Про відзначення Міжнародного дня рідної мови в Україні

Лист ІМЗО № 22.1/10-293 від 31.01.19 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА НАУКОВА УСТАНОВА ІНСТИТУТ МОДЕРНІЗАЦІЇ ЗМІСТУ ОСВІТИ

№ 22.1/10-293 від 31 січня 2019 року

Ректорам (директорам) закладів
післядипломної педагогічної освіти,
начальникам Закарпатської, Дрогобицької,
Одеської, Чернівецької філій ІМЗО

Про відзначення Міжнародного
дня рідної мови в Україні

Шановні колеги!

21 лютого світове співтовариство відзначає Міжнародний день рідної мови.

Для кожної людини її рідна мова була і залишається найдорожчої у світі, бо саме вона визначає пам'ять народу в історичному і цивілізаційному часі.

Сучасна Україна, як європейська держава з великим розмаїттям етнічних спільнот, надає можливість усім національним меншинам розвивати, збагачувати і зберігати свої рідні мови.

Держава гарантує вільний розвиток та захист мов представників різних національностей, сприяє вивченню мов міжнародного спілкування.

Водночас, мовою національної консолідації є державна українська мова, яка відображає самобутність багатомільйонного Українського народу і є основою його духовності та історичної пам’яті.

Українська держава підписала міжнародно-правовий акт – Європейську хартію регіональних мов або мов меншин, яка набула чинності з 1 січня 2006 року, що стало ще одним кроком захисту мовних прав національних меншин, відродження їхньої етнічної самобутності та підтримки мовного розмаїття.

З нагоди святкування Міжнародного дня рідної мови рекомендуємо організувати та провести у закладах загальної середньої освіти фестивалі, конференції, семінари, презентації, круглі столи, відкриті уроки, книжково-ілюстративні виставки, диктанти. Методичні рекомендації на допомогу проведенню зазначених заходів додаються.

Диктант у перекладі мовами національних меншин можна знайти за посиланням www.facebook.com/learning.languages.together.

Просимо сприяти висвітленню проведеної роботи у засобах масової інформації, на сайтах закладів загальної середньої освіти, а також віднайти можливість та нагородити учасників культурно-просвітницьких заходів дипломами, грамотами, цінними подарунками тощо.

Узагальнену інформацію, фотоматеріали щодо відзначення Міжнародного дня рідної мови просимо надсилати на електронну адресу: menshina213@gmail.com.

За додатковою інформацією звертатися за тел. (044) 248 18 53 (відділ міжнародного співробітництва, наукового та навчально-методичного забезпечення освітніх потреб національних меншин).

З повагою
В. о. директора                        Ю. І. Завалевський

Диктант

Україна в нас одна

Україна — чудовий, багатий, мальовничий край. Це наша рідна земля, земля наших батьків. Тут ми народилися, уперше побачили світ, почули мамину колискову.

Для кожної людини рідний край стає найдорожчим, найближчим у цілому світі. Вітчизна дає нам крила для польоту, відкриває перед нами всі шляхи. Рідна земля завжди притягує до себе, немов мати, кличе всіх своїх дітей.

Людина не вибирає Батьківщину, але назавжди прикипає всім серцем до рідної сторони. Любити свій край – природне почуття для кожного.

Славиться наша держава і родючими землями, і мелодійними піснями,  величними походами відважних козаків і талановитими людьми. Із духовних  скарбниць народу ми черпаємо цілющу мудрість, освячену славою наших предків.

Рідна мова – це неоціненне духовне багатство, з яким народ живе, передаючи із покоління в покоління мудрість, славу, культуру і традиції.

Зачаровують своєю красою зелені ліси та широкі степи. Не можна відірвати очей від золотих ланів стиглої пшениці та синього неба над головою. Така краса нікого не може залишити байдужим!

Ми — громадяни України – представники різних національностей, від нас залежить, яким стане майбутнє рідної країни. Тож своїми знаннями, працею, здобутками, досягненнями прославляймо її, робімо все для великого майбутнього України.

Освіта.ua
31.01.2019

Большинство украинцев сообщили о снижении качества образования Украинцы отмечают снижение качества образования или невозможность получить образовательные услуги
Мы должны создать условия для свободной работы учителей, – министр МОН при министре Оксене Лесовом будет акцентировать свое внимание на изменении культуры в школе
Правительство начнет тотальную борьбу с образовательной бюрократией Новый подход к управлению системой образования станет ключевым вектором работы правительства
Учителя не поддерживают идею дополнительного учебного года Большинство педагогов и родителей не одобряют проведение дополнительного учебного года
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев