Доповнення до листа Інституту модернізації змісту освіти від 31.01.2023 № 21/08-123

Лист ІМЗО № 21/08-149 від 07.02.23 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВА УСТАНОВА ІНСТИТУТ МОДЕРНІЗАЦІЇ ЗМІСТУ ОСВІТИ

№ 21/08-149 від 07 лютого 2023 року

Авторам підручників,
директорам видавництв

Доповнення до листа Інституту модернізації
змісту освіти від 31.01.2023
№ 21/08-123

Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» (далі – Інститут) у доповнення до листа Інституту від 31.01.2023 № 21/08-123 інформує.

На виконання наказу Міністерства освіти і науки України «Про проведення конкурсного відбору підручників (крім електронних) та посібників для здобувачів повної загальної середньої освіти та педагогічних працівників у 2022-2023 роках (1 клас)» від 30.09.2022 р. № 869 (зі змінами) та відповідно до пункту 9 розділу IV Порядку конкурсного відбору підручників (крім електронних) та посібників для здобувачів повної загальної середньої освіти і педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 21.09.2021 № 1001 (далі – Порядок), Інститут організовує проведення онлайн-презентацій авторських концепцій підручників та посібників, поданих на конкурсний відбір підручників (крім електронних) та посібників для здобувачів повної загальної середньої освіти і педагогічних працівників у 2022-2023 роках (1 клас).

У листі щодо змісту і графіка проведення презентацій було зазначено: «презентація не повинна містити рекламу інших навчальних і методичних матеріалів видавництва, у тому числі тих, що доповнюють презентоване видання». Даємо роз’яснення.

Відповідно до пункту 3 розділу ІІІ Порядку підручник може мати електронний інтерактивний додаток. Він є елементом цілісної системи навчальних завдань у підручнику/навчальному посібнику, доступ до якого у поданих на комплексну експертизу об’єктах грифування містився за QR-кодами, тому електронні додатки підлягали комплексній експертизі разом з навчальними матеріалами паперового видання (пропонованого експертам у pdf-форматі). З огляду на зазначене, електронні інтерактивні додатки є структурними компонентами цілісного об’єкта грифування, а не доповненнями до видання.

Доповнювати навчальне видання можуть об’єкти (паперові, електронні), які разом з підручником, навчальним посібником утворюють навчально-методичний комплект (практикуми, тренажери, електронні освітні ресурси, що мають окремі грифи; календарно-тематичне планування, методичні рекомендації чи розробки уроків тощо). Зазначені видання не є такими, що можуть брати участь у конкурсному відборі і за його результатами видаватися за кошти державного бюджету.

Конкурсний відбір оголошено на підручники і посібники для 1 класів закладів загальної середньої освіти, тому відповідно до Порядку авторські колективи презентують концепції таких підручників і посібників та цілісно розкривають особливості їх змістового наповнення.

Директор                                           Євген Баженков

Освіта.ua
07.02.2023

Большинство украинцев сообщили о снижении качества образования Украинцы отмечают снижение качества образования или невозможность получить образовательные услуги
Мы должны создать условия для свободной работы учителей, – министр МОН при министре Оксене Лесовом будет акцентировать свое внимание на изменении культуры в школе
Правительство начнет тотальную борьбу с образовательной бюрократией Новый подход к управлению системой образования станет ключевым вектором работы правительства
Учителя не поддерживают идею дополнительного учебного года Большинство педагогов и родителей не одобряют проведение дополнительного учебного года
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев