Про прокуратуру", "Про судоустрій і статус суддів". На період їх роботи на посадах, що дають право на таку пенсію, пенсія не виплачується.

За умови роботи осіб, яким призначена наукова пенсія, на посадах у вищому навчальному закладі, які не дають права на призначення наукової пенсії, також тимчасово, на період з 1 квітня 2015 року по 31 грудня 2015 року, розмір виплачуваної пенсії становить 85 відсотків від призначеного розміру, що перевищує 150 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність.

Згідно із Законом України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" прожитковий мінімум для осіб, що втратили працездатність, з 1 січня 2015 року становить 949 гривень, а з 1 грудня - 1074 гривні.

Після звільнення з роботи виплата пенсії встановленої відповідно до статті 24 Закону України "Про наукову та науково-технічну діяльність" та Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" поновлюється. За ствердженням Пенсійного фонду України це означає, що після звільнення з посади розмір пенсій таким працівникам залишається на рівні, який був їм встановлений до 1 квітня 2015 року.

Слід зазначити, що максимальний розмір наукової пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.

Міністр       Сергій Квіт

Освіта.ua
24.03.2015

Популярні новини
Опубликован рейтинг вузов «ТОП-200 Украина 2021» Представлен пятнадцатый академический рейтинг украинских высших учебных заведений
Восемь украинских вузов – в рейтинге QS World University Rankings Университеты Украины в основном сохранили свои места в мировом рейтинге вузов
В Украине откроют Президентский университет В Украине создадут университет, который должен обеспечить подготовку лидеров для стратегических отраслей
Вузы смогут зарабатывать на коммерциализации исследований Правительство поддержало идею совершенствования механизма государственной поддержки инновационной деятельности
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев