Щодо підвищення кваліфікації та атестації педагогічних працівників

Лист МОН № 1/9-683 від 04.11.19 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 1/9-683 від 04 листопада 2019 року

Органам управління у сфері освіти,
керівникам закладів освіти і установ,
головам атестаційних комісій

Щодо підвищення кваліфікації
та атестації педагогічних працівників

Шановні колеги!

З огляду на численні звернення педагогічних працівників з питань особливостей застосування Порядку підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників (постанова Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 р. № 800) (далі - Порядок) в частині встановлення вимог щодо обсягу (кількості годин) підвищення кваліфікації педагогічних працівників, необхідного для проходження чергової атестації, інформуємо.

Відповідно до Порядку загальний обсяг підвищення кваліфікації педагогічного працівника закладу загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти не може бути менше ніж 150 годин на п'ять років, а обсяг підвищення кваліфікації педагогічного працівника дошкільного, позашкільного закладу освіти встановлюється його засновником (або уповноваженим ним органом), але не може бути менше ніж 120 годин на п'ять років.

З огляду на відсутність встановлених законодавством норм щорічного підвищення кваліфікації, необхідного для проходження чергової атестації, рекомендуємо атестаційним комісіям, починаючи з 2020 року:

1)встановлювати мінімальні вимоги щодо обсягу (кількості годин) підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти, а саме:

  • 30 годин, якщо завершення атестації припадає на 2020 рік;
  • 60 годин, якщо завершення атестації припадає на 2021 рік;
  • 90 годин, якщо завершення атестації припадає на 2022 рік;
  • 150 годин, якщо завершення атестації припадає на 2023 рік та наступні роки.

2) встановлювати мінімальні вимоги щодо обсягу (кількості годин) підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів дошкільної, позашкільної освіти та не менше ніж:

  • 24 години, якщо завершення атестації припадає на 2020 рік;
  • 48 годин, якщо завершення атестації припадає на 2021 рік;
  • 72 годин, якщо завершення атестації припадає на 2022 рік;
  • 120 годин, якщо завершення атестації припадає на 2023 рік та наступні роки.

Додатково інформуємо, що щорічний обсяг (кількість годин) підвищення кваліфікації визначається педагогічним працівником та має бути відображений у відповідному плані підвищення кваліфікації, а в рік проходження атестації має бути не меншим зазначених вище обсягів. При цьому, облік годин підвищення кваліфікації педагогічних працівників здійснюється за накопичувальною системою. Якщо обсяг підвищення кваліфікації визначається в кредитах Європейської кредитної трансферно-накопичувальної системи, то 1 кредит дорівнює 30 годинам.

Заступник Міністра                             Любомира Мандзій

Освіта.ua
04.11.2019

Что будет делать МОН в направлении реформы среднего образования Ведомство опубликовало 10 шагов, которые будут реализованы в направлении реформы среднего образования
Минобразования утвердило порядок реагирования на буллинг Документ определяет механизм реагирования на случаи буллинга (травли) в учебных заведениях
Более трети учителей работают на грани истощения Одной из главных причин недовольства учителей собственной деятельностью является нехватка мотивации
МОН: местные власти смогут платить полные надбавки учителям Правительство приняло решение о направлении дополнительных 2,2 млрд для выплат учителям
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Надія Біловол
Скажіть, будь ласка, позачергова атестація у зв’язку з вагомими досягненнями у фахових конкурсах через 2 роки Як рахуються роки, якщо чергова ( засідання атестаційної комісіїї у березні 2018р,) позачергова у березі-квітні 2020р. можлива? Клопотання про позачергову атестацію до АК ІІ рівня подане у жовтні 2019. Дякуємо.
Олена_Олена
Скажіть, будь ласка, чи входять години курсів підвищення кваліфікації (наприклад 60 годин) до 120 годин.
Марія
Доброго ранку! Чи є певні вимоги до членів атестаційної комісії? Люди, якої кваліфікаційної категорії можуть входити до її складу?
Вікторія
Доброго ранку.В дит.саду вихователем, я працюю 17 рокіа вже мала дві атестації.Але за фахом я вчитель початкових класів.Можу я претендувати на встановлення кваліфікації "спеціаліст 2 категорії" І чому мене можуть направити лише на короткотриаалі курси,де взяти години для атестації.Якщо короткотривалі це тільки 60 годин???
Олена
Доброго дня! Я закінчила університет в 2017 р., зразу пішла працювати вителем. В мене на вересень 2019 р. рівно 2 роки стажу. Чи можу я в 2020 р. атестуватися без курсів?
Ольга
Доброго дня.Я старший вчитель з музичного мистецтва і 4 роки тому закінчила університет з англійської мови.В цьому році атестуюмь з музики на методиста. Але менеі говорять,що треба атестуватись з англійської.Правда те,що я якщо я отримую звання методист з музики,то воно розповсюджується і на англійську? Хоча за логікою я з англійської молодий спеціаліст.Тому з музики я можу отримати методиста,а з англійської ніхто мені його давати не хоче.Як мені бути?Який є закон в атестації з цього приводу?
Учитель
Для Ольга: Читайте Типове положення про атестацію педагогічних працівників(п.3.23,п.3.25). Там є відповідь на Ваше питання, яке до речі, не чітко сформульовано. Ви не вказали, чи викладаєте години англійської мови, а лише вказали, що здобули освіту. В Типовому положенні також знайдете умови та порядок присвоєння педагогіічних звань "старший учитель" та "учитель-методист".
Комментировать
0960870286
Доброго дня,дайте роз’яснення,я атестуюсь на вищу категорію вперше.Чи обов’язково перед атестацією друкуватись в буд-яких видавництвах?
Учитель
Для 0960870286: Кваліфікаційна категорія «спеціаліст вищої категорії» присвоюється працівникам? які володіють інноваційними освітніми методиками й технологіями, активно їх використовують та поширюють у професійному середовищі; володіють широким спектром стратегій навчання; вміють продукувати оригінальні, інноваційні ідеї; застосовують нестандартні форми проведення уроку; активно впроваджують форми та методи організаці] освітнього процесу, що забезпечують максимальну самостійність навчання учнів; вносять пропозиції щодо вдосконалення освітнього процесу в закладі освіти.
Комментировать
василь
Дайте роз’ясненя щодо підвищення кваліфікації методистів райметодкабінетів. Чи повинні методисти проходити курси підвищення кваліфікації кожний чи раз в 5 років.
Валентина
Доброго дня! Цікавить таке питання: чи оплачують вчителю добові за курси.. нас змушують писати заяву про оплату лише дороги.
Наталія
Доброго дня. Працюю учителем-логопедом в опорному закладі. Освіта вища, спеціальність - учитель початкових класів. До цього часу лише підтверджувала спеціаліста. Чи можу я атестуватись на першу категорію в 2021?
Учитель
Для Наталія: Якщо Ви маєте вищу педагогічну освіту, то можете атестуватись на присвоєння чергової категорії. А якщо не маєте вищої педагогічної освіти, то Вам встановлюється лише тарифний розряд.
Комментировать
Настасія
Доброго дня! Скажіть будь ласка, якщо я отримую диплом «Магістра» у січні, а в березні атестуюся, мені потрібен сертифікат про кількість годин?
Тетяна
Скажіть, будь ласка, курси пройшла 2018 році, атестуюся в 2020році, чи потрібно ще 30 годин для атестації, якщо в кваліфікаційному свідоцтві вказано 150 годин
andreiserhhienko
Скажіть будь ласка, не маю пед освіти, працюю вчителем інформатики, пед стаж більше 6 років,пройшов курси, чи маю право атестуватись на ІІ категорію? До цього адміністрація відмовляла, так як немає пед освіти, але чув, що потрібно мати фахову вищу освіту.
989
Для andreiserhhienko: але ж для вчителя фаховою і є педагогічна.
Комментировать
Тетяна
Скажiть, будь -ласка,працюю в школі, в червні закінчую пед.університет,ОКР бакалавр.Маю 15 років педстажу, категорію"спеціаліст". Чи можуть мене атестувати на ІІ категорію і чи потрібно набирати 150 годин.
989
Для Тетяна: Ви вже маєте бакалавра і отримаєте магістра чи лише отримаєте бакалавра? Якщо 2-е, то в жодному разі не можете претендувати на ІІ категорію.
Комментировать
Свiлана
Скажiть будь -ласка, в мене е 35 годин з англ. Мови з Едери, в 2020 атестуюсь, чи потрiбно ще буде iхати на курси?
Дмитро
Доброго дня ! Я атестуюся у березні 2020 року, а курси підвищення кваліфікації у листопаді 2020 року. Як мені пройти атестацію у березні 2020 року
бабуся
Для Дмитро: відповідає займаній посаді "При умові проходження курсів у листопаді 2020 р."
Комментировать
Лєна
Доброго дня! Атестація за сумісництвом у 2019-2020 н.р. Я не пройшла курсів в ОІППО тому, що для мене завжди не вистачало місця так пояснила адміністрація навчального закладу. Але маю сертифікат очного навчання з предмету на 24 години та 10 академічних годин вебінарів. Чи потрібні мені курси ОІППО?
Вікторія
Доброго дня! Середня освіта. Атестація. Атестація за сумісництвом у 2019-2020 н.р. Я, учитель фізичної культури навчального закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів, маю 31 рік педагогічного стажу, вищу кваліфікаційну категорію та звання "учитель - методист". Є автором навчально-методичних посібників, рецензованих науковцем. Третій рік працюю за сумісництвом у КЗ "Центр дитячої та юнацької творчості" керівником гуртка "Баскетбол". Хочу атестуватися у цьому навчальному році, як керівник гуртка і атестуюся за основним місцем роботи на підтвердження звання і вищої кваліфікаційної категорії. В 2019 році я випустила авторську програму гурткової роботи з баскетболу для учнів 6-11-х класів, програма рецензована науковцем і проходить апробацію в 2019-2020 н.р. З гурткової роботи ще не атестувалася. На яку категорію мене можуть проатестувати як керівника гуртка? Чи маю право на вищу категорію і звання "керівник гуртка-методист"? Які документи про це свідчать?
Оксана
Доброго дня. Розясніть дії адміністрації закладу освіти, якщо у вчителя строк дії курсів підвищення кваліфікації стік у квітні місяці, нові проходити відмовляється
милена
у меня аттестация в этом году начало,курсы в декабре и конец аттестации в марте2020 года.это для меня нужно всего 30 часов?
Лилия
Для милена: Курси + 30 годин
Комментировать

Чтобы получать первым
все новости от «Osvita.ua»
в Facebook — нажмите «Нравится»

Освіта.ua

Спасибо,
не показывайте мне это!