Щодо підвищення кваліфікації та атестації педагогічних працівників

Лист МОН № 1/9-683 від 04.11.19 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 1/9-683 від 04 листопада 2019 року

Органам управління у сфері освіти,
керівникам закладів освіти і установ,
головам атестаційних комісій

Щодо підвищення кваліфікації
та атестації педагогічних працівників

Шановні колеги!

З огляду на численні звернення педагогічних працівників з питань особливостей застосування Порядку підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників (постанова Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 р. № 800) (далі - Порядок) в частині встановлення вимог щодо обсягу (кількості годин) підвищення кваліфікації педагогічних працівників, необхідного для проходження чергової атестації, інформуємо.

Відповідно до Порядку загальний обсяг підвищення кваліфікації педагогічного працівника закладу загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти не може бути менше ніж 150 годин на п'ять років, а обсяг підвищення кваліфікації педагогічного працівника дошкільного, позашкільного закладу освіти встановлюється його засновником (або уповноваженим ним органом), але не може бути менше ніж 120 годин на п'ять років.

З огляду на відсутність встановлених законодавством норм щорічного підвищення кваліфікації, необхідного для проходження чергової атестації, рекомендуємо атестаційним комісіям, починаючи з 2020 року:

1)встановлювати мінімальні вимоги щодо обсягу (кількості годин) підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти, а саме:

  • 30 годин, якщо завершення атестації припадає на 2020 рік;
  • 60 годин, якщо завершення атестації припадає на 2021 рік;
  • 90 годин, якщо завершення атестації припадає на 2022 рік;
  • 150 годин, якщо завершення атестації припадає на 2023 рік та наступні роки.

2) встановлювати мінімальні вимоги щодо обсягу (кількості годин) підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів дошкільної, позашкільної освіти та не менше ніж:

  • 24 години, якщо завершення атестації припадає на 2020 рік;
  • 48 годин, якщо завершення атестації припадає на 2021 рік;
  • 72 годин, якщо завершення атестації припадає на 2022 рік;
  • 120 годин, якщо завершення атестації припадає на 2023 рік та наступні роки.

Додатково інформуємо, що щорічний обсяг (кількість годин) підвищення кваліфікації визначається педагогічним працівником та має бути відображений у відповідному плані підвищення кваліфікації, а в рік проходження атестації має бути не меншим зазначених вище обсягів. При цьому, облік годин підвищення кваліфікації педагогічних працівників здійснюється за накопичувальною системою. Якщо обсяг підвищення кваліфікації визначається в кредитах Європейської кредитної трансферно-накопичувальної системи, то 1 кредит дорівнює 30 годинам.

Заступник Міністра                             Любомира Мандзій

Освіта.ua
04.11.2019

Школы должны разработать внутреннюю систему качества Украинские школы должны сформировать внутреннюю систему обеспечения качества образования
COVID-19 не является профессиональным заболеванием учителей, - МОН Заболевание, полученное при исполнении учителями профессиональных обязанностей, не является профессиональным
Власти предлагают применить коэффициент 1,5 для зарплат педагогов Профсоюз предлагает применить дополнительный коэффициент 1,5 для повышения зарплат педагогов
МОН планирует начинать школьное образование детей с 5-ти лет Ведомство готово разработать программы для детей в случае поддержки идеи школьного обучения с 5-ти лет
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Світлана
У 2018 році пройшла курси,маю 144+50 годин.Чи потрібно мені ще набирати години щороку,адже,цих годин достатньо на атестаційний період?Вимоги міняються,а нам платити за все
Леся
Внутрішні сумісники вихователь в садочку 21рік атестації має набрати 48 год з кожної посади з якої атестується ??
Олександра
2019-2020 пройшла курси як вчитель англійської мови набрала 64 год,завершую курси ЛОІППО як вихователь -отримаю сертифікат на 30 год .Працюю в ЗДО і атестуюсь у березні 2021р.як вчитель англійської мови і вихователь .Чи достатньо цих годин для атестації ? Чи потрібно реєструватись ще на платні вебінари,семінари ?
Наталія
За 2020 рік набрала 30 год зВсеосвіти, на урок...чи можна ці години враховувати до підвищення атестацііі?
Yaroslava
За 2020 рік маю 53 год підвищення кваліфікації. Вони зараховуються в 150 год п’ятирічки чи "зайвих" 23 год наступного року" не зарахуються?
Олена Лук'янчикова
Доброго дня. На позачергову атестацію у 2021 році, який обов’язковий обсяг годин повинен бути? Чергова атестація була у 2018 році
Тетяна
Доброго дня, у мене виникло запитання. Вчитель має отримати 150 годин курсів підвищення кваліфікації. Я атестувалася навесні 2017 року. наступна атестація у 2022 році. Я маю отримати ці години. Питання, яке мене турбує: у 2018 році я немаю жодної години курсів підвищення кваліфікації. Чи обов’язково я їх повинна мати за 2018 рік? Чи я можу отримати необхідну кількість годин за наступні роки і можу не перейматися тим, що у 2018 я не маю ніяких курсових годин. Якщо так, то на які нормативні документи я можу в цьому оператися? Дякую.
Вікторія
Якщо Ваша ласка, надайте інформацію щодо атестації шкільних бібліотекарів в умовах оновленого змісту освіти!
Любов Яременко
Маю стаж вчителя та заступника з НВР 30 років. За період роботи підготувала багато переможців учнівських конкурсів ІІ та ІІІ рівнів. Маю вищу категорію. Проходила курси для заступників з НВР та з ВР у 2017-2018 р. Через скорочення ставок перейшла на посаду педагога-організатора. Але вияснилось, що одержую ставку спеціаліста і далі треба знову атестуватися по зростанню. Згодна у цьому навчальному році пройти курси та позачергову атестацію, якщо це допоможе.Що треба, щоб я на даний час одержувала ставку вищої категорії? Який документ потрібен бухгалтерії?
Економіст
Для Любов Яременко: бухгалтерія Вам не встановлює ні категорію н тарифний розряд. Вони працюють по документам, які їм надали кадри, учбова частина. В них мають бути штатний розпис, тарифікація з Вашим прізвищем, наказ на призначення, накази про вислугу. Все. Всі інші питання вирішуйте з тими, хто надає ці документи бухгалтерії.
Комментировать
Юлія
Добрий день! Скажіть, будь ласка, курси підвищення кваліфікації у 2017 - 2018 році-150 годин, атестувалася на 2 категорію. Чи можу я в 2020-2021 атестуватися з цими курсами на 1 кагорію чи треба проходити знову?
Олена
Скажіть будь ласка,чи потрібно при атестації на вищу категорію розробляти свою робочу програму у музичній школі? Чим підтверджувати інноваційність?
Алла Андрющенко
Добрий день! Скажіть, будь ласка, курси підвищення кваліфікації у 2018 році-150 годин, атестуюся у 2021-му, чи залишаються вони чинними чи повністю анулюються , як мені сказали у школі?
Геруля Ольга
Доброго дня, маю 66годин очного навчання відЛОІППО, крім того обов’0зкові онлайн курси від Еd Era для вчителів початкових класів 60год,крім того, ще 60год он лайн курсів від Вчимося жити разом ",та ""Критичне мислення "від PROMETEUS. Хіба не досить для атестації цього року? Бо моя керівник філії порекомендувала зареєструватись на наступні он лайн курси, місячні у Львові. У попередній рік атестації підтверджувала 9розряд.Буду дуже вдячна за відповідь. Освіта -педагогічне училище, вчитель початкових класів.
Валентина Бондарук
Доброго дня! Скажіть , будь ласка, чи зараховуються для атестації вчителя курси на платформі "Прометеус"?
Ксенія
Доброго дня.Працюю в садочку 20 років.Базова освіта пед училище ,спец."Дошкільне виховання".Вища освіта МАУП ,спец."Психологія".Чи можу я атестуватись на 2категорію?
989
Для Ксенія: МАУП? Можете атестуватись на нянечку (помічника вихователя). З таким вишом я б взагалі до дітей не пускала. Тільки училище й рятує.
Комментировать
Світлана
Добрий день! Чи можу я розраховувати на вищу категорію вчителя історії, якщо я викладаю її 4.5 роки, а до цього маю першу категорію вихователя групи продовженого дня. Брала участь в учитель року, маю переможців олімпіад.
Методист
Для Світлана: однозначно ні!
Комментировать
Артем Сергійович
Доброго дня, чи може керівник гуртка закладу позашкільної освіти атестуватись з 10 розряду на 11, якщо в його немає вищої освіти. Є середня спеціальна (хореографія) в закладі також викладає гуртки хореографії, також колектив отримав звання "Зразковий художній колектив" Дякую.
123
Для Артем Сергійович: ні.
Комментировать
Тетяна
Через скільки років я маю право атестуватися після декретної відпустки? керівнництво наголошує на тому,що лише через три роки (позачергово)
Надія Біловол
Скажіть, будь ласка, позачергова атестація у зв’язку з вагомими досягненнями у фахових конкурсах через 2 роки Як рахуються роки, якщо чергова ( засідання атестаційної комісіїї у березні 2018р,) позачергова у березі-квітні 2020р. можлива? Клопотання про позачергову атестацію до АК ІІ рівня подане у жовтні 2019. Дякуємо.
Олена_Олена
Скажіть, будь ласка, чи входять години курсів підвищення кваліфікації (наприклад 60 годин) до 120 годин.