Щодо підвищення кваліфікації та атестації педагогічних працівників

Лист МОН № 1/9-683 від 04.11.19 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 1/9-683 від 04 листопада 2019 року

Органам управління у сфері освіти,
керівникам закладів освіти і установ,
головам атестаційних комісій

Щодо підвищення кваліфікації
та атестації педагогічних працівників

Шановні колеги!

З огляду на численні звернення педагогічних працівників з питань особливостей застосування Порядку підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників (постанова Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 р. № 800) (далі - Порядок) в частині встановлення вимог щодо обсягу (кількості годин) підвищення кваліфікації педагогічних працівників, необхідного для проходження чергової атестації, інформуємо.

Відповідно до Порядку загальний обсяг підвищення кваліфікації педагогічного працівника закладу загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти не може бути менше ніж 150 годин на п'ять років, а обсяг підвищення кваліфікації педагогічного працівника дошкільного, позашкільного закладу освіти встановлюється його засновником (або уповноваженим ним органом), але не може бути менше ніж 120 годин на п'ять років.

З огляду на відсутність встановлених законодавством норм щорічного підвищення кваліфікації, необхідного для проходження чергової атестації, рекомендуємо атестаційним комісіям, починаючи з 2020 року:

1)встановлювати мінімальні вимоги щодо обсягу (кількості годин) підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти, а саме:

  • 30 годин, якщо завершення атестації припадає на 2020 рік;
  • 60 годин, якщо завершення атестації припадає на 2021 рік;
  • 90 годин, якщо завершення атестації припадає на 2022 рік;
  • 150 годин, якщо завершення атестації припадає на 2023 рік та наступні роки.

2) встановлювати мінімальні вимоги щодо обсягу (кількості годин) підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів дошкільної, позашкільної освіти та не менше ніж:

  • 24 години, якщо завершення атестації припадає на 2020 рік;
  • 48 годин, якщо завершення атестації припадає на 2021 рік;
  • 72 годин, якщо завершення атестації припадає на 2022 рік;
  • 120 годин, якщо завершення атестації припадає на 2023 рік та наступні роки.

Додатково інформуємо, що щорічний обсяг (кількість годин) підвищення кваліфікації визначається педагогічним працівником та має бути відображений у відповідному плані підвищення кваліфікації, а в рік проходження атестації має бути не меншим зазначених вище обсягів. При цьому, облік годин підвищення кваліфікації педагогічних працівників здійснюється за накопичувальною системою. Якщо обсяг підвищення кваліфікації визначається в кредитах Європейської кредитної трансферно-накопичувальної системи, то 1 кредит дорівнює 30 годинам.

Заступник Міністра                             Любомира Мандзій

Освіта.ua
04.11.2019

ДПА в 9 и 11 классах в 2024 году проводиться не будет Выпускники 9 и 11 класса в следующем году не будут сдавать государственную итоговую аттестацию
Пятиклассники в 11 регионах не получили учебники по языку Процесс доставки в школы учебников, напечатанных за донорские средства, несколько усложнен
Правительство возобновило финансирование реформы НУШ Средства направят на оборудование, учебную литературу и повышение квалификации учителей
Задания НМТ по математике вызвали трудности у выпускников У выпускников школ возникли трудности по решению стандартных задач по математике
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Софія
Добрий день! Я к можна перескочити з 90 обов’язкових годин,які мав учитель у 2022 до 150 за рік вчителю,що мав тижневе навантаження 7.5 годин і не має уроків у класах НУШ? Головна ж вимога була -накопичувати по 30 годин щороку.
Надія
Добрий день. Приголомшена змінами, які відбулися у законі "Про освіту". Раніше, щоб підвищити категорію, психолог чи соціальний педагог мусили мати вищу освіту за спеціальністю. І це правильно! Зараз достатньо пройти курси, набрати 150 годин, і вперед! Можна й на вищу категорію. А для кого тоді вузи готують психологів, якщо, скажімо, учитель фізики пройде курси і потихеньку дійде до вищої категорії.
Рост
Для Надія: А Вам что,завидно? Да есть люди,которые путём самообразования достигли профессионализма получше и повыше тех,кто " диплом за сало купил")
Комментировать
Інна
Доброго дня! На позачергову атестацію у 2021 році, який обов’язковий обсяг годин повинен бути? Чергова атестація була у 2018 році
Світлана
А якщо педагог викладпє декілька предметів і на період атестації має з кожного з них по 30 год. , доприкладу фізики 30 і предмета",Захист України" 30
Надія
Для Світлана: Якби лише у сумі було 150 годин за міжатестаційний період (5 років)
Комментировать
Шепеляєва
Доброго дня. Скажіть, чи потрібен кредит ЄКТС у сертифікаті для вчителя школи, чи досить вказаного обсягу годин?
Надія
Добрый день!Скажіть будь ласка, чи враховуються вибінари за курси підвищення кваліфікації?
Любов
Доброго дня. Скажіть будь ласка які курси дійсні під час атестації у 2021 році?
Оксана
Атестуюся у 2021 році і у квітні іду у декрету відпустку , чи обов’язково проходити атестацію
Удич Ольга Павлівна
Для Оксана: Для Надія:
Комментировать
Лариса
Вітаю. Маю таку ситуацію : працюю на двох посадах - педагог організатор і вчитель початкових класів. Підскажіть, будь ласка, мені треба до атестації кожної з посад набрати по 150 годин окремо, чи достатньо 150 годин загальних (наприклад, 80 годин курсів організатора і 70 годин початкових класів). Дякую за розуміння
Ірина
Доброго дня, у мене виникло запитання. Вчитель має отримати 150 годин курсів підвищення кваліфікації. Я атестувалася 2017 року. наступна атестація у 2022 році. Я маю отримати ці години. Питання, яке мене турбує: у 2020 році я немаю жодної години підвищення кваліфікації. Чи обов’язково я їх повинна мати за 2020 рік? Чи я можу отримати необхідну кількість годин за наступні роки і можу не перейматися тим, що у 2020 я не маю ніяких курсових годин. Якщо так, то на які нормативні документи я можу в цьому оператися? Дякую.
Світлана
У 2018 році пройшла курси,маю 144+50 годин.Чи потрібно мені ще набирати години щороку,адже,цих годин достатньо на атестаційний період?Вимоги міняються,а нам платити за все
Леся
Внутрішні сумісники вихователь в садочку 21рік атестації має набрати 48 год з кожної посади з якої атестується ??
Олександра
2019-2020 пройшла курси як вчитель англійської мови набрала 64 год,завершую курси ЛОІППО як вихователь -отримаю сертифікат на 30 год .Працюю в ЗДО і атестуюсь у березні 2021р.як вчитель англійської мови і вихователь .Чи достатньо цих годин для атестації ? Чи потрібно реєструватись ще на платні вебінари,семінари ?
Наталія
За 2020 рік набрала 30 год зВсеосвіти, на урок...чи можна ці години враховувати до підвищення атестацііі?
Yaroslava
За 2020 рік маю 53 год підвищення кваліфікації. Вони зараховуються в 150 год п’ятирічки чи "зайвих" 23 год наступного року" не зарахуються?
Олена Лук'янчикова
Доброго дня. На позачергову атестацію у 2021 році, який обов’язковий обсяг годин повинен бути? Чергова атестація була у 2018 році
Тетяна
Доброго дня, у мене виникло запитання. Вчитель має отримати 150 годин курсів підвищення кваліфікації. Я атестувалася навесні 2017 року. наступна атестація у 2022 році. Я маю отримати ці години. Питання, яке мене турбує: у 2018 році я немаю жодної години курсів підвищення кваліфікації. Чи обов’язково я їх повинна мати за 2018 рік? Чи я можу отримати необхідну кількість годин за наступні роки і можу не перейматися тим, що у 2018 я не маю ніяких курсових годин. Якщо так, то на які нормативні документи я можу в цьому оператися? Дякую.
Вікторія
Якщо Ваша ласка, надайте інформацію щодо атестації шкільних бібліотекарів в умовах оновленого змісту освіти!
Любов Яременко
Маю стаж вчителя та заступника з НВР 30 років. За період роботи підготувала багато переможців учнівських конкурсів ІІ та ІІІ рівнів. Маю вищу категорію. Проходила курси для заступників з НВР та з ВР у 2017-2018 р. Через скорочення ставок перейшла на посаду педагога-організатора. Але вияснилось, що одержую ставку спеціаліста і далі треба знову атестуватися по зростанню. Згодна у цьому навчальному році пройти курси та позачергову атестацію, якщо це допоможе.Що треба, щоб я на даний час одержувала ставку вищої категорії? Який документ потрібен бухгалтерії?
Економіст
Для Любов Яременко: бухгалтерія Вам не встановлює ні категорію н тарифний розряд. Вони працюють по документам, які їм надали кадри, учбова частина. В них мають бути штатний розпис, тарифікація з Вашим прізвищем, наказ на призначення, накази про вислугу. Все. Всі інші питання вирішуйте з тими, хто надає ці документи бухгалтерії.
Комментировать
Юлія
Добрий день! Скажіть, будь ласка, курси підвищення кваліфікації у 2017 - 2018 році-150 годин, атестувалася на 2 категорію. Чи можу я в 2020-2021 атестуватися з цими курсами на 1 кагорію чи треба проходити знову?