Мотивационное письмо на специальность «Журналистика»

Образец мотивационного письма для поступления на бакалаврскую программу по специальности «Журналистика»

Мотивационное письмо на специальность «Журналистика»

Шановний Ігорю Віталійовичу!

Звертаюся до Вас з проханням розглянути мій мотиваційний лист та прийняти позитивне рішення щодо мого зарахування на навчання на факультет журналістики «назва університету» за спеціальністю «Журналістика».

Цього року я закінчив навчання у «Назва школи». Протягом навчання у школі я цікавився різними професіями, однак найбільше мене зацікавила журналістика. Я маю високі оцінки з української та англійської мов, літератури, географії, історії та з інших предметів, які, на мою думку, є важливими для професії журналіста. Навчаючись у школі, я, за підтримки шкільної адміністрації, випускав шкільну газету, брав інтерв’ю у школярів та вчителів, коментував спортивні шкільні спортивні змагання. Спільно з нашим учителем історії організував факультатив з журналістики для учнів нашої школи.

Навчаючись у школі, я намагався здобути якомога більше практичного досвіду у сфері журналістики. Тому я влаштувався на роботу в Інтернет-видання «Назва». Протягом останнього року я самостійно та у співавторстві з іншими працівниками підготував для цього видання велику кількість статей, здебільшого з історії, проблем шкільного навчання (з точки зору учнів), соціальних, політичних та інших питань міста.

Це був неймовірно цікавий та незабутній для мене досвід, який суттєво розширив мій світогляд і допоміг мені переконатися у правильності обраного мною шляху.

Працюючи над шкільною газетою та матеріалами для Інтернет-видання «Назва», я усвідомив, як багато мені потрібно вчитися для того, щоб писати високоякісні статті, брати цікаві інтерв’ю, знаходити та опрацьовувати матеріал, який би зацікавив читача. Тому я почав ознайомлюватися з інформацією на сайтах найпрестижніших університетів України, які здійснюють підготовку журналістів. Для цього я переглянув їхні навчальні програми та дисципліни, які викладаються студентами, прочитав біографії викладачів кафедр.

Ця кропітка робота допомогла мені зробити вибір на користь саме Вашого університету. Навчальна програма «Назва університету» побудована дуже цікаво та інформативно, велика кількість дисциплін стосується політичної журналістики, яку б я дуже хотів вивчати. Я дізнався про програми обміну студентів, у яких «Назва університету» бере участь і зрозумів, що, навчаючись у вашому університеті, я зможу черпати знання не лише у видатних українських вчених, але й закордонних.

Окрім цього, як мені відомо, багато викладачів факультету журналісти мають практичний досвід роботи, а факультет співпрацює з такими відомими виданнями як «перелік газет, журналів, онлайн видань», куди найкращі студенти можуть бути скеровані для проходження практики. Я переконаний, що це дозволить мені отримати не лише теоретичну підготовку, але й познайомитись з практичною журналістикою та стати справжнім фахівцем. Саме тому я прагну поступити до Вашого університету, адже завдяки навчанню у мене відкриються широкі можливості і я готовий наполегливо навчатися, щоб їх реалізувати.

Завершивши бакалаврат, я б хотів продовжити навчання у магістратурі на спеціалізації «Політична журналістика», яку, як я знаю, цього року запроваджено у Вашому університеті.

Щиро дякую за виділений час і розгляд мого мотиваційного листа.

З повагою, ______________

Цей приклад наведений для ознайомлення із загальними принципами написання мотиваційного листа. Не копіюйте текст цього листа і не використовуйте його при вступі до закладу вищої освіти. Пам’ятайте, що успішний мотиваційний лист це завжди ваша особиста історія, що розповідає саме про вас та відображає вашу зацікавленість у вступі на ту чи іншу спеціальність закладу вищої освіти. Також вам необхідо буде з’ясувати у навчальному закладі формальні вимоги до оформлення листа, вимоги щодо обсягу тексту листа, інформації, яку повинен містити лист і, можливо, стосовно його структури.

Освіта.ua
06.07.2020