Щодо включення матеріалів з історії України до Національного ​мультипредметного тесту

Лист МОН № 3/724-22 від 15.04.22 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ДИРЕКТОРАТ ФАХОВОЇ ПЕРЕДВИЩОЇ, ВИЩОЇ ОСВІТИ

№ 3/724-22 від 15 квітня 2022 року

Український центр
оцінювання якості освіти

Щодо включення матеріалів
з історії України до Національного
мультипредметного тесту

Надсилаємо для розгляду та врахування в роботі лист Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» від 12.04.2022 № 22.1/10-443 щодо включення матеріалів з історії України до Національного мультипредметного тесту.

Додаток: на 2 арк.

Генеральний директор                                Олег Шаров

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВА УСТАНОВА ІНСТИТУТ МОДЕРНІЗАЦІЇ ЗМІСТУ ОСВІТИ

№ 22.1/10-443 від 12 квітня 2022 року

Міністерство освіти і науки України

Шановні колеги!

На виконання протокольного доручення апаратної наради від 11 квітня 2022 року (протокол № 21, пункт 5) Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» інформує.

У зв’язку з неможливістю проведення у 2022 році зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) у традиційному форматі в умовах правового режиму воєнного стану напрацьовано іншу модель проведення ЗНО - Національний мультипредметний тест для здобуття вищої освіти, до якого, крім української мови і математики, включено матеріал з історії України.

ЗНО з історії України у попередні роки складали не всі учні та учениці, і, відповідно, не всі готувалися до його складання у 2022 році. Отже, для успішного складання ЗНО і повторення всього матеріалу з історії України, що вивчався, усі учні та учениці потребуватимуть значного часу.

Акцентуємо увагу також, що воєнні дії на території нашої країни призвели до того, що багато хто з учнівства знаходиться в складній ситуації, яка іноді унеможливлює зосереджену ґрунтовну й всебічну підготовку до тестування, яке само по собі є певним випробуванням і стресовим фактором для молоді. Школярі та школярки проживають сьогодні непростий період і важливо знизити рівень будь-яких стресів для них.

Тому логічніше присвятити зміст тестових завдань ЗНО з історії України матеріалу, який вивчали нещодавно - у 10-11 класах, адже його легше пригадати й повторити.

Метою освітньої діяльності в нашій країні, зокрема й предмета історія України, є виховання в української молоді патріотизму, активної громадянської позиції, усвідомлення необхідності захисту України, відстоювання демократичних, загальнолюдських цінностей. Особливо актуальним це є за умов ведення воєнних дій з боку країни-агресора проти України, які розпочалися 24 лютого 2022 року. Значна кількість тем, що вивчаються у 10-11 класах, присвячена боротьбі за відновлення української державності у XX столітті, історії українських військових формувань та їх участі у воєнних подіях того ж періоду, долі духовно-культурного та літературно-мистецького покоління. Велика увага приділяється участі українців у Другій світовій війні, у визволенні країн Європи. Але особливий акцент зроблено на найважливішому здобутку українців - проголошенні і становленні держави Україна, творенні нової незалежної України.

Матеріал, що вивчається у старших класах, мотивує юнацтво пам’ятати, що державність є цінністю, без якої існування народу в сучасному світі та його поступальний розвиток навряд чи можливі. Теми творення нової незалежної України спонукають також до висновку, що свободу й демократію потрібно боронити.

Отже, зосередженість на зазначеному періоді в історії України цілком виправдана і зрозуміла.

З огляду на зазначене вище пропонуємо, включити до Національного мультипредметного тесту матеріал з історії України періоду 1914 р. – початок XXI століття.

З повагою Директор                                Євген Баженков

Освіта.ua
15.04.2022

Школы без укрытий будут работать онлайн В офлайн-режиме будут работать только те заведения, в которых должным образом оборудованы укрытия
В Киеве заявили, что большинство родителей за оффлайн обучение По результатам опроса, почти 70% родителей выбирают очную форму обучения
Треть школ готова к обучению офлайн, – Шкарлет Государство пытается обеспечить как можно больше школ укрытиями, чтобы начать привычное обучение
Учителя будут сообщать родителям о переходе детей в укрытия Министерство образования разработало алгоритм действий учителей при объявлении сигнала тревоги
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев