Преимущества магистратуры первого ИТ-университета
PR

Потребность в специалистах магистратуры «Комп’ютерної Академії ШАГ» намного выше, чем в обычных программистах

Преимущества магистратуры первого ИТ-университета

Єдиний в Україні профільний ІТ-університет розпочинає прийом на магістратуру. Спеціальності майбутнього, цілковито новий підхід до якості освіти, мінімум теорії та максимум практики – лише частина новацій ВНЗ «Комп’ютерна Академія ШАГ», які він пропонує своїм майбутнім студентам. Про формат навчання, програми та новітні технології Освіта.ua поспілкувалась із доктором технічних наук, професором та проректором університету Дмитром Пелешком.

Отже, цьогорічні абітурієнти першими отримали можливість вступити на магістратуру в єдиний у країні ІТ-університет. Перш за все, розкажіть, що пропонуєте майбутнім студентам та на чий досвід спирались, формуючи програму.

Абітурієнт має на вибір 4 магістерські програми в межах університету: це наука про дані, штучний інтелект, а також 2 програми, пов’язані з великими даними, – моделювання й аналіз та обробка. Ми проаналізували те, що є у світі, оцінили наші можливості, і, взявши за основу програми Массачусетського університету та Гарварду, сформували свою.

В магістратурі ми надамо нашим студентам лише необхідні знання – без зайвої інформації, яка за рік застаріє, – і навчимо якісно обробляти потоки даних (у тому числі великі дані) для того, щоб випускники завжди були конкурентоздатні на ринку інтелектуального аналізу даних і видобутку інформації.

Кого чекаєте у своїх стінах?

До нас на магістратуру можуть вступати бакалаври будь-яких спеціальностей, а також люди-практики, які вже працюють в ІТ.

Чи не складно буде людям без попереднього професійного досвіду навчатися в ІТ-виші?

Так, наші курси, спеціалізації, навчальні програми орієнтовані здебільшого на тих, хто вже працює в ІТ, тобто людей, які мають досвід. Однак мотивація – це один із найголовніших важелів для нас. Тож ми готові приймати людей без попереднього бекграунду, якщо вони погодяться за короткий час самостійно вивчити певний об’єм інформації з математики та ІТ.

А чим можете зацікавити студентів, які вже працюють та будують свій професійний шлях в ІТ? Які можливості перед ними зможе відкрити ця програма?

Ці люди можуть отримати досвід, вміння та практичні навички в обробці даних, в розробці систем штучного інтелекту, в обробці відео, мови та звуку. Тобто те, що є найбільш затребуване на ринку зараз, але складає труднощі самостійного вивчення, наприклад, через інтернет. Ми пропонуємо кардинально новий підхід: з одного боку – вивчення теорії, а з іншого боку – негайне застосування всього на практиці.  Це дає можливість для того, хто працює в ІТ на позиції звичайного розробника, після завершення нашої магістратури перейти на зовсім інший рівень як ІТ-шник.

Чи є в Україні гострою потреба в спеціалістах саме такого профілю, який пропонуєте?

На сьогодні потреба на ринку в таких фахівцях – набагато вища, аніж у звичайних програмістах. Інформаційні технології щодня все більше зміщуються в бік штучного інтелекту, робототехніки, інтернету речей тощо. І перспектива така, що потреба у фахівцях профілю інтелектуалізації буде лише зростати, на відміну від потреби у звичайних програмістах. На сьогодні практично кожна компанія усіх сфер має R&D департамент (відділ, який займається дослідженнями і розробкою, вирішує нестандартні завдання тощо – прим.), який гостро потребує фахівців із машинного зору та навчання, штучного інтелекту, обробки природної мови. Власне, сьогодні ці департаменти визначають тренд розвитку компаній. Саме тому потреба в людях, які можуть практично реалізувати, наприклад, алгоритм із машинного навчання, є зараз набагато більшою, аніж у чистих програмістах на мові C чи C++.

Де ви шукали викладачів для магістерських програм?

При запуску будь-якої навчальної програми головна проблема не в тому, щоб створити програму. Основне – це зрозуміти суть тих дисциплін, які в ній передбачені, і знайти спеціалістів, які зможуть їх фахово викладати. Тобто треба знати таких викладачів, які є успішними практиками і теоретиками водночас. У результаті ми пройшли важкий шлях пошуку викладачів - спочатку ми шукали їх в  Україні, тепер уже вийшли за кордон: у нас є 2 викладачі з Чехії та 1 – із Польщі, які викладатимуть англійською. Ну і, звісно, у нас є викладачі з українських ІТ-компаній.

Яке співвідношення теорії і практики пропонуєте майбутнім магістрам?

Приблизно 60 на 40, тобто 60% – це практика, а 40% – це теорія. Хоча, насправді, досить важко виділити, що є практикою, а що – теорією. Вивчаючи, наприклад алгоритм машинного навчання, ти відразу повинен навчитись, як його програмно реалізувати, оскільки вивчити його лише теоретично – неможливо.

А який формат навчання на магістратурі? Чи буде змога поєднувати роботу й навчання?

Ми дуже лояльно ставимось до студентів. З одного боку, ми розуміємо, що основний контингент  – це працівники ІТ-компаній. З іншого боку, ми усвідомлюємо, скільки «вартує» викладач цієї дисципліни. Навчання, водночас, повинно і давати студентам свободу, тому що вони вже працюють, і враховувати інтереси лектора, який приїхав сюди на тиждень-півтора, щоб викласти свій курс. Тому графік навчання, особливо у випадку запрошених професорів, буде дуже гнучкий, і визначатиметься у кожному конкретному випадку. Відзначу, що практичну частину професійного навчання викладатимуть здебільшого ввечері, оскільки тут до викладання залучені фахівці компаній, для яких саме такий формат є найбільш зручним.

Чи передбачено професійні стажування і відрядження студентів за кордон?

Станом на сьогодні ми підписали 2 угоди про стажування наших магістрів спеціальностей data science та big data. Найкращі матимуть можливість стажуватися половину семестру в Австралії та Чехії. Причому це абсолютно безкоштовно для них, оскільки відбуватиметься за рахунок приймаючої сторони. Вона ж і відбиратиме студентів, забезпечуючи об’єктивність і прозорість. Йдеться про орієнтовно 5-6 людей щосеместру.

Як контролюватимете якість навчання та як часто оновлюватимете програму?

Програму будемо оновлювати регулярно, орієнтуючись на потреби ринку. Так само модернізуватимемо техніку, лабораторії та навчальні аудиторії. Щодо оцінки якості, то сюди ми залучили ІТ-компанії, експертів галузі, адже забезпечити відмінну європейську якість – це наше основне завдання. І зараз ми над цим найбільше працюємо. Власне, цим наш університет принципово відрізняється від інших університетів. Таким чином, компанії, з одного боку, робитимуть експертну оцінку нашої системи – чи вона може забезпечити якість, а з іншого – допомагатимуть зрозуміти, що зараз найбільше потрібно на ринку. І третє – вони братимуть безпосередню участь у процедурах забезпечення якості та навчальному процесі.

І на завершення: розкажіть, як вступити на магістратуру у Ваш університет та що для цього потрібно?

Вступна кампанія на стаціонарне навчання стартувала 3 липня і триватиме до 24 липня, а другий етап -  з 14-го до 23 серпня. На заочну форму можна подати документи з 14 до 23 серпня. Вступ відбувається за співбесідою, на якій ми визначаємо базові знання абітурієнта з ІТ та математики. Також потрібно скласти тест з англійської мови і фахове випробовування. Бали сумуються та визначають рейтинг при вступі. Дізнатись більше про умови вступу можна на сайті академії ШАГ.

Освіта.ua
14.07.2017

Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев